Un tânăr din România și-a deschis televizorul și au venit echipaje de pompieri și poliția. Cum a fost posibil
De Redactia Spynews.ro.
Publicat pe 04.04.2026 la 16:01
Actualizat pe 04.04.2026 la 16:01
Un tânăr din România a ironizat echipajele de pompieri și poliția. Salvatorii au intervenit, cel mai probabil, pentru un incendiu, însă bărbatul a făcut o postare care a devenit virală.
Mesajul ironic al tânărului, după ce s-a trezit cu echipaje de pompieri și poliție în fața blocului
Captură TikTok
- Cum a ironizat un tânăr echipajele de pompieri și poliția
- Imaginile au devenit virale
Zilele trecute, un tânăr a postat un videoclip pe TikTok în care apar echipaje de pompieri și poliția, în fața blocului unde locuiește. Bărbatul a părut că ironizează salvatorii, după ce și-a filmat televizorul unde rula un fundal cu un foc.
Mesajul ironic al bărbatului
Tânărul a filmat, în fața blocului unde locuiește, patru echipaje de pompieri și o mașină de poliție.
Cel mai probabil, salvatorii se aflau acolo pentru un incendiu, însă tânărul a fost pus pe glume, așa că a filmat echipajele în timp ce interveneau, iar mai apoi televizorul unde rula un fundal cu un foc. Bărbatul a scris și un mesaj ironic în dreptul aceeași postări.
În timp ce unora li s-a părut amuzantă ironia lui, alți urmăritori nu s-au arătat neapărat încântați de astfel de postări, mai ales când vine vorba de pompieri și poliție.
O posibilă crimă mușamalizată în incendiu a avut loc zilele trecute, în București
Cristian Staicu a sfârșit tragic, la 72 de ani, după ce a fost înjunghiat. Medicul anestezist ar fi fost ucis de o femeie, posibil escortă, în apartamentul lui din Sectorul 3 al Capitalei. Pe brațele lui au fost descoperite urme de apărare.
Citește și: Imagini incredibile în Iași! Un polițist a salvat un bebeluș dintr-un bloc cuprins de flăcări



