Homepage » Actualitate » Stiri interne » Banc: "Îmi pare rău, dar nu vorbesc cu femei trecute de 40 de ani...". Răspunsul o să te amuze copios

Banc: "Îmi pare rău, dar nu vorbesc cu femei trecute de 40 de ani...". Răspunsul o să te amuze copios

De Redactia Spynews.ro.
Publicat pe 20.07.2022 la 18:59 Actualizat pe 20.07.2022 la 18:59

Este miercuri, iar dacă ne gândim la weekend, știm deja că mai este destul de mult timp, astfel că acest lucru nu aduce zâmbetul pe fața nimănui. Totuși, noi nu vrem să vedem fețe posomorâte, așa că am pregătit cele mai amuzante bancuri pentru voi, care cu siguranță vă vor amuza copios.

Banc: "Îmi pare rău, dar nu vorbesc cu femei trecute de 40 de ani...". Răspunsul o să te amuze copios

Bancurile zilei!

arhivă

  • Cele mai amuzante bancuri
  • Nu ai cum să nu râzi

Cine nu își dorește acum să se bucure de weekend și de vară așa cum se cuvine? Suntem siguri că oricine vrea acest lucru, însă mai sunt trei zile până atunci, așa că tot ce ne rămâne de făcut este să fim optimiști cu timpul rămas, delectându-ne cu cele mai amuzante glume.

Bancurile care te vor face să râzi copios

Discuție pe Facebook:
- Îmi pare rău, dar nu vorbesc cu femei peste 40 de ani.
- De unde stii ca sunt trecuta de 40?
- Nu ai nici măcar o greșeală gramaticală.

In muzeu:
– Ce urat a pictat-o Grigorescu pe asta
Paznicul:
– Doamna, asta nu e tablou, asta e o oglinda…

Tatal unei tipe a lucrat 30 de ani la drumuri si poduri.Acum ,fiica duce mai departe traditia facand trotuaru*.

Sotul vine acasa din delegatie si sotia are trei barbati in casa. Nu stie unde sa-i ascunda, asa ca ii baga repede in trei saci si ii pune pe balcon.
Sotul vrea sa-si aprinda o tigara pe balcon si vede sacii:
– Ce e cu sacii astia?
– A fost mama in vizita si ne-a adus cate ceva…
Sotul da un picior la primul sac si din sac se aude:
– Guitz-Guitz..!
Sotul zice:
– A, un purcelus… e bun!
Da un picior la al doilea sac si aude:
– Muu, Muuu…!
– A, un vitelus…
Da un picior la al treilea sac si nimic.
Mai da inca un picior si mai tare si nimic.
Ia o lopata si incepe sa dea in sac cu ea.
Deodata sacul se deschide si iese un tip revoltat rau:
– BA, TAMPITULE, DACA TAC …INSEAMNA CA TI-A ADUS SOACRA-TA CARTOFI!

-Mă nevasto , mai slăbește și tu măi , că văd că te-ai îngrășat ca o scroafă !
-Cât să mai slăbesc bre ? Nu vezi că am slăbit vreo 20 de kile ?
-Până dispari dacă se poate !

Intr-o seara sotul vine cam ametit acasa si zice:
-Nevasta, daca as castiga la Loto ce ai face?
-Ti-as lu jumatate si as pleca.
-Perfect.Am castigat 100 lei.Ia 50 si pleaca

Daca vreti sa aflati neajunsurile unei femei, laudati-o in fata prietenelor!

La un restaurant un tinar cu iubita lui!
-Bogdane!A spus fata. Tu stii la ce ma gindesc?
– Stiu! A raspuns baiatul!
– Doamne,ce nerusinat esti Bogdane!

