Un tânăr portughez s-a căsătorit cu sora lui vitregă. Cei doi vor deveni, în curând, părinți: „Este o dragoste foarte puternică” / GALERIE FOTO
Un portughez de 26 de ani s-a căsătorit cu sa sora lui vitregă. Cei doi au ținut relația secretă timp de 11 ani. Acum, urmează să devină părinți.
- Motociclist, căsătorit cu sora lui vitregă.
- Cei doi vor deveni părinți.
Miguel Oliveira este un motociclist portughez care s-a căsăătorit cu sora lui vitregă, Andreia Pimenta, după 11 ani în care au ținut relația secretă. Cei doi se cunosc de la vârsta de 13 ani, atunci când tatăl lui Miguel s-a căsătorit cu mama Andreei.
Miguel Oliveira, motociclistul care s-a căsătorit cu sora vitregă
Portughezul și-a recunoscut dragostea pentru sora vitregă abia în 2019, după un deceniu de relație. Prietenia din adolescență s-a transformat rapid în ceva mai mult, iar în iulie 2021, Miguel s-a căsătorit cu Andreia și a vorbit despre sentimentele care îi unesc pe contul său de Instagram, unde a postat mai multe imagini de la nuntă.
„În acest weekend am făcut cel mai important pas din viața noastră. Ne-am sigilat dragostea prin căsătorie și vrem să împărtășim asta cu voi. Mă simt fericit şi noroc să-mi împart viaţa cu soţia mea, cealaltă jumătate a mea. Vă mulţumesc tuturor #justmarried #love”, a scris tânărul motociclist.
Urmează să devină părinți
La scurt timp după nuntă, Miguel a făcut un alt anunț important. Andreia este însărcinată cu primul lor copil.
„Viaţa noastră se va desfăşura în compania cuiva special. Este o slujbă pe care o vom avea până la sfârşitul călătoriei noastre. Sunt dornic să te cunosc, dragostea mea”, a scris el.
În 2020, motociclistul a vorbit despre relaţia amoroasă pe care o are tocmai cu sora lui vitregă într-un interviu cu Manuel Luis Goucha, în cadrul unui show televizat portughez.
„Înainte de iubire a existat o mare prietenie. Am crescut împreună. La un moment dat ne-am dat seama că este mai mult decât o prietenie, este o dragoste foarte puternică. Trebuia să ne căsătorim anul acesta, dar în acel weekend am avut o cursă și a trebuit să o amânăm pentru anul viitor”, a explicat acesta.
Miguel Oliveira concurează ca motociclist profesionist. El este primul pilot portughez care a câștigat un Campionat Mondial, după o victorie în Italia, la Grand Prix, în 2015.