Live acum Petrecem in familie (r)
Prime time 19:30/ In culisele celebritatii
Homepage » Actualitate » Delta Dunării din inima Moldovei. Unde găsești satul de căsuțe plutitoare? Imaginile sunt de vis când ajungi aici / FOTO

Delta Dunării din inima Moldovei. Unde găsești satul de căsuțe plutitoare? Imaginile sunt de vis când ajungi aici / FOTO

De Georgiana Prodan.
Publicat pe 22.06.2022 la 10:36 Actualizat pe 22.06.2022 la 10:42

Dacă ești în căutarea unui loc perfect pentru a uita de aglomerația urbană, avem sugestia ideală pentru tine. Este cunoscut și sub numele de Delta Dunării din inima Moldovei. Cu siguranță nu vei mai vrea să pleci de aici prea curând și fără îndoială te vei îndrăgosti pe loc de satul cu căsuțe plutitoare.

facebook

Dă uitării agitația și zgomotul orașului. Acesta este locul potrivit pentru a te relaxa, după o săptămână plină la locul de muncă. Acest loc feeric se întinde pe o suprafață de peste 82 de hectare.

Delta Dunării din inima Moldovei

Satul de căsuțe plutitoare este situat la întâlnirea dintre județele Vrancea și Galați. Satul este cunoscut și sub numele de Delta Siretului. Cei care au vizitat acest loc au fost plăcut impresionați și au mărturisit că vor reveni curând.

Te vei putea bucura de o oază de pace și liniște, tot felul de activități pe placul tuturor, indiferent de vârstă, plimbări cu barca pe canale, evenimente spectaculoase, răsărituri și apusuri de neuitat, totul într-un spațiu intim.

Indiferent dacă alegi un bungalou, o casă plutitoare, o casă în copac sau casă cu ciubăr, fii sigur că vei avea parte de cea mai frumoasă experiență. Când vei ajunge aici, nici nu îți va veni să crezi că ești în România.

Unde se află acest resort

Împătimiții de pescuit își pot demonstra abilitățile. De asemenea, este un loc mirific pentru toți pasionații de fotografie, deoarece peisajele sunt de-a dreptul uimitoare.

Dacă aveți de gând să petreceți un concediu altfel, special, alături de membrii familiei, cu siguranță vă veți alege cu amintiri unice. Piscina exterioară, plimbările cu barca sau cu bicicleta sunt doar câteva dintre activitățile din satul cu căsuțe plutitoare.

De asemenea, concertele și festivalurile sunt la ordinea zilei. Resortul se află în satul Doaga, la 25 de kilometri distanță de Focșani.

