Primele declarații ale soției medicului mort în Floreasca! Când va avea loc înmormântarea lui Alex: ”Ne-ai lăsat singuri”
De Ilinca Lunca.
Publicat pe 09.06.2026 la 19:02
Actualizat pe 09.06.2026 la 19:02
Soția medicului mort la Spitalul Floreasca din București a transmis un mesaj dureros. Adina este copleșită de durere și se pregătește de cea mai grea despărțire, cea de tatăl copiilor ei. Alex va fi înmormântat mâine, în localitatea natală.
Alex urmează să fie condus pe ultimul drum.
- Ce a declarat soția medicului mort la Spitalul Floreasca
- Alex urmează să fie condus pe ultimul drum
Vestea morții medicului de la Spitalul Floreasca din București a fost un șoc pentru familia lui și pentru apropiați. Alex era căsătorit, avea doi copii și era un bărbat împlinit din toate punctele de vedere, astfel că decesul său a stârnit multă durere în sufletele celor care l-au cunoscut.
Soția medicului mort la Spitalul Floreasca a făcut declarații
Soția lui Alex a transmis un mesaj extrem de dureros după tragedia de sâmbătă și și-a exprimat în cuvinte suferința prin care trece. Adina a rămas singură cu doi copii, pe care va fi nevoită să îi crească în lipsa tatălui lor.
Aceasta este medic de meserie și a format un cuplu timp de mai mulți ani alături de Alex. Recent, cei doi s-au mutat din Târgu Jiu în București, pentru că medicul de 32 de ani își efectua rezidențiatul la Spitalul Floreasca.
Chiar dacă a făcut o schimbare majoră în viața ei, Adina l-a susținut necondiționat și i-a fost alături în cariera profesională. Alex se pregătea să își schimbe locul de muncă, însă din nefericire nu a mai apucat.
Medicul va fi condus pe ultimul drum mâine
Alex urmează să fie înmormântat, mâine, 10 iunie, în localitatea natală din Gorj. Slujba de înmormântare va avea loc în Pojogeni, în timp ce apropiații își pot lua rămas bun de la el începând de astăzi, la o biserică din Târgu Cărbunești. Familia medicului se pregătește pentru cea mai grea zi.
Citește și: Ea este doctorița moartă în accidentul de pe DN52. Amalia ar fi fost lovită cu mașina intenționat



