Româncă, la un pas să fie jefuită în Kenya. Ce metodă au folosit hoții: "Am fost puțin nedumerită"
De Oana Vacarusi.
Publicat pe 05.01.2026 la 12:26
Actualizat pe 05.01.2026 la 12:26
O româncă a trecut prin momente de panică în Kenya, după ce a fost la un pas să fie jefuită pe stradă. Tânăra a povestit că metoda folosită de atacatori a fost atât neașteptată, cât și confuză, lăsând-o „puțin nedumerită”.
Româncă, la un pas să fie jefuită în Kenya. Ce metodă au folosit hoții
captura tik tok
- O româncă a fost aproape jefuită în Kenya
- Ce metodă au folosit hoții
Potrivit dezvăluirilor tinerei, incidentul a avut loc într-o zonă frecventată de turiști, iar femeia le recomandă celor care călătoresc în străinătate să fie mereu atenți la împrejurimi și la persoanele din jur.
Româncă, la un pas să fie jefuită în Kenya. Ce metodă au folosit hoții
O româncă a trăit momente de panică în Kenya, fiind la un pas să fie jefuită, chiar în timp ce se afla într-o zonă frecventată de turiști. Tânăra a povestit întreaga experiență pentru a trage un semnal de alarmă.
Femeia spune că în dimineața incidentului trebuia să plece într-un safari, dar înainte de asta a mers cu cineva la bancă pentru a retrage bani, însă ea a ales să aștepte afară:
Românca: „Au tras de ghiozdan”
După ce persoanele cu care venise au ieșit din bancă, românca a plecat și a simțit imediat că ceva nu este în regulă.
Aceasta a fost prima experiență de acest gen pentru româncă, după o lună petrecută în Kenya, spune ea.
„Sunt și oameni așa, majoritatea cu care am interacționat au fost oameni foarte frumoși, dar cred că trebuie să se știe și asta că trebuie să ai foarte mare grijă de lucrurile tale și nu se știe niciodată”, a concluzionat tânăra.
Citește și: Kim Kardashian, față în față cu hoții care au jefuit-o! Starleta s-a prezentat la proces în Paris



