Live acum Un show păcătos
Prime time 19:00/ Mireasa. Capriciile iubirii
Homepage » Actualitate » Stiri internationale » Cum a bătut un român patru polițiști italieni, de unul singur. Oamenii legii dau vina pe sistem

Cum a bătut un român patru polițiști italieni, de unul singur. Oamenii legii dau vina pe sistem

Publicat pe 23.04.2021 la 22:24 Actualizat pe 24.04.2021 la 00:43

Un român de doar 21 de ani a reușit să bată, singur, patru polițiști italieni. Incidentul s-a petrecut în gara localității Minturno. Oamenii legii susțin că sistemul este de vină pentru situația în care s-au aflat, pentru că nu li se permite să-și folosească armele.

Românul este un tânăr de 21 de ani

Pixbay

Patru polițiști italieni au fost bătuți de un român de 21 de ani, pe care au încercat să-l legitimeze. Oamenii legii au fost anunțați că un grup de trei infractori români au comis o înşelăciune într-un tren oprit în staţie, în gara Minturno și au intervenit la fața locului. Situația, însă, le-a scăpat de sub control când unul dintre tineri a devenit violent.

Doi dintre cei trei români bănuiți de înșelăciune au fugit când au văzut echipajul de poliție, Cel de-al treilea a fost mai ”viteaz” și a decis să-i atace în mod violent pe polițiști, potrivit Libero Quotidiano, citată de Antena 3.

Patru polițiști italieni, bătuți de un singur român

Unul dintre agenții de poliție a ieșit cel mai ”șifonat” din mâinile românului. Acesta a avut nevoie de copci după bătaia primită. După incident, unul dintre oamenii legii a declarat că este vina sistemului, care nu le permite să-și folosească armele din dotare.

Era ora 7.30 dimineaţa şi am intervenit la o caz de extorcare, raportat de o persoană în vârstă, dar am fost blocaţi de cei trei băieţi. Doi au fugit, iar al treilea a fost cel mai violent. După ce am fost loviţi de multe ori, am reuşit să-l apucăm de mâini şi picioare şi să-l blocăm. Noi nu folosim tehnicile poliţiei americane, nu avem în dotare pistoale cu electroşoc sau altceva”, a explicat polițistul.

Polițist din Italia, bătut de un român! Bărbatul agresiv a refuzat să i se ia temperatura în gară

În articolul
Cum a bătut un român patru polițiști italieni, de unul singur. Oamenii legii dau vina pe sistem
:
Share pe Facebook Share pe Whatsapp
Știri
Showbiz intern
Florian Rus urmează să devină tată pentru prima dată! Artistul e în culmea fericirii / VIDEO
  • Florian Rus va deveni tată pentru prima oară
  • Cum a dat artistul vestea cea mare
Emisiuni TV
Tatăl lui Sebi Olariu, despre semnele pe care le primește de la tânărul ucis de Vlad Pascu în 2 Mai. Valentin Olariu vrea să facă dreptate în cazul morții fiului său
  • Tatăl lui Sebi Olariu, despre semnele primite de la fiul său
  • Valentin Olariu vrea să facă dreptate în cazul morții fiului său
Showbiz intern
Ruby, imagine rară cu mama ei! Vedeta radiază de fericire / FOTO
  • Ruby a făcut publică o imagine rară cu mama ei
  • Cum arată cea care i-a dat viață artistei
Emisiuni TV
Acces Direct. Doi tineri și-au pierdut viața într-un accident cumplit. Părinții cer ca oamenii legii să facă dreptate
  • Două destine, un drum și o noapte în care timpul s-a oprit
  • Doi tineri, frați, și-au pierdut viața într-un accident cumplit
  • Părinții lor cer ca oamenii legii să facă dreptate
Stiri internationale
Un nou incident aviatic! Un low cost care zboară și în România a intrat într-un parapet în Grecia!
  • Scene de coșmar în aer
  • Un avion Boeing 737 a lovit o barieră de pe pistă după ce a fost zguduit de turbulențe
Beauty & Lifestyle
Semnificația numelui Petru/Petre. Care sunt mesajele acestui prenume
  • Care este semnificația numelui Petru/Petra
  • Originea numelui Petru
  • Ce înseamnă numele Petruța
Vezi toate știrile noi
Recomandări
recomandare pe observatornews.ro
HARTĂ. Cod galben de caniculă în jumătate din ţară şi în Capitală
recomandare pe as.ro
Cadoul fabulos al lui Victor Piţurcă pentru fiul său! Ce a primit tânărul la majorat
Romania TV
Nicuşor Dan, mesaj important pentru români înaintea desemnării premierului
Romania TV
Nicuşor Dan, mesaj important pentru români înaintea desemnării premierului
recomandare pe antena3.ro
Patronul clubului „Expirat” din București a fost reținut pentru trafic de droguri
recomandare pe antena3.ro
Jeff Bezos îşi amână nunta de la Veneţia din cauza protestelor. De ce sunt în stare localnicii pentru a-şi apăra oraşul
recomandare pe antena3.ro
Un ADN ciudat și nemaiîntâlnit pe Pământ a fost descoperit la 21 de schelete umane găsite în Columbia
recomandare pe playtech.ro
Ce să pui în orez pentru un gust de excepţie. Nu va mai fi fad, ci aromat şi gustos
recomandare pe playtech.ro
Cum protejezi roșiile în solarii când temperaturile trec de 40°C. Trucul fermierilor pentru a nu pierde recolta
recomandare pe redactia.ro
Măsura fiscală de care nici nu a vrut să audă Nicușor Dan. Președintele le-a blocat cererea lui Bolojan și lui Grindeanu
recomandare pe redactia.ro
O nouă crimă zguduie România. O tânără însărcinată a fost ucisă de iubit în fața celor doi copii
recomandare pe Ciao.ro
Ploaia din Capitală le-a pus pe fugă pe vedetele din România! Cum s-au ferit de stropii reci - imagini de senzație
recomandare pe shtiu.ro
Am putea să trăim în România numai cu produse 100% românești? Nu mai conducem BMW-uri, nu mai vorbim la telefoane mobile
recomandare pe ProSport.ro
Cum arată acum Mariana Bitang, la 62 de ani! Apariție rarisimă a „Doamnei de Aur” a gimnasticii românești
recomandare pe bzi.ro
Nicușor Dan bagă România în „RESET TOTAL”? Ce se pregătește în spatele ușilor închise de la Cotroceni?
recomandare pe bzi.ro
Jurnalistă româncă, victima unui caz șocant de abuz! Totul a fost dat în vileag!
recomandare pe dailybusiness.ro
Bacalaureat 2025: A început proba la Limba română pentru peste 100.000 de elevi
recomandare pe dailybusiness.ro
Bacalaureat 2025: A început proba la Limba română pentru peste 100.000 de elevi
recomandare pe Jurnalul.ro
Finalul unei etape dificile: 3 Zodii scapă de probleme înaintea Solstițiului de Vară
recomandare pe a1.ro
Delia, ipostaza incendiară în care artista se lasă fotografiată foarte rar. Ce imagini a postat din vacanță pe rețelele sociale