Homepage » Monden » Am aflat de ce s-a apucat Mihai Petre de dans!

Am aflat de ce s-a apucat Mihai Petre de dans!

Publicat pe 10.10.2014 la 23:59 Actualizat pe 11.10.2014 la 00:09

În copilărie, Mihai Petre practica artele marţiale, iar de dans, nici nu voia să audă. I se părea un sport pentru femei. Mai mult forţat de mamă, cu chiu, cu vai, juratul de la "Dansează printre stele" a ajuns în sala de dans şi...acolo a rămas.

În copilărie, Mihai Petre practica artele marţiale, iar de dans, nici nu voia să audă. I se părea un sport pentru femei. Mai mult forţat de mamă, cu chiu, cu vai, juratul de la "Dansează printre stele" a ajuns în sala de dans şi...acolo a rămas.

Ca orice copil a încercat mai multe sporturi, până şi-a găsit vocaţia. A început cu artele marţiale pe care le-a îndrăgit nespus, dar programul pe care-l avea la şcoală nu i-a permis să le practice aşa cum şi-ar fi dorit el. Avea nevoie de mult mai mult timp liber, ca să poată merge la antrenamente, la competiţii şi, mai mult decât atât, nu avea nici susţinerea părinţilor.
Mi-au plăcut foarte mult artele marţiale, am recunoscut de fiecare dată şi, probabil, dacă programul de la şcoală mi-ar fi permis, aş fi continuat cu antrenamentele, nu aş fi mers la dans. Dar m-a ajutat asta, mai târziu, pentru că disciplina cu care am fost obişnuit la arte marţiale am întâlnit-o şi-n dans. Nu mă interesa dansul absolut deloc. Mi se părea că este un sport pentru fete, dar mama a insistat foarte mult şi m-a dus mai cu forţa”, a declarat Mihai Petre pentru Antena Stars.

Câteva ore i-au fost de ajuns pentru a-şi da seama că locul lui este acolo, printre fetele frumoase care se plimbau prin sală, dar mai ales pe listele competiţiilor la care a obţinut rezultate notabile, printre care şi titlul de campion al României.
Apoi a început să-mi placă, când am văzut ce fete frumoase se plimbă prin sală şi că există competiţii la care pot participa. Apoi mi-am dat seamă că îmi place ce fac şi că dansul îţi poate da nişte satisfacţii pe care niciun alt sport nu ţi le poate da”, a mai spus Petre.



Mai multe detalii despre începuturie unei cariere ajunse la nivel internaţional, despre prima dragoste şi despre sora lui, Alina, şi ea campioană la dans, vedeţi astăzi la "Dincolo de aparenţe" de la ora 13:00, numai la Antena Stars.

Citeşte şi:

VIDEO / Mihai Petre a dat din casă! Cum este relaţia lui cu Elwira şi ce spune despre fiica lor

În articolul
Am aflat de ce s-a apucat Mihai Petre de dans!
:
Share pe Facebook Share pe Whatsapp
Știri
Emisiuni TV • la 15:21
David Pușcaș, tot mai aproape să își cunoască mama biologică! Ce noi detalii a aflat și ce s-a ales de Măriuca
  • David Pușcaș, tot mai aproape să afle cine e mama lui
  • Ce noi detalii au ieșit la iveală
Stiri interne • la 14:45
Scandal în parcarea unui club de fițe. Ce s-a întâmplat atunci când un cerșetor a intrat în vorbă cu o tânără
  • Scandal în parcarea unui club de fițe
  • Ce a scos-o din sărite pe o tânără
Emisiuni TV • la 14:05
Rețeta lui Chef Horia Manea de tigaie picantă. Ce să adaugi pentru un plus de gust
  • Rețeta lui Chef Horia Manea de tigaie picantă
  • Cum să obții un preparat delicios
Showbiz intern • la 13:53
Fiica Danielei Crudu a împlinit doi ani! Fosta asistentă TV, apariție rară cu fetița / FOTO
  • Daniela Crudu și-a sărbătorit fiica
  • Daiana a împlinit doi ani
Meteo • la 13:21
România va fi lovită de furtuna electrică. Când încep fenomenele extreme. Anunțul meteorologilor
  • Furtuna electrică ajunge în România
  • De când se schimbă vremea
Showbiz international • la 12:39
Cântăreață iubită în toată lumea, moartă într-un incendiu! Toți românii i-au fredonat piesele măcar o dată
  • O cântăreață celebră a murit într-un incendiu
  • Sâmbătă urm să susțină un concert
Vezi toate știrile noi
Recomandări
recomandare pe observatornews.ro
Explozie la un laborator pentru muniţie şi armament din Pantelimon. O femeie a fost găsită carbonizată înăuntru
recomandare pe as.ro
Milionarul român, coproprietar la cel mai tare restaurant din Dubai rupe tăcerea: „Am investit, mai deschidem unul”
Romania TV
Mario Iorgulescu a EVADAT și riscă trei ani de închisoare în plus. Este dat în urmărire internațională
Romania TV
Mario Iorgulescu a EVADAT și riscă trei ani de închisoare în plus. Este dat în urmărire internațională
recomandare pe antena3.ro
Insula cât un teren de fotbal pe care 150 de oameni își au casele. Are baruri, hoteluri și chiar un bordel
recomandare pe antena3.ro
Cele mai sigure zece țări din lume în cazul în care izbucnește al treilea război mondial
recomandare pe antena3.ro
Egiptul își construiește o nouă capitală. Imagini din satelit cu orașul de 100 de miliarde de dolari
recomandare pe playtech.ro
Horoscopul weekendului 2-4 mai. Oboseala îşi spune cuvântul pentru o zodie, cine trebuie să evite impulsivitatea
recomandare pe playtech.ro
Horoscop zilnic 2 mai. Zodia care trebuie să fie atentă la trădări
recomandare pe redactia.ro
Zodia care își iubește mama mai mult decât orice. Legătura de sânge care nu se rupe niciodată
recomandare pe redactia.ro
Detalii cutremurătoare ies la iveală din ancheta bebelușului furat din maternitatea Bacău. Cum a fost scos micuțul din spital și cu cât s-a vândut micuțul
recomandare pe Ciao.ro
Vedetele din România care s-au călugărit. Au renunțat la celebritate pentru o viață în rugăciune
recomandare pe shtiu.ro
Am putea să trăim în România numai cu produse 100% românești? Nu mai conducem BMW-uri, nu mai vorbim la telefoane mobile
recomandare pe ProSport.ro
Gimnasta a făcut avere din alte activități: „Bărbații mi-au cerut apa în care m-am spălat”
recomandare pe bzi.ro
Avertismentul nutriționiștilor privind pufuleții din dieta Mihaelei Rădulescu! „Evitați cât puteți pufuleții cu arome!“
recomandare pe bzi.ro
Laura Cosoi, apariție neașteptată în costum de baie! Arată senzațional la 43 de ani, după 4 nașteri
recomandare pe dailybusiness.ro
Peste 223.000 de români ar vrea să muncească, dar sunt blocați!
recomandare pe dailybusiness.ro
Șomajul atinge un minim istoric de 3,33%, impulsionat de relansarea economică europeană
recomandare pe Jurnalul.ro
Ziua eliberării: 3 Zodii încep un nou capitol pe 28 Aprilie 2025
recomandare pe a1.ro
Cu cât închiriază Oana și Vlad Gherman una dintre garsonierele lor. Cum arată locuința
Close