Live acum
Prime time 19:00/ Mireasa. Capriciile iubirii
Homepage » Actualitate » Stiri interne » Adolescentă cu nevoi speciale, chinuită de colegii de clasă. Elevii liceului din Timișoara au filmat întreaga scenă / FOTO

Adolescentă cu nevoi speciale, chinuită de colegii de clasă. Elevii liceului din Timișoara au filmat întreaga scenă / FOTO

De Georgiana Prodan.
Publicat pe 08.06.2021 la 18:33 Actualizat pe 08.06.2021 la 18:33

Într-o societate în care cazurile de bullying sunt din ce în ce mai frecvente, iată că, de cele mai multe ori, adolescenții cu nevoi speciale sunt ținta colegilor lor care consideră că au dreptul să îi batjocorească. Într-un liceu din Timișoara, o elevă cu nevoi speciale a fost chinuită de colegii de clasă, care au preferat să filmeze întreaga scenă. Iată cum s-a întâmplat totul!

Adolescentă cu nevoi speciale, chinuită de colegii de clasă.

Tion

Scene de groază într-un liceu din Timișoara! O elevă cu nevoi speciale a fost chinuită, bătută și jignită chiar în sala de clasă unde studia și nici măcar unul din colegii săi nu i-a sărit în ajutor.

Adolescentă cu nevoi speciale, chinuită de colegii de clasă în Timișoara

Luni, 7 iunie, într-un laborator de la Liceul Tehnologic de Industrie Alimentară din Timişoara, o elevă cu nevoi speciale a fost imobilizată și ținută cu forța pe un scaun din sala de clasă, în timp ce toți ceilalți colegi ai săi au început să o chinuie.

Pe lângă cuvintele extrem de dure pe care i le-au adresat, colegii au început să o amenințe că o tund, că o bat și să o bruscheze. La un moment dat, în imaginile surprinse chiar de unul dintre colegi, se poate observa cum fata este trasă de păr și lovită cu palma.

Cu toate acestea, conducerea școlii a declarat că nu știe nimic despre acest caz, în timp ce mama fetei abuzate s-a panicat și a mărturisit că se teme pentru viața fiicei ei. Imaginile înfiorătoare au ajuns atât la mama tinerei, cât și la sora ei mai mare.

Mama elevei cu nevoi speciale va depune plângere la poliție

Mama fetei abuzate a declarat că nu înțelege cum fiica ei cu nevoi speciale poate să stea nesupravegheată, mai ales în condițiile în care colegii ei sunt cunoscuți pentru limbajul, dar și atitudinea complet vulgare.

„Știu doar că e maltratată fiică-mea. Nu mi-a povestit nimic, e o fire mai tăcută, e cu retard mintal și cu sindrom hiperkinetic. Astăzi am aflat, atâta știu că una din fete are 18 ani și mai e o fată de 15 ani. Fata este în clasa a IX-a, asta s-a întâmplat în laborator, nu înțeleg unde a fost profesoara, de ce sunt nesupravegheați. Îi e și frică la fată să îmi spună, pentru că au amenințat-o, nici nu vrea să-mi spună”, a declarat mama adolescenței, conform tion.ro.

Inspectorul școlar general din Timiș, Marin Popescu, a mărturisit că nu a fost informat de incidentul deosebit de grav și că ar fi fost datoria directorului să se ocupe de cazul adolescentei cu nevoi speciale.

Mama elevei chinuite de colegi a decis să ceară din nou explicații de la Inspectoratul Școlar Timiș, dar să depună și plângere la poliție.

