Live acum Un show păcătos
Prime time 19:00/ Mireasa. Capriciile iubirii
Homepage » Actualitate » Meteo » Anunț ANM! Revin ploile și temperaturile scad! Cum va fi vremea de Sfântul Gheorghe și Florii

Anunț ANM! Revin ploile și temperaturile scad! Cum va fi vremea de Sfântul Gheorghe și Florii

Publicat pe 23.04.2021 la 09:39 Actualizat pe 23.04.2021 la 09:39

Meteorologii au emis un nou avertisment pentru ziua de Sfântul Gheorghe și Florii. Din păcate, temperaturile vor începe să scadă de vineri, iar ploile revin în majoritatea regiunilor țării.

Revin ploile și temperaturile scad!

arhivă

Administrația Națională de Meteorologie a anunțat o scădere a temperaturilor în majoritatea regiunilor din România, începând cu ziua de vineri, de Sfântul Gheorghe. Precipitațiile vor fi abundente, iar vântul va sufla moderat. Cerul va fi parțial noros, iar izolat vor exista descărcări electrice însoțite de averse.

Vremea pentru ziua de 23 de aprilie, de Sfântul Gheorghe

Vineri, 23 aprilie, vremea va deveni răcoroasă în majoritatea zonelor, cu excepția regiunilor sudice. Temperaturile vor fi apropiate de cele normale cu valori între 10 și 21 de grade. Minimele se vor situa între -4 și 9 grade. Cerul va fi parțial noros și se vor înregistra precipitații în jumãtatea de est a ţãrii şi izolat în rest. Spre sfârșitul zilei în depresiunile din Transilvania se va produce chiar și brumã, iar aversele vor fi însoțite și de descărcări electrice. Pe suprafeţe mici în estul Transilvaniei se semnaleazã ceaţã

În Capitală, prima parte a zilei va înregistra ploi slabe, iar vântul va bate slab spre moderat. Temperaturile vor fi cuprinse între 19-20 de grade în timpul zilei, iar minimele sunt cuprinse între 8-10 grade Celsius.

Vremea pentru ziua de 25 aprilie, de Florii

De Florii meteorologii anunță vreme ceva mai bună, cu temperaturi care vor ajunge până la 20 de grade Celsius, iar cele mai ridicate se vor înregistrata în partea de sud-est a țării. Pe de altă parte, în zonele de sud-est și nord-vest vor apărea câteva ploi slabe cantitativ și de scurtă durată.

Vremea de Paște

Meteorologii au anunțat că temperaturile vor scădea semnificativ, iar de Paște valorile termice vor fi mai scăzute față de cele normale pentru această perioadă în jumătatea nordică a României, iar precipitațiile vor fi mai abundente în vest, nord-vest şi centrul țării.

Citește și Cum va fi vremea de Florii și de Paște în acest an! Anunțul făcut astăzi de ANM

În articolul
Anunț ANM! Revin ploile și temperaturile scad! Cum va fi vremea de Sfântul Gheorghe și Florii
:
Share pe Facebook Share pe Whatsapp
Știri
Emisiuni TV
Larisa Iordache, prima apariție după ce a născut! Cum se descurcă în rolul de mămică
  • Larisa Iordache, primele declarații după naștere
  • Cum se descurcă în rolul de mămică
Monden
Cum să dai volum părului tău. Vei ajunge mai rar la hairstylist
  • Cum să ai mai mult volum la păr
  • Vei ajunge mai rar la hairstylist
Horoscop zilnic
Horoscop vineri, 14 martie 2025: O perioadă cu ambiții mari pentru nativii Rac
  • Horoscopul zilei de vineri, 14 martie 2025
  • Ce ne-au pregătit astrele pentru ziua de vineri
  • Vezi cum stai în materie de bani, dragoste, sănătate și noroc
Emisiuni TV
Mireasa - Capriciile iubirii. Mihaela a izbucnit în lacrimi. Concurenta a fost jignită de tatăl lui Ștefan: „Am și eu mamă și tată”
  • Mihaela a fost jignită de tatăl lui Ștefan, iubitul ei
  • Concurenta a izbucnit în plâns
Showbiz intern
Cum s-a afișat Dorian Popa alături de iubita lui. Vloggerul și femeia care l-a cucerit au aceeași pasiune / FOTO
  • Dorian Popa, o nouă imagine alături de iubită
  • Vloggerul și femeia care l-a cucerit au aceeași pasiune
Showbiz intern
Lidia Buble se confruntă cu o situație delicată. Nepoțelul artistei a fost operat pentru a treia oară, la doar cinci luni: „Să vă rugați”
  • Lidia Buble se confruntă cu o situație delicată
  • Nepoțelul artistei a fost operat pentru a treia oară, la doar cinci luni
Vezi toate știrile noi
Recomandări
recomandare pe observatornews.ro
Alternative de investiții mai bune decât imobiliarele, accesibile direct de pe telefon. Guda: "De ce să vă complicați?"
recomandare pe as.ro
Ce pensie poate avea românul care aşteaptă încă milionul de euro! „Eu mai am o speranţă”
Romania TV
Anunțul MOMENTULUI de la ANM. Iarna se întoarce în România. NINSORI și ploi la București!
Romania TV
BREAKING NEWS! Veste proastă primită de Simona Halep!
recomandare pe antena3.ro
În 1975, o tânără a fost găsită moartă într-o pădure și nimeni nu a știut ce s-a întâmplat. Un indiciu pierdut a elucidat acum misterul
recomandare pe antena3.ro
Un sat abandonat din Spania este scos la vânzare cu 89.000 de euro: „Dacă tăiați buruienile se vede marea”
recomandare pe antena3.ro
Presupusul nepot al lui Nicolae Ceauşescu a fost prins la furat de brânză într-un supermarchet din Italia
recomandare pe playtech.ro
Top 3 zodii care vor cunoaşte abundenţa financiară până la final de martie. Vin bani din toate direcţiile
recomandare pe playtech.ro
Ce să faci cu bulbii de lalea când încep să răsară. Aşa vor fi flori din belşug în următoarea lună
recomandare pe redactia.ro
Planul pus la cale de Putin pentru Ucraina. Președintele Rusiei vrea să-l facă pe Trump să accepte totul
recomandare pe redactia.ro
Când sunt Rusaliile anul acesta. Românii vor avea trei zile libere
recomandare pe Ciao.ro
A murit actrița iubită de toți românii! Doliu imens în lumea filmului
recomandare pe shtiu.ro
Am putea să trăim în România numai cu produse 100% românești? Nu mai conducem BMW-uri, nu mai vorbim la telefoane mobile
recomandare pe ProSport.ro
Reacția lui Gigi Becali pentru George Simion. Mesaj dur
recomandare pe bzi.ro
Carmen Harra vorbește despre surpriza de la alegeri: „O femeie apare în prim plan!“
recomandare pe bzi.ro
Minerva, mesaje din lumea de dincolo! Ce i-a cerut Gabrielei Lucuțar să-i pună în sicriu
recomandare pe dailybusiness.ro
Cât costă un kilogram de roșii românești la tarabe. Prețuri cu 50% mai mari decât anul trecut
recomandare pe dailybusiness.ro
Dispar paracetamolul și amoxicilina din farmacii! UE a dat ordinul!
recomandare pe Jurnalul.ro
Metamorfoză: 3 Zodii se reinventează TOTAL în Martie 2025
recomandare pe a1.ro
Babasha și-a cumpărat casă în complexul lui Dorian Popa. Cum arată vila în construcții | VIDEO