Caz halucinant în Alba. Un bărbat și-a biciuit fiicele, după ce acestea au colorat blana câinelui
Publicat pe 31.07.2019 la 15:10 Actualizat pe 31.07.2019 la 15:11
Un caz de-a dreptul halucinant a avut loc în Alba, acolo unde un bărbat și-a biciut cele 3 fiice, doar pentru că acestea au colorat, în glumă, blana câinelui.
Un caz de-a dreptul halucinant a avut loc în Alba, acolo unde un bărbat și-a biciut cele 3 fiice, doar pentru că acestea au colorat, în glumă, blana câinelui.
În Alba, oamenii legii au avut de-a face cu un caz cel puțin ciudat. Un bărbat în vârstă de 43 de ani și-a bătut cu biciul toate cele 3 fiice, după ce copilele au colorat, în joacă, blana câinelui familiei. În urma celor întâmplate, copilele cu vârste cuprinse între 6 și 11 ani ar putea fi trimise, împreună cu mama lor, într-un centru maternal, informează digi24.ro.
Persoana care a anunțat autoritățile este chiar o vecină, care a văzut rănile de pe trupurile copilelor.
„Pe numele său a fost întocmit dosar penal pentru violenţă în familie şi rele tratamente aplicate minorului. Urmează să stabilim cu exactitate cum s-a produs această faptă. Colegii mei au stabilit că bărbatul era sub influenţa băuturilor alcoolice” a spus Luminița Prodan - purtătorul de cuvânt al IPJ Alba.