CITEȘTE ȘI:
În articolul
Adolescentă cu nevoi speciale, chinuită de colegii de clasă. Elevii liceului din Timișoara au filmat întreaga scenă / FOTO
:
Share pe Facebook Share pe Whatsapp
Știri
Emisiuni TV
Larisa Iordache, prima apariție după ce a născut! Cum se descurcă în rolul de mămică
  • Larisa Iordache, primele declarații după naștere
  • Cum se descurcă în rolul de mămică
Monden
Cum să dai volum părului tău. Vei ajunge mai rar la hairstylist
  • Cum să ai mai mult volum la păr
  • Vei ajunge mai rar la hairstylist
Horoscop zilnic
Horoscop vineri, 14 martie 2025: O perioadă cu ambiții mari pentru nativii Rac
  • Horoscopul zilei de vineri, 14 martie 2025
  • Ce ne-au pregătit astrele pentru ziua de vineri
  • Vezi cum stai în materie de bani, dragoste, sănătate și noroc
Emisiuni TV
Mireasa - Capriciile iubirii. Mihaela a izbucnit în lacrimi. Concurenta a fost jignită de tatăl lui Ștefan: „Am și eu mamă și tată”
  • Mihaela a fost jignită de tatăl lui Ștefan, iubitul ei
  • Concurenta a izbucnit în plâns
Showbiz intern
Cum s-a afișat Dorian Popa alături de iubita lui. Vloggerul și femeia care l-a cucerit au aceeași pasiune / FOTO
  • Dorian Popa, o nouă imagine alături de iubită
  • Vloggerul și femeia care l-a cucerit au aceeași pasiune
Showbiz intern
Lidia Buble se confruntă cu o situație delicată. Nepoțelul artistei a fost operat pentru a treia oară, la doar cinci luni: „Să vă rugați”
  • Lidia Buble se confruntă cu o situație delicată
  • Nepoțelul artistei a fost operat pentru a treia oară, la doar cinci luni
Vezi toate știrile noi
Recomandări
recomandare pe observatornews.ro
Alternative de investiții mai bune decât imobiliarele, accesibile direct de pe telefon. Guda: "De ce să vă complicați?"
recomandare pe as.ro
Ce pensie poate avea românul care aşteaptă încă milionul de euro! „Eu mai am o speranţă”
Romania TV
Anunțul MOMENTULUI de la ANM. Iarna se întoarce în România. NINSORI și ploi la București!
Romania TV
BREAKING NEWS! Veste proastă primită de Simona Halep!
recomandare pe antena3.ro
În 1975, o tânără a fost găsită moartă într-o pădure și nimeni nu a știut ce s-a întâmplat. Un indiciu pierdut a elucidat acum misterul
recomandare pe antena3.ro
Un sat abandonat din Spania este scos la vânzare cu 89.000 de euro: „Dacă tăiați buruienile se vede marea”
recomandare pe antena3.ro
Presupusul nepot al lui Nicolae Ceauşescu a fost prins la furat de brânză într-un supermarchet din Italia
recomandare pe playtech.ro
Top 3 zodii care vor cunoaşte abundenţa financiară până la final de martie. Vin bani din toate direcţiile
recomandare pe playtech.ro
Ce să faci cu bulbii de lalea când încep să răsară. Aşa vor fi flori din belşug în următoarea lună
recomandare pe redactia.ro
Planul pus la cale de Putin pentru Ucraina. Președintele Rusiei vrea să-l facă pe Trump să accepte totul
recomandare pe redactia.ro
Când sunt Rusaliile anul acesta. Românii vor avea trei zile libere
recomandare pe Ciao.ro
A murit actrița iubită de toți românii! Doliu imens în lumea filmului
recomandare pe shtiu.ro
Am putea să trăim în România numai cu produse 100% românești? Nu mai conducem BMW-uri, nu mai vorbim la telefoane mobile
recomandare pe ProSport.ro
Reacția lui Gigi Becali pentru George Simion. Mesaj dur
recomandare pe bzi.ro
Carmen Harra vorbește despre surpriza de la alegeri: „O femeie apare în prim plan!“
recomandare pe bzi.ro
Minerva, mesaje din lumea de dincolo! Ce i-a cerut Gabrielei Lucuțar să-i pună în sicriu
recomandare pe dailybusiness.ro
Cât costă un kilogram de roșii românești la tarabe. Prețuri cu 50% mai mari decât anul trecut
recomandare pe dailybusiness.ro
Dispar paracetamolul și amoxicilina din farmacii! UE a dat ordinul!
recomandare pe Jurnalul.ro
Metamorfoză: 3 Zodii se reinventează TOTAL în Martie 2025
recomandare pe a1.ro
Babasha și-a cumpărat casă în complexul lui Dorian Popa. Cum arată vila în construcții | VIDEO