Gumele la care nu ai cum să nu râzi

Anuntul afisat in ziar spunea urmatorul lucru: ” De vanzare: vila langa mare cu 3 etaje, piscina si gradina. Pret – 1$ “.
– Ce prostie ! – a mormait boschetarul si a aruncat ziarul. Mergand mai departe in cautare de hrana, a vazut anuntul pe perete: “Vila de vanzare langa mare, 3 etaje, piscina si gradina. Pret – 1$ “.
: Probabil e o greseala de tipar…” – s-a gandit el si a mers mai departe. A iesit pe bulevard , iar atentia i-a fost atrasa de un banner imens: “De vanzare vila langa mare, 3 etaje, piscina si gradina. Pret – 1$”.
Boschetarul a devenit foarte curios – oare ce prost a putut sa scrie aceste lucru? – si a decis sa cerceteze aceasta situatie. Nu avea nimic de pierdut, cu exceptia ultimului dolar din buzunar. Ajungand la adresa din anunt, a ramas cu gura cascata vazand acea vila. Timid, a sunat la usa. O femeie frumoasa a deschis usa.
– Imi cer scuze pentru deranj, am vazut anuntul dumneavoastra… Aceasta nu este o gluma?
– Nu, nu, doamne fereste! Totul e corect!
– Si costa 1$? Asa este?
– Da. 1$. Daca sunteti interesat, puteti vedea vila.
Incantat de ceea ce a vazut, a dat ultimul sau dolar si a devenit proprietarul vilei de lux. Dar totusi a vrut sa stie de ce vila are un asemenea pret. La care femeia a zambit si a spus: ”Inainte sa moara, sotul meu a declarat in testament ca-si doreste sa vand vila, iar banii obtinuti din vanzarea sa fie transferati in contul amantei sale. Nu pot sa nu-i indeplinesc ultima dorinta! Anuntul a fost dat acum sase luni
Anuntul a fost dat acum sase luni, iar dumneavoastra sunteti singurul care a raspuns . Toate cele bune!”, a mai spus femeia, apoi s-a intors si a plecat.
Morala: Toti primesc o sansa! Trebuie doar sa credem ca imposibilul e posibil.

Nevastă-mea are două feluri de încălțăminte: aia care nu îi mai place și aia care e încă în magazin.

– Viorico, stii ca Bula e la spital?
– Nu se poate! L-am vazut ieri la brat pe bulevard cu o femeie foarte frumoasa!
– Exact. L-a vazut si nevasta-sa.

O domnișoară cam între două vîrste intră-ntr-o dimineață veselă-n birou.Colegele o privesc nedumerite.
-Ce e? M-am logodit!!
-Păi…nu ziceai că n-ai să te măriți niciodată…că bărbații-s niște proști?
-Am zis! Da ăsta nu e! Ăsta m-a cerut de nevastă!

Se investighează un caz de viol. Anchetatorul:
– Cum s-a intamplat?
Reclamanta:
– M-a dezbracat cu nesimţire şi a început să ma violeze.
– Cum?
– Pai, eu deasupra si el dedesubt…

Bărbaţii le-ar acorda femeilor dreptul de a avea ultimul cuvânt … Dacă ar fi siguri că este într-adevăr ultimul!

Femeilor le plac bărbaţii tăcuţi pentru că au impresia că le ascultă.

O doamna merge la un chirurg estetician pentru un facelift. Dupa consultatie, doctorul ii spune:
– Va pot face acest facelift, dar va trebui sa reveniti dupa 6 luni pentru eventuale retusuri.
– O, nu – zise femeia. Vreau ca totul sa fie facut astazi, sa nu mai trebuiasca sa revin. Doctorul se gandeste cateva secunde si zice:
– Bine, avem o noua procedura pentru asa ceva. Va voi monta un mic surub in varful capului si de fiecare data cand apare un rid, strangeti usor surubul si ridul va disparea.
– Exact asta imi doream – zise femeia fericita. Sunt de acord, sa-i dam drumul.
Dupa sase luni femeia revine insa in biroul doctorului.
– Cum merge noua procedura? intreba doctorul.
– E groaznic – zise femeia. Ia uitati-va la pungile astea de sub ochi!
– Doamna, acestea nu sunt pungi, sunt sanii dumneavoastra si daca nu lasati surubul acela in pace, in curind o sa aveti si barba.

