Live acum
Prime time 19:00/ Mireasa. Capriciile iubirii
Homepage » Actualitate » Stiri interne » Caz șocant în Bistriţa! Un bărbat s-a prezentat la programarea pentru examenul auto sub influența substanțelor psihoactive şi cu permisul suspendat

Caz șocant în Bistriţa! Un bărbat s-a prezentat la programarea pentru examenul auto sub influența substanțelor psihoactive şi cu permisul suspendat

Publicat pe 06.10.2023 la 10:44 Actualizat pe 06.10.2023 la 10:44

Un alt caz șocant a avut loc, în urmă cu puțin timp, în Bistrița! Polițiștii din zonă au avut parte de un incident mai puțin obișnuit, asta după ce un bărbat în vârstă de 30 de ani a venit la sediul Poliţiei pentru a se programa la examenul auto în timp ce se afla sub influența substanțelor psihoactive, dar și cu permisul anulat.

Un bărbat s-a prezentat la programarea pentru examenul auto sub influența substanțelor psihoactive şi cu permisul suspendat.

banatulazi.ro

Polițiștii din Bistrița au fost martorii unui caz excepțional, recent, asta după ce un bărbat de 30 de ani, aflat sub influența substanțelor interzise, dar și cu permisul anulat, a venit să se programeze pentru examenul auto.

A venit drogat şi cu permisul suspendat pentru a se programa la examenul auto

Ei bine, bărbatul e din Dorolea şi a mers până la Bistriţa pentru se programa la examenul auto.

După ce a fost căutat în sistem, polițiștii au descoperit că el avea permisul anulat şi totuşi a condus până la sediul unde avea să se programeze pentru a-și obține permisul.

Ce pedeapsă riscă barbatul

Mai mult decât atât, pentru că devenise suspect, oamenii legii au mers cu verificarea mai departe şi l-au testat pe bărbat pentru alcool şi droguri. În timp ce aparatul etilotest a indicat valoarea zero, drug-testul a indicat prezenţa unor substanţe psihoactive.

În urma celor descoperite, acum, bărbatul în vârstă de 30 de ani este cercetat pentru conducerea unui vehicul fără permis, dar şi pentru conducere sub influenţa unor substanţe interzise.

"În urma verificărilor efectuate, polițiștii au constatat faptul că bărbatul are anulat dreptul de a conduce vehiculele pe drumurile publice din anul 2020. Totodată, acesta a fost testat cu aparatul etilotest rezultatul fiind negativ. În urma testării cu aparatul din dotare, au reieșit indicii cu privire la posibila prezență a substanțelor psihoactive", se arată în comunicatul Inspectoratului de Poliție Județean Bistriţa.

CITEȘTE ȘI:
În articolul
Caz șocant în Bistriţa! Un bărbat s-a prezentat la programarea pentru examenul auto sub influența substanțelor psihoactive şi cu permisul suspendat
:
Share pe Facebook Share pe Whatsapp
Știri
Emisiuni TV
Larisa Iordache, prima apariție după ce a născut! Cum se descurcă în rolul de mămică
  • Larisa Iordache, primele declarații după naștere
  • Cum se descurcă în rolul de mămică
Monden
Cum să dai volum părului tău. Vei ajunge mai rar la hairstylist
  • Cum să ai mai mult volum la păr
  • Vei ajunge mai rar la hairstylist
Horoscop zilnic
Horoscop vineri, 14 martie 2025: O perioadă cu ambiții mari pentru nativii Rac
  • Horoscopul zilei de vineri, 14 martie 2025
  • Ce ne-au pregătit astrele pentru ziua de vineri
  • Vezi cum stai în materie de bani, dragoste, sănătate și noroc
Emisiuni TV
Mireasa - Capriciile iubirii. Mihaela a izbucnit în lacrimi. Concurenta a fost jignită de tatăl lui Ștefan: „Am și eu mamă și tată”
  • Mihaela a fost jignită de tatăl lui Ștefan, iubitul ei
  • Concurenta a izbucnit în plâns
Showbiz intern
Cum s-a afișat Dorian Popa alături de iubita lui. Vloggerul și femeia care l-a cucerit au aceeași pasiune / FOTO
  • Dorian Popa, o nouă imagine alături de iubită
  • Vloggerul și femeia care l-a cucerit au aceeași pasiune
Showbiz intern
Lidia Buble se confruntă cu o situație delicată. Nepoțelul artistei a fost operat pentru a treia oară, la doar cinci luni: „Să vă rugați”
  • Lidia Buble se confruntă cu o situație delicată
  • Nepoțelul artistei a fost operat pentru a treia oară, la doar cinci luni
Vezi toate știrile noi
Recomandări
recomandare pe observatornews.ro
Alternative de investiții mai bune decât imobiliarele, accesibile direct de pe telefon. Guda: "De ce să vă complicați?"
recomandare pe as.ro
Ce pensie poate avea românul care aşteaptă încă milionul de euro! „Eu mai am o speranţă”
Romania TV
Anunțul MOMENTULUI de la ANM. Iarna se întoarce în România. NINSORI și ploi la București!
Romania TV
BREAKING NEWS! Veste proastă primită de Simona Halep!
recomandare pe antena3.ro
În 1975, o tânără a fost găsită moartă într-o pădure și nimeni nu a știut ce s-a întâmplat. Un indiciu pierdut a elucidat acum misterul
recomandare pe antena3.ro
Un sat abandonat din Spania este scos la vânzare cu 89.000 de euro: „Dacă tăiați buruienile se vede marea”
recomandare pe antena3.ro
Presupusul nepot al lui Nicolae Ceauşescu a fost prins la furat de brânză într-un supermarchet din Italia
recomandare pe playtech.ro
Top 3 zodii care vor cunoaşte abundenţa financiară până la final de martie. Vin bani din toate direcţiile
recomandare pe playtech.ro
Ce să faci cu bulbii de lalea când încep să răsară. Aşa vor fi flori din belşug în următoarea lună
recomandare pe redactia.ro
Planul pus la cale de Putin pentru Ucraina. Președintele Rusiei vrea să-l facă pe Trump să accepte totul
recomandare pe redactia.ro
Când sunt Rusaliile anul acesta. Românii vor avea trei zile libere
recomandare pe Ciao.ro
A murit actrița iubită de toți românii! Doliu imens în lumea filmului
recomandare pe shtiu.ro
Am putea să trăim în România numai cu produse 100% românești? Nu mai conducem BMW-uri, nu mai vorbim la telefoane mobile
recomandare pe ProSport.ro
Reacția lui Gigi Becali pentru George Simion. Mesaj dur
recomandare pe bzi.ro
Carmen Harra vorbește despre surpriza de la alegeri: „O femeie apare în prim plan!“
recomandare pe bzi.ro
Minerva, mesaje din lumea de dincolo! Ce i-a cerut Gabrielei Lucuțar să-i pună în sicriu
recomandare pe dailybusiness.ro
Cât costă un kilogram de roșii românești la tarabe. Prețuri cu 50% mai mari decât anul trecut
recomandare pe dailybusiness.ro
Dispar paracetamolul și amoxicilina din farmacii! UE a dat ordinul!
recomandare pe Jurnalul.ro
Metamorfoză: 3 Zodii se reinventează TOTAL în Martie 2025
recomandare pe a1.ro
Babasha și-a cumpărat casă în complexul lui Dorian Popa. Cum arată vila în construcții | VIDEO