Live acum Acces Direct
Prime time 19:00 Mireasa. Capriciile iubirii
Homepage » Actualitate » Alertă meteo de vreme rea, în această dimineață. S-a emis o avertizare de tipul cod galben de vânt puternic

Alertă meteo de vreme rea, în această dimineață. S-a emis o avertizare de tipul cod galben de vânt puternic

De Georgiana Prodan.
Publicat pe 05.02.2022 la 10:46 Actualizat pe 05.02.2022 la 10:46

În această dimineață s-a emis o alertă meteo de vreme rea. Este vorba despre o avertizare de tipul cod galben de vânt puternic. Conform informațiilor transmise de către meteorologi, această avertizare este valabilă în zonele montane din județele Argeș, Prahova și Dâmbovița.

Alertă meteo de vreme rea, în această dimineață

facebook

Cod galben de vânt puternic! Avertizarea este valabilă în zonele montane din județele Argeș, Prahova și Dâmbovița.

Alertă meteo de vreme rea

Avertizarea este în vigoare sâmbătă, până la ora 11.00. Conform informațiilor transmise de către meteorologi, se pare că vor fi intensificări ale vântului, temporar cu rafale de peste 90 – 100 km/h. Așadar, sunt vizate zonele montane de peste cota 1.800 metri din județele Argeș, Prahova și Dâmbovița.

Mai târziu, specialiștii au extins această avertizare în județele Suceava și Neamț. În restul țării, vremea se încălzește, iar precipitațiile vor fi mixte. Administrația Națională de Meteorologie a transmis că, cu toate acestea, vremea va fi instabilă în mai multe regiuni ale țării.

Mai mult decât atât, temperaturile se vor afla în creștere la finalul săptămânii, însă trebuie să avem în vedere faptul că vremea poate fi schimbătoare. Potrivit Administrației Naționale de Meteorologie (ANM), temperaturile maxime se vor încadra între 3 și 13 grade.

Pe de altă parte, minimele vor fi cuprinse între -6 și 2 grade.

CITEȘTE ȘI:
În articolul
Alertă meteo de vreme rea, în această dimineață. S-a emis o avertizare de tipul cod galben de vânt puternic
:
Share pe Facebook Share pe Whatsapp
Știri
Showbiz intern
O influenceriță celebră de la noi, supărată pe colegele de breaslă, după ce nu a obținut niciun premiu pentru activitatea din mediul online: „Știu că am fost votată masiv”
  • O influenceriță de la noi, deranjată că nu a primit niciun premiu pentru activitatea din online
  • Ce a nemulțumit-o
Beauty & Lifestyle
Ce facem în București: Ultimul Weekend Session din acest sezon la Casa Filipescu-Cesianu - Fundația Dan Voiculescu prezintă campania „Conștient, nu dependent”
  • Ce facem în București: Ultimul Weekend Session din acest sezon la Casa Filipescu-Cesianu
  • Fundația Dan Voiculescu prezintă campania „Conștient, nu dependent”
Stiri interne
Dacă l-ai văzut pe copilul din imagine, sună la 112! Mădălin are 11 ani, suferă de epilepsie și e căutat de două săptămâni | FOTO
  • Dispariție alarmantă!
  • Copil cu epilepsie, căutat în 5 județe, de două săptămâni
  • Dacă l-ai văzut, sună la 112
Stiri interne
O tânără, apel disperat, după ce a cerut ordin de restricție împotriva fostului iubit. Motivul halucinant pentru care nu i-ar fi fost aprobată cererea: „Sunt amenințată, hărțuită”
  • O tânără face un apel disperat, după ce i-a fost respinsă cererea pentru ordinul de restricție
  • Femeia, mama unei fetițe, se teme pentru viața ei
Showbiz international
Vizita surpriză a Prințului Harry în Ucraina! Care a fost motivul
  • Prințul Harry în Ucraina
  • De ce a fost Prințul Harry în Kiev?
Beauty & Lifestyle
(P) Cum a apărut produsul care a schimbat complet industria de haircare
  • În 2025, industria îngrijirii părului traversează o transformare profundă
  • Cum a apărut produsul care a schimbat complet industria de haircare
Vezi toate știrile noi
Recomandări
recomandare pe observatornews.ro
Cum a reuşit o profesoară să îşi cumpere casa visurilor la doar 12.500 € în Italia
recomandare pe as.ro
„Dă-mi 3.000 de euro și fac un penalty!” Patronul străin care dă cărțile pe față despre blaturile din România
Romania TV
Ce studii are, de fapt, Gigi Becali. Patronul FCSB și-a scos facultatea pe care a absolvit-o din CV
Romania TV
Nu sunt bani de pensii şi salarii, dar Guvernul dă bani de murături. Cine primeşte!
recomandare pe antena3.ro
Femeia acuzată că și-a ucis 11 soți spune acum că, de fapt, nu-și amintește de câte ori a fost căsătorită, dar nimeni nu mai trăiește
recomandare pe antena3.ro
O româncă mutată de 12 ani din țară povestește cum a primit permis de conducere în 45 de minute și pașaport în 20, direct pe aeroport
recomandare pe antena3.ro
Polițistul care l-a prins pe agresorul livratorului străin povestește pas cu pas ce s-a întâmplat. Bătăușul și-a chemat în ajutor mama
recomandare pe playtech.ro
Un garaj construit legal, lipit de casă, trebuie intabulat? Ce spune legea
recomandare pe playtech.ro
Actele necesare pentru demolarea unei case moștenite. Proceduri și taxe
recomandare pe redactia.ro
Zodiile care vor suferi teribil în acest weekend. Au parte de încercări grele
recomandare pe redactia.ro
Ședință furtunoasă la FRF. S-a luat decizia în cazul lui Mircea Lucescu. Cine va fi selecționer la meciul cu Austria
recomandare pe Ciao.ro
S-au despărţit cu scandal! Cele mai scurte căsnicii ale vedetelor din România
recomandare pe shtiu.ro
Am putea să trăim în România numai cu produse 100% românești? Nu mai conducem BMW-uri, nu mai vorbim la telefoane mobile
recomandare pe ProSport.ro
FOTO. Maria Sharapova şi-a înnebunit fanii cu apariția în costum de baie
recomandare pe bzi.ro
Dureros! Ultimul mesaj al soției lui Charlie Kirk, postat cu doar câteva ore înainte de asasinarea activistului
recomandare pe bzi.ro
Carmen Brumă arată senzațional la 48 de ani! Vedeta ne spune de ce trebuie să slăbim imediat ce ne întoarcem din vacanță – GALERIE FOTO
recomandare pe dailybusiness.ro
Ramona Olaru, dezvăluiri despre relațiile din trecut. Cum a reușit celebra asistentă TV să evolueze pe plan personal
recomandare pe dailybusiness.ro
Peste 120 de muncitori prinși la negru în doar cinci zile. Ministrul Florin Manole promite toleranță zero
recomandare pe Jurnalul.ro
Horoscop săptămânal, 15 - 21 septembrie 2025. Adevărul iese la iveală, indiferent dacă suntem sau nu pregătiți
recomandare pe a1.ro
Cum arată fetele lui Serghei Mizil de la Asia Express Drumul Eroilor. Concurentul se mândrește cu fiicele sale