Ce spune tatăl lui Vlad Pascu despre muniția pe care polițiștii au găsit-o în casa lui: „Nu m-am dus să declar armele...”
![Bianca Matei](/uploads/modules/authors/bianca-matei-1696408167.jpg)
De Bianca Matei.
Publicat pe 09.10.2023 la 12:49
Actualizat pe 09.10.2023 la 12:49
Vlad Pascu, șoferul drogat care a omorât doi tineri în stațiunea 2 Mai, după ce a intrat cu mașina într-un grup de opt oameni, este încă pe primele pagini ale ziarelor și apar noi informații în cazul lui. Recent, tatăl lui a vorbit despre muniția pe care polițiștii au găsit-o în casa lui. Iată ce declarații a făcut Mihai Pascu!
![Mihai Pascu, tatăl lui Vlad Pascu, tânărul care a provocat accidentul de la 2 Mai Mihai Pascu a făcut mărturisiri despre muniția pe care polițiștii au găsit-o în casa lui](https://img.spynews.ro/?u=https%3A%2F%2Fspynews.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2023%2F10%2F9%2F318081%2Fmihai0.jpg&w=1200)
Tatăl lui Vlad Pascu, despre muniția pe care polițiștii au găsit-o în casa lui
colaj spynews
- Mihai Pascu, despre muniția pe care polițiștii au găsit-o în casa lui
- Ce a spus tatăl lui Vlad Pascu
Tatăl lui Vlad Pascu a vorbit despre muniția pe care polițiștii au găsit-o în casa lui. Iată ce a declarat Mihai Pascu, părintele tânărului care a provocat cumplitul accident de la 2 Mai, despre acest subiect!
Tatăl lui Vlad Pascu, despre muniția pe care polițiștii au găsit-o în casa lui
În urma perchezițiilor făcute de DIICOT, Mihai Pascu a spus că a greșit că nu a declarat la muniția pe care o deține de mai mulți ani. Tatăl lui Vlad Pascu a mărturisit că ține armele într-un seif, iar el nu mai are cheie de acolo.
Ce spune Mihai Pascu despre tragedia produsă de fiul lui
Mai mult decât atât, Mihai Pascu a spus că este devastat de tragedia pe care fiul lui a provocat-o în stațiunea 2 Mai, însă nu mai poate da timpul înapoi pentru a schimba lucrurile care s-au întâmplat.
Tatăl tânărului care a omorât doi adolescenți a mai precizat faptul că Vlad Pascu a greșit foarte mult. El a spus că trece prin momente foarte grele, deoarece nu și-a mai văzut băiatul de două luni.