Live acum Summer Star
Prime time 19:00/ Mireasa. Capriciile iubirii
Homepage » Actualitate » Stiri interne » Controale amănunțite în București! Zeci de șoferi, prinși drogaţi sau băuți la volan. Au rămas fără permis de conducere

Controale amănunțite în București! Zeci de șoferi, prinși drogaţi sau băuți la volan. Au rămas fără permis de conducere

Publicat pe 16.07.2023 la 11:53 Actualizat pe 16.07.2023 la 11:53

În acest sfârșit de săptămână au avut loc mai multe controale amănunțite în București. Zeci de șoferi au fost prinși drogați sau băuți la volan. Aceștia au rămas fără permis de conducere, după ce au condus sub influența alcoolului, a substanțelor interzise sau nu au respectat regulile de circulație. Iată ce amenzi uriașe au dat polițiștii!

Controale amănunțite în București

profimediaimages.ro

În urmă cu doar o seară, zeci de conducători auto au rămas fără permis de conducere, după ce au condus drogați, băuți sau nu au respectat regulile de circulație ale Codului Rutier. S-au dat amenzi mari, iar mulți au rămas fără permis de conducere.

Controale amănunțite în București! Zeci de șoferi, prinși drogaţi sau băuți la volan

Potrivit Antena 3 CNN, 23 de conducători auto au rămas ieri fără permis de conducere, după ce au fost prinși drogați, băuți la volan sau nu au respectat regulile de circulație. Polițiștii din București au dat 54 de amenzi, valoarea aproximativă a lor fiind de 50.000 de lei.

Un șofer a fost prins beat la volanul mașinii lui, iar polițiștii din Capitală au găsit în autoturismul acestuia substanțe psihoactive. O femeie a primit dosar penal, după ce a urcat beată la volanul mașinii.

Ce a transmis purtătorul de cuvânt al Brigăzii Rutiere

Conform sursei citate mai sus, Arsintescu Andra, purtător de cuvânt al Brigăzii Rutiere, a declarat că persoana care a fost prinsă băută la volan și cu substanțe psihoactive a fost dusă de urgență la sediul Institutului Național de Medicină Legală din București pentru a i se lua probe.

În cazul tânărului în vârstă de 23 de ani a fost emis un dosar de cercetare penală, după ce acesta a fost prins de polițiști.

„În noaptea de 14-15 iulie, un tânăr în vârstă de 23 de ani a fost depistat pe o stradă din Sectorul 2, în timp ce conducea un autovehicul sub influența substanțelor psihoactive. În urma testării cu aparatul drugtest, a rezultat faptul că acesta a consumat substanțe interzise. Cu ocazia controlului efectuat în autoturism, a fost găsit sub scaunul stânga față, un pachet de țigări care conținea substanță vegetală de culoare verzuie cu miros înțepător. În acest context, persoana în cauză a fost condusă la sediul INML în vederea prelevării de mostre biologice și a fost întocmit un dosar de cercetare penală”, a transmis aceasta.

