Cine sunt cei doi tineri morți în accidentul din Cluj. Simona și Tudor au sfârșit tragic în drum spre facultate

De Bianca Cimpoi.
Publicat pe 13.10.2025 la 11:39
Actualizat pe 13.10.2025 la 12:08
Doi tineri au murit într-un accident, în Cluj, după ce mașina în care se aflau s-a lovit puternic de un TIR. Simona și Tudor erau din Maramureș, dar studiau la Cluj și și-au pierdut viața în drum spre facultate. Familiile celor doi trec prin momente cumplite.

Simona și Tudor au murit în drum spre facultate
- Doi tineri au murit într-un accident, în Cluj
- Cine sunt Simona și Tudor
Simona și Tudor au murit într-un accident cumplit. Tragedia a avut loc în urmă cu o zi, după-amiază, atunci când mașina lor a ajuns pe contrasens și s-a lovit puternic de un TIR. Paramedicii nu au putut face nimic pentru a-i salva.
Cine sunt Simona și Tudor, cei doi tineri morți în accidentul produs în Cluj
Accidentul s-a produs în comuna Câțcău. Primele informații arată că la volan se afla Tudor, un tânăr de 21 de ani, din Maramureș. Mașina a ajuns pe contrasens și s-a izbit de un TIR. Simona și Tudor au murit pe loc, în timp ce șoferul camionului a primit îngrijiri medicale.
Tudor era student la Universitatea Tehnică din Cluj-Napoca, în timp ce Simona avea 24 de ani și făcea un master la Universitatea Babeș-Bolyai. Cei doi erau în drum spre facultate. Familiile tinerilor trec prin momente cumplite, iar mesajele de condoleanțe curg pe rețelele de socializare. â
Un adolescent de 17 ani a murit, în urma unui accident cu o autospecială de poliție
Eduard, un tânăr din Giurgiu, avea 17 ani și era pasionat de motociclete. Adolescentul a sfârșit tragic, după ce a intrat cu motocicleta într-o autospecială de poliție. Primele informații arată că mașina de poliție i-ar fi tăiat calea. Eduard avea permis de un an.
Cei care l-au cunoscut au declarat că era atent atunci când conducea motocicleta. În trecut a fost și pe Transfăgărășan și s-a întors acasă fără să pățească ceva. La Giurgiu, a fost deschisă o anchetă pentru a stabili dacă agentul avea girofarul și sirena pornite, dar și dacă s-a asigurat atunci când a traversat intersecția.
Citește și: El este Iacob, românul de 16 ani mort în Italia! Un accident tulburător i-a adus sfârșitul