Imagini sfâșietoare la mormântul lui Sebi Olariu. Tânărul ucis de Vlad Pascu, în accidentul din 2 Mai, ar fi împlinit 24 de ani
De Oana Vacarusi.
Publicat pe 15.03.2026 la 15:37
Actualizat pe 15.03.2026 la 15:37
Momente pline de durere la mormântul lui Sebastian Olariu, tânărul care și-a pierdut viața în tragicul accident provocat de Vlad Pascu, drogat fiind, din stațiunea 2 Mai. Astăzi, 15 martie, Sebi ar fi împlinit 24 de ani, iar familia și apropiații au venit să îi aducă flori și să îi aprindă o lumânare.
Imagini sfâșietoare la mormântul lui Sebi Olariu
colaj spynews / facebook
- Durere fără margini la mormântul lui Sebi Olariu
- Tânărul ucis de Vlad Pascu, în accidentul din 2 Mai, ar fi împlinit 24 de ani
În luna august a anului 2023, Vlad Pascu, un tânăr în vârstă de 19 ani, care s-a urcat la volan drogat, a provocat un accident în urma căruia două persoane au murit. Sebi și Roberta aveau 20 și 21 de ani și toată viața înainte, însă teribilismul unui adolescentului le-a adus sfârșitul.
Imagini sfâșietoare la mormântul lui Sebi Olariu. Tânărul ucis de Vlad Pascu, în accidentul din 2 Mai, ar fi împlinit 24 de ani
Ziua de 15 martie ar fi trebuit să fie una de sărbătoare pentru Sebastian Olariu și întreaga familie. Unul dintre tinerii care și-au pierdut viața în tragicul accident din august 2023, produs în localitatea 2 Mai ar fi împlinit astăzi, 15 martie, 24 de ani. În loc de tort și urări de „La mulți ani”, familia și apropiații au mers la cimitir.
Tatăl tânărului a făcut publice imagini de la mormântul fiului său. Locul de veci al tânărului a fost împodobit cu flori și baloane albe, iar cei prezenți au aprins lumânări.
Pe lângă flori, familia a adus și bomboane de ciocolată, pe care, cel mai probabil, le-au oferit celor veniți la cimitir în memoria lui Sebi.
Pentru cei care l-au iubit pe tânărul mort în accidentul din 2 Mai, ziua de 15 martie rămâne una extrem de grea și asta pentru că, în loc să îi cânte „La mulți ani”, îi aprind o lumânare la cimitir.
Tatăl lui Sebastian Olariu a stat față în față cu Vlad Pascu, tănârul care i-a ucis fiul
În luna mai a anului 2024, părinții celor doi tineri uciși în accidentul din 2 Mai au stat față în față cu Vlad Pascu, tânărul care le-a curmat viața copiilor lor.
Întrebat despre cum a fost să dea ochii cu cel care i-a ucis copilul, tatăl lui Sebastian a spus că, în sala de judecată, Vlad Pascu a stat numai cu privirea plecată.
"Credeți-mă că am vrut să-i prind privirea, să mă uit ochi în ochi și s-a uitat numai cu capul în jos. Chiar mi-a venit să plâng, am avut o emoție în corp, mi-au trecut tot felul de gânduri în cap. Cum l-am văzut? A fost tot acel Vlad Pascu, dar un pic mai speriat. Nu cred că se poate schimba un asemenea om. Este teatral și tot ce face el, face doar cu ajutorul avocaților și îi ascultă de fiecare dată. Sper ca doamna judecător, cred că am cea mai mare încredere în dânsa, că o să ia decizia cea mai bună. Ce așteptări? Ce așteptări am de la primul termen! Să se facă dreptate și Vlad Pascu să-și primească pedeapsa pe care o merită", a declarat Valentin Olariu, tatăl lui Sebastian, la acel moment.



