O adolescentă, acuzată că și-a omorât părinții! Fata în vârstă de 15 ani a fost arestată
De Patrisia Brătan.
Publicat pe 23.06.2026 la 15:50
Actualizat pe 23.06.2026 la 15:53
Un caz care a șocat Olanda: o adolescentă de 15 ani este suspectată că și-a ucis părinții încasa lor din Groningen.După tragedie, fata ar fi trimis colegilor fotografii cu victimele, în timp ce ancheta este în plină desfășurare!
Sfârșit tragic pentru părinții unei adolescente
The US Sun
- Dublă crimă în Olanda
- O adolescentă și-ar fi ucis părinții
Un caz care a șocat Olanda este investigat de autorități după ce doi părinți au fost găsiți morți în casa lor din Groningen. Suspectă în acest dosar este chiar fiica lor, o adolescentă în vârstă de 15 ani.
Adolescentă acuzată că și-a omorât părinții
Potrivit publicației olandeze Algemeen Dagblad, citată de New York Post, victimele sunt Johan și Mathilda, ambii în vârstă de 53 de ani.
Cei doi ar fi fost înjunghiați mortal în locuința familiei. În timpul atacului ar fi fost rănit și câinele familiei, un golden retriever, însă starea acestuia nu este cunoscută în prezent.
Mai mult, se zvonește că după producerea tragediei, adolescenta ar fi fotografiat victimele și ar fi trimis imaginile mai multor colegi prin intermediul aplicației WhatsApp.
Fata ar fi avut un comportament inadecvat la școală
Colegii adolescentei susțin că aceasta avea un comportament ciudat la școală. Fata ar fi purtat în repetate rânduri urechi de câine și mănuși și avea momente în care se prefăcea că era un patruped.
Familia și apropiații victimelor au transmis un mesaj public în care și-au exprimat durerea provocată de cele întâmplate.
Citește și: Crimă înfiorătoare în Germania! O româncă a fost ucisă, iar partenerul ei a fost rănit


