Live acum Acces Direct
Prime time 19:00 Mireasa. Capriciile iubirii
Homepage » Actualitate » Stiri interne » Ce i-a provocat decesul fetiței de 9 ani din Galați. Mama ei ar avea probleme psihice: ”Sunt din diverse momente anterioare”

Ce i-a provocat decesul fetiței de 9 ani din Galați. Mama ei ar avea probleme psihice: ”Sunt din diverse momente anterioare”

De Ilinca Lunca.
Publicat pe 31.01.2024 la 19:09 Actualizat pe 31.01.2024 la 19:09

Trupul neînsuflețit al fetiței de 9 ani din Galați a fost preluat de medici, iar ceea ce au descoperit i-a îngrozit. Fetița ar fi trăit un adevărat coșmar din cauza mamei sale, despre care s-a spus că ar avea probleme psihice. Iată ce i-a provocat decesul, după o lungă perioadă în care a fost bătută.

Femeia va fi supusă unor expertize.

Antena 3 CNN

Cazul fetiței din Galați devine din ce în ce mai șocant pe măsură ce apar mai multe informații. Chiar dacă ancheta din acest caz nu a fost finalizată, oamenii legii au ajuns la concluzii îngrozitoare în ceea ce privește cauza decesului fetiței. Copilul a fost găsit fără suflare în locuința lor, marți seară.

De ce a murit, de fapt, fetița de 9 ani din Galați

Fetița de 9 ani era bătută constant de mama ei de mult timp, iar acest lucru l-au confirmat rănile pe care medicii le-au găsit pe trupul ei neînsuflețit.

Aceasta a avut răni vechi, iar decesul i-a fost provocat de mai multe leziuni. Procurorii continuă cercetările pentru a afla ce a dus la actele de violență ale femeii.

Mama fetiței ar avea probleme psihice, motiv pentru care ar fi recurs la aceste gesturi șocante față de copiii ei.

Oamenii legii o vor supune unor expertize în zilele următoare, pentru a afla dacă are sau nu probleme din acest punct de vedere. Până atunci, fetițele ei rămân în grija asistenților de la Protecția Copilului.

”Leziunile sunt din diverse momente anterioare. Decesul acesteia ar fi intervenit ca urmare a acțiunilor violente desfășurate de mama ei cunosuctă cu probleme psihice. Probabil ca se va dispune și efectuarea unei expertize psihiatrice”, a declarat Ovidiu Zaharia, procuror PT Galați, conform observatornews.ro.

Apropiații ei știau ce fel de comportament are față de copii

Apropiații femeii din Galați știau cât de violentă este femeia și cu ce probleme se confruntă. Chiar și așa, vestea că fetița de 9 ani a murit a fost un șoc pentru toată lumea.

De asemenea, vecinii femeii auzeau des zgomote care i-au speriat și țipete de copii, motiv pentru care agresiunile femeii nu au fost o noutate.

”Fata a fost în mall de ieri, de la 2 până la 9 seara, și în timpul ăla a bătut-o mă-sa pe aia, fata n-a știut. Nu (n.r. - nu o bătea mereu), la țară când era o bătea.

Are crize, are carnet de handicap. A luat-o fata de un an de zile la ea, cu tot cu copii, că îi bătea într-una acolo”, a declarat mama cumnatei femeii, potrivit Antena 3 CNN.

