Live acum XNS
Prime time 19:00 Petrecem in familie (r)
Homepage » Actualitate » Stiri interne » Adi Minune, obligat să-și dea amanta afară din casă! / Va fi scoasă pe stradă cu jandarmii

Adi Minune, obligat să-și dea amanta afară din casă! / Va fi scoasă pe stradă cu jandarmii

De Narcis Voica.
Publicat pe 20.01.2025 la 22:51 Actualizat pe 20.01.2025 la 22:51

Adi Minune este într-o situație extrem de delicată, după ce apartamentul plătit cu un sac de „euroi” a fost executat silit, fiindcă vânzătorul avea datorii uriașe la stat și la mai mulți parteneri de afaceri.

„Adi Minune trăiește ilegal cu amanta și copilul din flori într-un apartament pierdut la licitație! Sfidează legea, executorul judecătoresc și își terorizează vecinii cu muzică tare și scandaluri nocturne!”, susțin, într-o petiție, mai mulți locatari ai blocului situat în apropiere de Mall Vitan în care locuiește Oana, cunoscută drept „amanta oficială” a celebrului artist Adrian Simionescu.

Luni a fost ultima zi în care bruneta avea voie să locuiască în imobil, iar începând cu ora 0.00 a zilei de marți executorii judecătorești pot merge, însoțiți de jandarmi, ca să spargă ușa și să îl pună în drepturi pe nou proprietar.

Jurnaliștii SPYNEWS.ro au aflat că Adi Minune a ajuns în situația halucinantă după ce a cumpărat cu banii primiți „fără număr” pe la petreceri apartamentul de aproape 200.000 de euro. Întrucât în ultimii doi ani au fost organizate mai multe licitații, prețul a scăzut, de fiecare dată, până când a fost cumpărat.

„Vânzătorul a fost un afacerist. Adi Minune i-a dat bani cash. Și, pentru că nu a vrut să intre în vizorul ANAF, Adi Minune nu a făcut contract la notar. El a dat sacul cu bani, iar vânzătorul i-a dat cheia apartamentului. (...) Problemele au apărut acum vreo trei ani, când toate bunurile afaceristului respectiv au fost puse sub sechestru, pentru că avea datorii uriașe la ANAF și la partenerii de afaceri. Apartamentul a fost scos la licitație, iar noul proprietar vrea să intre în casa lui. E simplu, teoretic. Practic, Adi Minune și Oana refuză să plece din apartament. Aia e! Îi vor scoate jandarmii!”, au declarat, în exclusivitate pentru SPYNEWS.ro, vecinii brunetei Oana.

Locuința a fost adjudecată de un nou proprietar, în urma unei proceduri legale transparente, însă vecinii susțin că Adi Minune, împreună cu amanta sa și copilul lor, refuză să elibereze apartamentul. Executorul judecătoresc a emis o somație oficială pentru evacuare, stabilind data finală de 20 ianuarie 2025.

„În ciuda acestui termen, Adi Minune și partenera sa ignoră legea, continuând să ocupe ilegal proprietatea. (...) Pe lângă încălcarea legii privind evacuarea, comportamentul lor deranjează grav comunitatea. Ne-am săturat de muzică dată la volum mare, gălăgie constantă, certuri și țipete care perturbă liniștea blocului, în special în timpul orelor de odihnă! Este inadmisibil ca o persoană publică, cunoscută pentru imaginea sa de om respectabil, să sfideze legea în acest mod! Când chemăm poiția, fiindcă nu putem să ne odihnim toată noapte, portarul îl sună pe Minune, ca să îl anunțe să oprească muzica. Polițiștii vin, se pozează cu Minune, în cer autograf și pleacă”, mai susțin vecinii.

