Live acum Spynews TV
Prime time 19:00/ Mireasa. Capriciile iubirii
Homepage » Actualitate » Stiri interne » Accident cumplit în Prahova! O tânără de 18 de ani a murit zdrobită de un TIR: “A intrat în fața mea”

Accident cumplit în Prahova! O tânără de 18 de ani a murit zdrobită de un TIR: “A intrat în fața mea”

Publicat pe 14.11.2020 la 09:58 Actualizat pe 14.11.2020 la 15:44

S-a întamplat vineri seară! O tânără de 18 de ani a murit zdrobită într-un accident teribil provocat în urma unei șicanări în trafic. Șoferul autotorismului se află la spital în stare gravă

O tânără de 25 de ani a murit zdrobită de un TIR

arhivă

O femeie de 18 de ani a fost ucisă după ce mașina în care se afla a fost lovită de un camion pe Drumul Naţional 1A din județul Prahova. Șoferul de la volanul mașinii spulberate a fost dus la spital în stare gravă.

Din păcate, accidentul s-a petrecut vineri seară,pe DN1A, după lăsarea nopții. Cei doi tineri sunt din Dâmbovița și se îndreaptau spre Ploiești. Călătoria a fost liniștită până când, un tânăr de 21 de ani, de la volanul autotorismului spulberat, ar fi fost șicanat de un alt participant la trafic. Nu a mai putut controla volanul, şi aşa ar fi intrat pe contrasens, de unde venea TIR-ul.

Șoferul TIR-ului susține că autotorismul ar fi ieșit în calea lui, astfel lovindu-i din plin pe cei doi tineri. Martorii care au ajuns în zonă la scurt timp după impact au sunat la 112, iar la faţa locului s-au mobilizat echipajele de la ambulanţă, SMURD, pompieri şi poliţie.

“A intrat în faţa mea, l-am lovit. L-a şicanat cineva în faţa mea, au pus frâna, cineva l-a depăşit, el a venit din faţă, n-a putut să îl evite. A pus frână, s-a dezechilibrat şi a intrat în faţa mea.” a declarat șoferul de TIR pentru ProTv.

Şoferul autotrenului, în vârstă de 60 de ani, a fost testat cu aparatul etilotest rezultatul fiind negativ.

Impactul a fost atât de sever încât mașina a fost efectiv spulberată de camion. Din păcate, tânăra de pe scaunul din dreapta al mașinii a fost ucisă pe loc, iar şoferul a ajuns în comă la Spitalul Judeţean de Urgenţă din Ploieşti.

Poliţiştii au deschis un dosar penal pentru ucidere din culpă şi vătămare din culpă şi continuă cercetările pentru a stabili circumstanțele exacte ale accidentului.

