EXCLUSIV | Influencerița drogată și filmată goală de un artist din SUA, probleme cu justiția din România | DOCUMENT
De Narcis Voica.
Publicat pe 30.05.2026 la 22:09
Actualizat pe 30.05.2026 la 22:09
Bianca Oghinciuc - despre care SPYNEWS.ro a dezvăluit că este victimă într-un dosar de abuz sexual, în care Diego Raurich, artist celebru în SUA, este acuzat căa drogat-o și a filmat-o goală - este executată silit, în România.
- Bianca Oghinciuc este bună de plată
- Influencerița stabilită în SUA este executată silit
- Motivul: o datorie de 600 de lei
Influencerița stabilită în SUA a fost dată în judecată de o companie specializată în recuperări de creanțe, după ce a omis să plătească niște facturi, pentru cablul TV. Fiind plecată din țară, Bianca Oghinciuc n-a mai primit somațiile, dar nici citațiile, după ce a fost dată în judecată, așa că a pierdut procesul. Conform hotărârii, influencerița poate fi executată silit, însă poate și să atace decizia, în termen de 30 de zile de la... comunicare!

„Admite, în parte, cererea de valoare redusă formulată de reclamanta... S.A. — fosta ... S.A. — în contradictoriu cu pârâta OGHINCIUC BIANCA. Obligă pârâta la plata către reclamantă a sumei de 602,34 lei, reprezentând contravaloarea serviciilor prestate şi neachitate şi a ratelor echipamentului închiriat/achiziţionat cu plata preţului în rate, actualizată cu rata inflaţiei, de la data scadenţei ultimei facturi şi până la data plăţii efective. Respinge, în rest, cererea, ca neîntemeiată. Obligă pârâta la plata către reclamantă a sumei de 50 lei, cu titlu de cheltuieli de judecată. Executorie de drept. Cu drept de apel în termen de 30 zile de la comunicare, cererea de apel urmând a fi depusă la Judecătoria Suceava”, au decis magistrații.

Recent, SPYNEWS.ro a dezvăluit că Bianca Oghinciuc, stabilită în SUA, este victimă într-un dosar penal de abuz sexual, în care fostul ei iubit, Diego Raurich, artist celebru în SUA, a fost arestat. Raurich ar fi folosit o substanță de 100 de ori mai puternică decât morfina, pentru a le droga pe Bianca Oghinciuc și prietena ei, apoi le-a filmat, zăcând goale, inconștiente.

„Fostul meu iubit este încarcerat în acest moment în Miami. Este încarcerat din luna martie. În momentul de față colaborez cu biroul de Imigrări pentru a-mi redobândi statutul prin intermediul unei vize pentru traume. Pe lângă cazul de violență domestică, avem și un caz de abuz sexual. Eu și prietena mea am fost drogate de acest individ cu fentanyl. Ne-a înregistrat și a păstrat videoclipurile pentru el.

Acum sunt în plin proces cu un avocat de imigrări din statul Florida pentru statutul de victimă a abuzului sexual. Fostul meu iubit m-a abuzat, ne-a drogat cu fentanyl pe mine și pe prietena mea și ne-a filmat în timp ce eram inconștiente.

În acest moment aștept să aplic pentru o viză de traumă (viza U), am mare nevoie de ajutor pentru că am fost abuzată sexual și psihic. Nu a fost doar violență domestică. A fost mult mai mult de atât”, a declarat, în exclusivitate pentru SPYNEWS.ro, Bianca Oghinciuc.