CITEȘTE ȘI:
În articolul
Delta Dunării din inima Moldovei. Unde găsești satul de căsuțe plutitoare? Imaginile sunt de vis când ajungi aici / FOTO
:
Share pe Facebook Share pe Whatsapp
Știri
Emisiuni TV
Visul românesc – Succes internațional. Cum a ajuns Andrei la afaceri de peste 20 de milioane de euro în Dubai. A angajat la companiile sale și români
  • Povestea demnă de luat exemplu a lui Andrei
  • Românul s-a stabilit în Dubai și se bucură de un succes uriaș
Showbiz intern
Marele absent de la înmormântarea lui Andrei Perneș! Fanii se așteptau să îl vadă la evenimentul trist. Care a fost motivul
  • Cine a lipsit de la înmormântarea lui Andrei Perneș
  • Familia lui este sfâșiată de durere
Beauty & Lifestyle
Top 10 cele mai sigure țări de vizitat pentru femei. Unde poți călători singură fără probleme
  • Unde să călătorești singură fără să duci grija pericolelor
  • Cele mai sigure țări pentru femei
Showbiz intern
Tzancă Uraganu și Lambada își sărbătoresc fiul cel mare! Ce urare emoționantă a transmis Alina Marymar de ziua lui Andreas
  • Tzancă Uraganu și Lambada își sărbătoresc fiul cel mare
  • Alina Marymar, mesaj emoționant de ziua lui Andreas
Showbiz intern
Cu ce se ocupă femeia care i-a luat locul Sabrinei în viața lui Andrei Perneș de la Mireasa. Se despărțise definitiv de fosta soție de opt luni
  • Cu ce se ocupă femeia care i-a luat locul Sabrinei în viața lui Andrei Perneș de la Mireasa
  • Fostul concurent și Sabrina nu mai erau împreună de opt luni
Beauty & Lifestyle
De ce este bine să consumi semințe de dovleac. Ce beneficii au pentru sănătate
  • De ce este bine să consumi semințe de dovleac
  • Fac parte din categoria superalimentelor
Vezi toate știrile noi
Recomandări
recomandare pe observatornews.ro
"Nu pot să cred că America ne cere să-i alegem pe oamenii ruşilor". Iulian Fota, despre atacurile din SUA la adresa României
recomandare pe as.ro
Greşeala fatală care l-a costat toată averea pe un fost milionar român celebru: „De acolo a plecat”!
Romania TV
Magazinele ”La Sibieni”, ÎNCHISE pe capete. Angajații spălau salamul expirat cu acetonă și îl repuneau la vânzare
Romania TV
Un bucătar renumit a slăbit 90 de kilograme în 8 luni. Nu și-a tăiat stomacul și a ținut o dietă foarte UȘOARĂ!
recomandare pe antena3.ro
"A murit pentru că a furat ciocolată". Cutremurătorul caz al unei fete de 13 ani, care lucra ca menajeră în casa unei familii bogate
recomandare pe antena3.ro
Povestea ardeleanului de culoare care oferă consultanță în afaceri și te învață să gătești pe TikTok: „Am fost sărac lipit”
recomandare pe antena3.ro
Insula care se poate închiria în întregime cu doar 50 de euro pe noapte. Are o casă cu 9 dormitoare, complet utilată
recomandare pe playtech.ro
Durere mare la înmormântarea lui Andrei Perneș! Obiectul ciudat pus pe sicriu, cei prezenţi nu au...
recomandare pe playtech.ro
Secretul moldovencelor pentru cea mai bună ciorbă de fasole. Doar ele o fac aşa
recomandare pe redactia.ro
Care ar fi, de fapt, cauza morții lui Andrei Perneș. De ce a pierdut controlul volanului fostul concurent de la "Mireasa""
recomandare pe redactia.ro
Care ar fi, de fapt, cauza morții lui Andrei Perneș. De ce a pierdut controlul volanului fostul concurent de la "Mireasa""
recomandare pe Ciao.ro
Mânuţele la control! Vedele din România, surprinse în ipostaze stânjenitoare cu mâna la...
recomandare pe shtiu.ro
Am putea să trăim în România numai cu produse 100% românești? Nu mai conducem BMW-uri, nu mai vorbim la telefoane mobile
recomandare pe ProSport.ro
FOTO. Vicecampioana olimpică și-a arătat tatuajele și piercing-ul dintr-o zonă delicată
recomandare pe bzi.ro
Cum a surprins-o Fuego pe Irina Loghin de ziua de naștere a artistei! Ce cadou inedit i-a oferit
recomandare pe bzi.ro
Sânziana Negru a fost reținută pe un aeroport din Arabia Saudită! Ce a putut să pățească influencerița
recomandare pe dailybusiness.ro
Guvernul a salvat firmele mari de la taxe suplimentare. Cum au beneficiat aceste companii de „iertarea” statului
recomandare pe dailybusiness.ro
Se scumpesc biletele de tren! Cu cât se vor majora tarifele în funcţie de tipul trenului
recomandare pe Jurnalul.ro
Astrologia și succesul financiar: Ce zodii produc cei mai mulți miliardari?
recomandare pe a1.ro
Ce sport practică fiul lui Pepe, după aproape doi ani de înot. Micuțul este susținut de tatăl său: „Am vorbit cu..”