CITEȘTE ȘI:
În articolul
Accident cumplit în Prahova! O tânără de 18 de ani a murit zdrobită de un TIR: “A intrat în fața mea”
:
Share pe Facebook Share pe Whatsapp
Știri
Stiri internationale
Trei oameni au murit după ce un elicopter s-a prăbușit în timpul unei lecții de zbor. O persoană a scăpat cu viață, dar a fost grav rănită
  • Trei morți după prăbușirea unui elicopter în timpul unui zbor
  • O persoană a scăpat cu viață, dar a fost grav rănită
Showbiz intern
Tragedia lui Felix Baumgartner, dezvăluită. A fost conștient până în ultima clipă! Ce arată primele rezultate ale anchetei italiene
  • Echipamentul a fost verificat și nu a avut defecțiuni
  • Ancheta continuă
Showbiz intern
Geanina Ilieș trece prin momente dificile! Prezentatoarea Știrilor Antena Stars a pierdut un suflet drag | VIDEO
  • Geanina Ilieș trece printr-o despărțire dureroasă
  • Prezentatoarea Știrilor Antena Stars a pierdut un suflet drag
Emisiuni TV
Insula Iubirii. Noi tensiuni între Teo și Ella. Cei doi au ajuns la reproșuri: "Nu o văd 100% asumată"
  • Ella și Teo ajung să își reproșeze anumite lucruri
  • Ce spune Teo despre blondina cu care își petrece timpul pe Insula Iubirii
  • De ce nu se exteriorizează Ella
Emisiuni TV
Insula Iubirii. Întâlnire surpriză! Marius Avram, soțul Mariei, față în față cu ispita Cătălin
  • Cătălin și Marius, întâlnire surpriză
  • Ce au discutat cei doi
Showbiz intern
Mihaela Rădulescu, mesaj de mulțumire la mai bine de o lună de când iubitul ei, Felix Baumgartner, a murit. Ce a transmis vedeta: "Când pierzi pe cineva..." | FOTO
  • Mihaela Rădulescu, mesaj de mulțumire la o lună după decesul lui Felix Baumgartner
  • Ce a transmis vedeta
Vezi toate știrile noi
Recomandări
recomandare pe observatornews.ro
Tragedie în drum spre Thassos. 3 morţi după ce un TIR a intrat cu 100 km/h în 2 maşini, la bariera de taxare
recomandare pe as.ro
“Prinţişorul Craiovei”, înconjurat de lux şi opulenţă. Destinaţia aleasă pentru a-şi sărbători ziua de naştere
Romania TV
Cum arată Lucy Ewing din Dallas la 66 de ani. Are doi nepoți și locuiește împreună cu fiica ei
Romania TV
O învățătoare a murit din cauza măsurilor Guvernului. A făcut AVC, după ce a aflat că i s-a desființat postul!
recomandare pe antena3.ro
Scene rare cu Leonardo DiCaprio și iubita lui mult mai tânără în costume de baie, în timpul vacanței din Spania
recomandare pe antena3.ro
Lumea a rămas umită când l-a auzit pe Vladimir Putin vorbind în engleză. De fapt, o face mai des decât s-ar crede
recomandare pe antena3.ro
Sfârșit teribil pentru un fotomodel celebru, la câteva luni după nuntă. Mergea spre casă când un elan i-a intrat prin parbriz
recomandare pe playtech.ro
Programul de spălare care prelungește viața hainelor tale. Recomandarea specialiștilor
recomandare pe playtech.ro
Ce se întâmplă dacă uzi plantele de grădină în plin soare. Grădinarii profesioniști au dat verdictul
recomandare pe redactia.ro
Anunț important de la stat pentru preoți, călugări și călugărițe. Ce nu mai au voie să facă de la 1 septembrie
recomandare pe redactia.ro
Anunț important de la stat pentru preoți, călugări și călugărițe. Ce nu mai au voie să facă de la 1 septembrie
recomandare pe Ciao.ro
S-au despărţit cu scandal! Cele mai scurte căsnicii ale vedetelor din România
recomandare pe shtiu.ro
Am putea să trăim în România numai cu produse 100% românești? Nu mai conducem BMW-uri, nu mai vorbim la telefoane mobile
recomandare pe ProSport.ro
Interzis cardiacilor! Cea mai frumoasă prezentatoare TV s-a filmat în timp ce făcea duș la piscină
recomandare pe bzi.ro
Fotbalistul Alex Florin Macarencu, acuzat de producerea unui accident mortal în Constanța. Acesta ar fi fost băut și drogat și ar fi fugit de la locul faptei
recomandare pe bzi.ro
Scandalul moștenirii lui Felix Baumgartner! Noi dezvăluiri despre conflictul Mihaelei Rădulescu cu familia sportivului
recomandare pe dailybusiness.ro
România trece la rovinieta după kilometri parcurși. Plata devine automatizată
recomandare pe dailybusiness.ro
Fructele au devenit un motiv major pentru care România a văzut o creștere a inflației în iulie
recomandare pe Jurnalul.ro
Horoscop septembrie 2025 pentru toate zodiile. Surprize astrale, noi oportunități și decizii importante
recomandare pe a1.ro
Ce meserie avea Ella Visan inainte de a participa la Insula Iubirii sezonul 9 și cu ce se ocupă acum