CITEȘTE ȘI:
În articolul
Ce i-a provocat decesul fetiței de 9 ani din Galați. Mama ei ar avea probleme psihice: ”Sunt din diverse momente anterioare”
:
Share pe Facebook Share pe Whatsapp
Știri
Emisiuni TV
Dan Alexa este în continuare un bărbat singur după divorț. Cum își dorește să fie viitoarea lui iubită
  • Ce își dorește Dan Alexa de la viitoarea iubită
  • Antrenorul este în continuare un bărbat singur după divorțul de Andrada
Emisiuni TV
Dan Alexa, declarații despre Alina Pușcău, după ce au dormit în același pat, la Asia Express. Ce relație există, de fapt, între cei doi
  • Dan Alexa și Alina Pușcău au dormit în același pat, la Asia Express
  • Antrenorul vorbește despre legătura lor
Stiri internationale
Șofer român, găsit vinovat după ce a ucis un adolescent de 14 ani, în Belgia. Se urcase băut și drogat la volan. Ce pedeapsă a primit pentru tragedia care putea fi evitată
  • Un șofer român, condamnat la închisoare
  • A fost găsit vinovat, după ce a ucis un adolescent
  • Ce pedeapsă a primit
Stiri interne
10 ani de la incendiul din Clubul Colectiv. Ce povestesc azi tinerii care au reușit să se salveze
  • A trecut un deceniul de la incendiul din Clubul Colectiv
  • Ce povestesc azi tinerii care au reușit să se salveze
Emisiuni TV
Iuliana Pepene, invitata ediției MediCOOL de astăzi, de la ora 18.00, la Antena 1
  • Iuliana Pepene, invitata ediției MediCOOL
  • O nouă ediție astăzi, de la ora 18.00, la Antena 1
Showbiz intern
Manelistul implicat în scandalul momentului, declarații uluitoare! Ce s-a întâmplat, de fapt, în seara fatidică
  • Manelistul implicat în scandalul cu producătorul muzical face declarații
  • Noi detalii au ieșit la iveală
Vezi toate știrile noi
Recomandări
recomandare pe observatornews.ro
Țeapă de 3.000€. A comandat o monedă veche, dar a primit un "suvenir" care i-a tăiat cheful de cumpărături
recomandare pe as.ro
Victor Piţurcă, dezvăluiri rare despre fiul pe care îl are cu Vica Blochina. Câţi ani are Edan şi ce pas important a făcut
Romania TV
Mama Ștefaniei Szabo, PRIMELE DECLARAȚII după moartea fiicei sale. Biata femeie, în urmă cu câțiva ani, și-a pierdut și soțul. Nicoleta Szabo are o funcție foarte importantă. Unde lucrează
Romania TV
Cutremurător! Ce este „laptele uitării”, medicamentul găsit lângă doctoriţa Ştefania Szabo. Se aşteaptă rezultatele necropsiei
recomandare pe antena3.ro
Femeia acuzată că și-a ucis 11 soți spune acum că, de fapt, nu-și amintește de câte ori a fost căsătorită, dar nimeni nu mai trăiește
recomandare pe antena3.ro
O româncă mutată de 12 ani din țară povestește cum a primit permis de conducere în 45 de minute și pașaport în 20, direct pe aeroport
recomandare pe antena3.ro
Polițistul care l-a prins pe agresorul livratorului străin povestește pas cu pas ce s-a întâmplat. Bătăușul și-a chemat în ajutor mama
recomandare pe playtech.ro
7 dispozitive care trebuie ţinute departe de prelungitoare sau prize multiple, conform specialiştilor
recomandare pe playtech.ro
Un brutar celebru explică de ce nu trebuie să ții pâinea în frigider: „Se strică mai repede decât crezi”
recomandare pe redactia.ro
Doliu în lumea fotbalului! Un fost jucător, devenit director de club, s-a stins la doar 51 de ani
recomandare pe redactia.ro
Ce medicament ar fi luat medicul Ștefania Szabo înainte să moară. E același din cauza căruia ar fi decedat Michael Jackson. Noi detalii din ancheta de la Spitalul Județean Buzău
recomandare pe Ciao.ro
S-au despărţit cu scandal! Cele mai scurte căsnicii ale vedetelor din România
recomandare pe shtiu.ro
Am putea să trăim în România numai cu produse 100% românești? Nu mai conducem BMW-uri, nu mai vorbim la telefoane mobile
recomandare pe ProSport.ro
Ce a văzut toată lumea după ce prezentatoarea TV s-a întins prea tare. „Mi s-a rupt bluza”
recomandare pe bzi.ro
Schimbare radicală de situație! Fratele Ștefaniei Szabo rupe tăcerea după moartea doctoriței!
recomandare pe bzi.ro
Irina Columbeanu le răspunde dur celor care o acuză că nu-și ajută tatăl: „Niște frustrați, nu avem ce discuta!“
recomandare pe dailybusiness.ro
Cinci membri ai echipajului, salvați, după ce un elicopter și un avion de vânătoare ale Marinei SUA s-au prăbușit în Marea Chinei de Sud
recomandare pe dailybusiness.ro
Cea mai ieftină chirie din România este de 500 de lei/ lunar. În ce oraș se află garsoniera
recomandare pe Jurnalul.ro
Tragedie la Spitalul Județean Buzău: „Tot aștept să-mi spună că nu e adevărat!” – Ultimele mesaje ale medicului Ștefania Szabo, găsită moartă în spital
recomandare pe a1.ro
Carmen Brumă a întors toate capetele la un eveniment de la Palatul Parlamentului. Detaliul care i-a pus în evidență silueta