CITEȘTE ȘI:
În articolul
Adi Minune, obligat să-și dea amanta afară din casă! / Va fi scoasă pe stradă cu jandarmii
:
Share pe Facebook Share pe Whatsapp
Știri
Showbiz intern
Sora lui Gabi Bădălău și soțul ei și-au botezat fiul. Imagini superbe de la eveniment. Și Bianca Drăgușanu a fost prezentă
  • Sora lui Gabi Bădălău și soțul ei și-au botezat fiul
  • Imagini de la eveniment
Showbiz intern
În plin scandal cu influencerița Daniela, Iuliana Beregoi nu a uitat-o nici pe Andreea Bostănică. Reacția ei explozivă: „N-am fost cu un bărbat de vârsta tatălui meu”
  • Iuliana Beregoi a reacționat, după scandalul cu Andreea Bostănică
  • Cântăreața și-a pus la punct rivala
Stiri interne
Scene incredibile în Bacău. O femeie a aruncat mai multe obiecte de la balcon, printre care și o masă
  • Scene șocante seara trecută, în Bacău
  • O femeie a aruncat de la balcon mai multe obiecte
Emisiuni TV
Gabi Tamaș nu s-a mai abținut. De ce și-a criticat dur colegii, în timpul jocului, la Survivor: „Eu sunt fraierul echipei”
  • Gabi Tamaș, reacție nervoasă, în timpul jocului la Survivor
  • Concurentul și-a criticat dur colegii
Emisiuni TV
Probleme pentru Adrian Beleuț la Survivor, înainte de confruntarea cu Faimoșii. Ce i s-a întâmplat, după ce a vrut să aducă mâncare pentru colegi
  • Adrian Beleuț de la Survivor, probleme înainte de confruntarea cu Faimoșii
  • Ce i s-a întâmplat
Emisiuni TV
Marian Godină, părere sinceră despre colegii de la Survivor. De ce nu îi place pe Cristian Boureanu și Naba Salem: „Nici nu știam cine este ea”
  • Marian Godină a spus ce crede despre Faimoși
  • De ce nu îi place pe Cristian Boureanu și Naba Salem
Vezi toate știrile noi
Recomandări
recomandare pe observatornews.ro
Prețul curselor ridesharing au sărit în aer. Un drum în București, mai scump decât un zbor în Madrid
recomandare pe as.ro
Cea mai tare aroganţă: vedeta care a ajuns să aibă două frigidere în bucătărie! Care e motivul
Romania TV
Liviu Dragnea, fără casă și bani! Unde a ajuns să locuiască cel care a făcut ”jocurile” ani buni în România
Romania TV
ALERTĂ MAXIMĂ! Dublu ciclon peste România! Un nou vortex polar s-a format în Muntenia. Romica Jurca: Va fi și mai rău de acum!
recomandare pe antena3.ro
Femeia acuzată că și-a ucis 11 soți spune acum că, de fapt, nu-și amintește de câte ori a fost căsătorită, dar nimeni nu mai trăiește
recomandare pe antena3.ro
O româncă mutată de 12 ani din țară povestește cum a primit permis de conducere în 45 de minute și pașaport în 20, direct pe aeroport
recomandare pe antena3.ro
Polițistul care l-a prins pe agresorul livratorului străin povestește pas cu pas ce s-a întâmplat. Bătăușul și-a chemat în ajutor mama
recomandare pe playtech.ro
De ce să rostogolești o sticlă de apă sub pat când te cazezi la hotel. Trucul folosit de o însoțitoare de bord
recomandare pe playtech.ro
Un nou ciclon lovește România. Nu scăpăm de ninsori și ger. De când cresc temperaturile
recomandare pe redactia.ro
ULTIMA ORĂ Decizie istorică. CCR a luat hotărârea într-un final despre legea pensiilor speciale
recomandare pe redactia.ro
Decizia neașteptată luată de Donald Trump în privința României. Ce i-a cerut în mod expres lui Nicușor Dan
recomandare pe Ciao.ro
Vedetele din România, surprinse în zăpadă. Unele au pus mâna pe lopată, altele s-au distrat în ger
recomandare pe shtiu.ro
Am putea să trăim în România numai cu produse 100% românești? Nu mai conducem BMW-uri, nu mai vorbim la telefoane mobile
recomandare pe ProSport.ro
Ce a văzut toată lumea după ce prezentatoarea TV s-a întins prea tare. „Mi s-a rupt bluza”
recomandare pe bzi.ro
Loredana Groza, în ținută extravagantă, la parastasul tatălui! Internauții au reacționat negativ: „Semănați cu…“ – GALERIE FOTO
recomandare pe bzi.ro
Cătălin Crișan, schimbare care i-a șocat pe fani. Artistul, greu de recunoscut la 57 de ani
recomandare pe dailybusiness.ro
CCR: Pensiile speciale ale magistraților vor fi reduse
recomandare pe dailybusiness.ro
Taxele universitare cresc cu până la 80%. Studenții ASE și UBB vor plăti peste 10.000 de lei la anumite programe
recomandare pe Jurnalul.ro
Horoscop săptămânal, 16 - 22 februarie 2026. O poveste nouă va începe pentru toate zodiile
recomandare pe a1.ro
Mesajul emoționant transmis de Oase și logodnica lui, Maria, după eliminarea de la Power Couple