Tânăr român de 18 ani, spulberat de tren în Italia. Este cumplit care este prima ipoteză
Publicat pe 10.07.2018 la 14:07 Actualizat pe 10.07.2018 la 15:01
Sfârșit dramatic pentru Florin Chirănuș, un tânăr român în vârstă de 18 ani. Luni dimineață, în jurul orei locale 08.00, acesta a fost lovit din plin de un tren, în gara Ventimiglia, din Italia, informează rotalianul.com.
Sfârșit dramatic pentru Florin Chirănuș, un tânăr român în vârstă de 18 ani. Luni dimineață, în jurul orei locale 08.00, acesta a fost lovit din plin de un tren, în gara Ventimiglia, din Italia, informează rotalianul.com.
Alarma a fost dată la puțin timp după ora 08.00, atunci când mecanicul de locomotivă a anunțat că a fost lovită o persoană. La fața locului s-au deplasat cadre medicale care nu au putut decât să constate decesul lui Florin.
Din primele informații, anchetatorii exclud ipoteza unei sinucideri. Se presupune că Florin a traversat șinele cu intenția de a evita un drum mai lung și că nu a observat sosirea garniturii de tren. Locomotiva l-a lovit, la târât, iar tânărul a murit sub pasajul din Nervia.
Pe pământ, a fost găsit rucsacul său, în interiorul căruia se aflau o pereche de chei, telefonul și câțiva biscuiți.
În urmă cu doar puțin timp, au început să curgă și lacrimile și mesajele de condoleanțe pe profilul lui de Facebook. „Of, dragul de tine! Dumnezeu să te odihnească în pace!” a fost unul dintre mesaje.
Dacă vrei să fii la curent cu cele mai noi ştiri din ţară, dar şi din întreaga lume, te așteptăm și pe pagina de Facebook. Avem şi pagină de Instagram.
A.P.