CITEȘTE ȘI:
În articolul
Controale amănunțite în București! Zeci de șoferi, prinși drogaţi sau băuți la volan. Au rămas fără permis de conducere
:
Share pe Facebook Share pe Whatsapp
Știri
Showbiz intern
Costel Biju, imagini din vacanța cu soția lui, Andreea. Destinația aleasă de cei doi | FOTO
  • Costel Biju, imagini din vacanța cu soția lui, Andreea
  • Destinația aleasă de cei doi 
Showbiz intern
Ce șanse ar avea Ion Iliescu să își revină! Vești de ultimă oră din partea medicilor: ”În orice moment poate surveni decesul”
  • Ce spun medicii despre starea de sănătate a lui Ion Iliescu
  • Ce s-ar întâmpla în organismul fostului președinte al României
Showbiz intern
Loredana Groza, imagini de colecție alături de părintele său! Tatăl artistei a împlinit 88 de ani | FOTO
  • Loredana Groza își serbează tatăl
  • Părintele artistei a împlinit 88 de ani
Showbiz international
Justin Timberlake nu e singur în lupta cu boala Lyme! Ce vedete mai sunt identificate cu acest diagnostic
  • Justin Timberlake a dezvăluit recent că suferă de boala Lyme
  • Boala Lyme afectează vedete din muzică, film și modă
  • Vedetele devin tot mai vocale în privința luptei cu acest diagnostic
Showbiz intern
Adriana Bahmuțeanu, declarații dureroase despre problemele de sănătate ale mamei sale! Vedeta a primit lovitură după lovitură: ”Nu pot să accept”
  • Cum se simte mama Adrianei Bahmuțeanu, după ce a suferit un AVC
  • Vedeta trece printr-o perioadă foarte grea
Stiri interne
Cine a fost prima persoană cu care a vorbit criminalul din Teleorman după ce a ucis două persoane și ce dezvăluiri cutremurătoare a făcut: ”A zis că așa trebuia să facă de mult” | FOTO
  • Ce a mărturisit patronul criminalului de la Teleorman
  • Bărbatul a fost primul martor ajuns la fața locului
Vezi toate știrile noi
Recomandări
recomandare pe observatornews.ro
Şofer din Bucureşti, filmat cum vrea să le dea o lecţie pietonilor care trec pe roşu şi accelerează spre ei
recomandare pe as.ro
Milionarul român cu trei pensii, dezvăluiri şocante! Ce s-a întâmplat în biroul său: “Nu e bine să mă apuc acum să vorbesc”
Romania TV
Bogdan de la Ploiești, dezvăluiri cutremurătoare despre problemele pe care le are cu copiii lui, ”Mi-a rupt sufletul în mine!”
Romania TV
Ada Galeș are cancer. Celebra actriță a fost operată: Încerc să îmi acopăr gaura dintre nas și gură pe care o am. Am ochii în lacrimi și mi-e frică
recomandare pe antena3.ro
O femeie a căutat numele soțului ei pe internet și a făcut o descoperire teribilă, care a dus la arestarea lui
recomandare pe antena3.ro
Șeful ucigașului din Teleorman a vorbit cu el chiar după crimă. Mărturia uluitoare a patronului: „A zis că așa trebuia să facă de mult”
recomandare pe antena3.ro
Alertă în Grecia după ce o turistă a dispărut de pe șezlongul de pe plajă. Soțul ei era alături, dar dormea
recomandare pe playtech.ro
Ai voie să ții câinele în curte și să nu fie legat? Ce spune legea în România
recomandare pe playtech.ro
Secretul unei supe de pui ca la bunica. Ce ingredient adaugă moldovencele la final pentru un gust mai bogat
recomandare pe redactia.ro
Suma neașteptată pe care David Popovici o încasează după aurul mondial la natație
recomandare pe redactia.ro
Detaliul care schimbă totul în cazul morții lui Felix Baumgartner. Ce s-a descoperit pe camera video a austriacului
recomandare pe Ciao.ro
A murit cea mai iubită actriță de la Bollywood! Ochii ei i-au înnebunit și pe români
recomandare pe shtiu.ro
Am putea să trăim în România numai cu produse 100% românești? Nu mai conducem BMW-uri, nu mai vorbim la telefoane mobile
recomandare pe ProSport.ro
Reacția prezentatoarei TV, care are un iubit cu 11 ani mai tânăr, după ce a fost acuzată că e „vulgară”
recomandare pe bzi.ro
Medicul care a încercat să-l salveze pe Felix Baumgartner rupe tăcerea. „S-a prăbușit ca o rachetă”
recomandare pe bzi.ro
Piedone demască „super-ofertele” înșelătoare din Profi: Cum sunt păcăliți clienții cu promoțiile 5+1 la bere
recomandare pe dailybusiness.ro
Scandal la SJU Satu Mare. Mâncarea pacienților declanșează un conflict de proporții cu Ministrul Sănătății
recomandare pe dailybusiness.ro
„Ești ceea ce le servești pacienților tăi”. Alexandru Rogobete critică dur mâncarea din spitale
recomandare pe Jurnalul.ro
Horoscopul dragostei, 5-10 august 2025: Relații la răscruce! Luna Plină și Marte aduc furtuni emoționale
recomandare pe a1.ro
Detalii neașteptate dezvăluite de Francesa de la Insula Iubirii despre părinții ei. „M-a făcut la 71 ani”