-Am ajuns în oraș? întreabă soția.
-Cred că da, lovim din ce în ce mai mulți oameni! răspunde soțul.
-Păi încetinește!
-Cum, dacă tu conduci?!

Femeiile sunt ca
internetul… Cand e
lumea mai draga atunci
te lasa…

CITEȘTE ȘI: Banc: "Dragă, mi-am luat costum de baie din trei piese…”. Glumele care îți vor reda zâmbetul pe buze

În articolul
Banc: "Îmi pare rău, dar nu vorbesc cu femei trecute de 40 de ani...". Răspunsul o să te amuze copios
:
Google News SpyNews.roPuteți urmări știrile SpyNews.ro și pe Google News
Share pe Facebook Share pe Whatsapp
Știri
Mircea Badea îl pune la punct pe Florin Ristei: “Acest Gigel, această formă de … viață”
Showbiz intern • la 12:46
Mircea Badea îl pune la punct pe Florin Ristei: “Acest Gigel, această formă de … viață”
  • Mircea Badea a răbufnit la adresa lui Florin Ristei
  • Ce a avut de spus prezentatorul TV
Chef Ștefan Popescu, primele declarații după ce a împlinit 50 de ani! A dat o petrecere ca-n filme 
Emisiuni TV • la 12:20
Chef Ștefan Popescu, primele declarații după ce a împlinit 50 de ani! A dat o petrecere ca-n filme 
  • Chef Ștefan Popescu a sărbătorit ca-n filme împlinirea vârstei de 50 de ani
  • Primele declarații după ce a schimbat prefixul
Keed, atac dur la adresa lui Călin Donca. Gestul făcut după ce nu a mai suportat videoclipurile lui
Showbiz intern • la 11:58
Keed, atac dur la adresa lui Călin Donca. Gestul făcut după ce nu a mai suportat videoclipurile lui
  • Keed a răbufnit după ce a văzut clipurile lui Călin Donca
  • Gestul făcut de artist
Ariana Grande dispare din viața publică. Motivul pentru care artista a luat această decizie
Showbiz international • la 11:31
Ariana Grande dispare din viața publică. Motivul pentru care artista a luat această decizie
  • Ariana Grande, dezvăluiri sincere despre perioada prin care trece
  • De ce vrea să dispară din lumina reflectoarelor
VEZI MAI MULT
Recomandări
Traian a lucrat 14 ani într-un abator din Franţa. Afacerea cu care românul a dat lovitura după concediere
recomandare pe observatornews.ro
Traian a lucrat 14 ani într-un abator din Franţa. Afacerea cu care românul a dat lovitura după concediere
Cine este românca prezentă pe scenă lângă Trump la finala Mondialului: „Când a venit la mine Yamal… am leșinat!”
recomandare pe as.ro
Cine este românca prezentă pe scenă lângă Trump la finala Mondialului: „Când a venit la mine Yamal… am leșinat!”
Când se plătesc pensiile în august 2026. Datele la care ajung banii prin Poșta Română și pe card
Romania TV
Când se plătesc pensiile în august 2026. Datele la care ajung banii prin Poșta Română și pe card
ALERTĂ pentru bucureșteni. Metrorex vrea să scoată mai multe trenuri din circulație pentru economie energetică: În loc să vină la 5 minute, vine la 20 de minute
Romania TV
ALERTĂ pentru bucureșteni. Metrorex vrea să scoată mai multe trenuri din circulație pentru economie energetică: În loc să vină la 5 minute, vine la 20 de minute
Cum vor arăta noile bancnote euro: Șase milioane de europeni au ales între Beethoven, Maria Callas și berze
recomandare pe antena3.ro
Cum vor arăta noile bancnote euro: Șase milioane de europeni au ales între Beethoven, Maria Callas și berze
Insula ascunsă din Grecia care detronează Thassos. Are plaje cu ape turcoaz, nisip fin ca mătasea, însă puțini turiști știu de ea
recomandare pe antena3.ro
