El este tatăl acuzat că și-a ucis fiul de 8 ani, în Cluj! Bărbatul este căutat de Poliție
IPJ Cluj a făcut publică o imagine cu tatăl acuzat că și-a ucis fiul de opt ani, găsit mort în mașina bărbatului. Takacs Gyorgy este acum căutat de Poliție, iar autoritățile cer ajutorul oamenilor.
- Bărbatul este acuzat că și-a înjunghiat propriul copil.
- Cei doi fuseseră dați dispăruți pe 25 iulie.
Crima îngrozitoare de lângă Lita, Cluj a șocat o țară întreagă. În timp ce rudele îl plâng pe micuțul de opt ani găsit înjunghiat în piept, în mașina tatălui, părintele său este de negăsit.
El este tatăl acuzat că și-a omorât fiul
După descoperirea macabră, oamenii legii au început să îl caute pe tatăl băiatului, care s-a făcut nevăzut.
„Bărbatul din imagini este posibil suspect în cazul minorului găsit decedat azi pe raza localității Lita. Persoanele care au informații ce pot conduce la găsirea/depistarea bărbatului, sunt rugate să apeleze numărul de urgență 112!”, a comunicat IPJ Cluj, potrivit monitorulcj.ro.
Copilul fusese lăsat în grija tatălui de către mamă, care plecase la mare, împreună cu noul ei partener de viață. Căzuseră de acord ca băiatul să fie adus înapoi acasă pe 26 iulie. Pe 25 iulie, însă, nimeni nu a mai reușit să dea de cei doi.
Drept urmare, femeia a făcut o sesizare la Poliție, timp de trei zile fiind făcute cercetări pentru găsirea celor doi. Au fost dispuse până și măsuri pentru darea în consemn la frontieră a mașinii bărbatului, însă fără succes.