Insula ascunsă din Grecia care detronează Thassos. Are plaje cu ape turcoaz, nisip fin ca mătasea, însă puțini turiști știu de ea
De ce seacă Dunărea, după atâtea ploi în România? Ce spune Meteoplus și ce se întâmplă în Germania și Austria
recomandare pe antena3.ro
De ce seacă Dunărea, după atâtea ploi în România? Ce spune Meteoplus și ce se întâmplă în Germania și Austria
Top 3 cele mai periculoase țări din Europa pentru șoferi. România ocupă un loc îngrijorător în clasamentul accidentelor mortale
recomandare pe playtech.ro
Top 3 cele mai periculoase țări din Europa pentru șoferi. România ocupă un loc îngrijorător în clasamentul accidentelor mortale
România, în pericol de blackout? Ce s-ar putea întâmpla dacă se închid reactoarele de la Cernavodă
recomandare pe playtech.ro
România, în pericol de blackout? Ce s-ar putea întâmpla dacă se închid reactoarele de la Cernavodă
Ce să pui în portofel în august ca să nu rămâi fără bani. Tradiția veche pe care mulți români o respectă și astăzi
recomandare pe redactia.ro
Ce să pui în portofel în august ca să nu rămâi fără bani. Tradiția veche pe care mulți români o respectă și astăzi
De ce a facut AVC Monica Pop. Un lucru cumplit i s-a intamplat in timp ce era la munca
recomandare pe redactia.ro
De ce a facut AVC Monica Pop. Un lucru cumplit i s-a intamplat in timp ce era la munca
Vedetele din România, surprinse în zăpadă. Unele au pus mâna pe lopată, altele s-au distrat în ger
recomandare pe Ciao.ro
Vedetele din România, surprinse în zăpadă. Unele au pus mâna pe lopată, altele s-au distrat în ger
Am putea să trăim în România numai cu produse 100% românești? Nu mai conducem BMW-uri, nu mai vorbim la telefoane mobile
recomandare pe shtiu.ro
Am putea să trăim în România numai cu produse 100% românești? Nu mai conducem BMW-uri, nu mai vorbim la telefoane mobile
Ce a văzut toată lumea după ce prezentatoarea TV s-a întins prea tare. „Mi s-a rupt bluza”
recomandare pe ProSport.ro
Ce a văzut toată lumea după ce prezentatoarea TV s-a întins prea tare. „Mi s-a rupt bluza”
Ilie Bolojan confirmă blocarea legii salarizării! „Puțin probabil să avem o dezbatere!“
recomandare pe bzi.ro
Ilie Bolojan confirmă blocarea legii salarizării! „Puțin probabil să avem o dezbatere!“
Condiția pusă de PSD să voteze legea salarizării: „Dacă amendamentele noastre vor fi adoptate, vom vota legea!“
recomandare pe bzi.ro
Condiția pusă de PSD să voteze legea salarizării: „Dacă amendamentele noastre vor fi adoptate, vom vota legea!“
Banca Angliei este așteptată să mențină dobânda la 3,75%, în ciuda scumpirii petrolului și gazelor
recomandare pe dailybusiness.ro
Banca Angliei este așteptată să mențină dobânda la 3,75%, în ciuda scumpirii petrolului și gazelor
Scandal în Parlament pe legea integrității. USR, PSD și PNL și-au aruncat acuzații dure în plen
recomandare pe dailybusiness.ro
Scandal în Parlament pe legea integrității. USR, PSD și PNL și-au aruncat acuzații dure în plen
Pensiile din România, comparație cu cele din Germania, Austria și Franța
recomandare pe Jurnalul.ro
Pensiile din România, comparație cu cele din Germania, Austria și Franța
Insula Iubirii – Reuniuni: Ispita Cătălin, cadou „cu bătaie” pentru Maria. Ce adevăruri s-au aflat și ce reacție a avut Marius
recomandare pe a1.ro
Insula Iubirii – Reuniuni: Ispita Cătălin, cadou „cu bătaie” pentru Maria. Ce adevăruri s-au aflat și ce reacție a avut Marius
Close