Live acum Un show păcătos
Prime time 19:00/ Mireasa. Capriciile iubirii
Homepage » Actualitate » Stiri interne » Copil de 10 ani din Galați, snopit în bătaie cu biciul! Vărul şi naşul lui l-au lovit pentru că ar fi speriat un cal / FOTO

Copil de 10 ani din Galați, snopit în bătaie cu biciul! Vărul şi naşul lui l-au lovit pentru că ar fi speriat un cal / FOTO

De Georgiana Prodan.
Publicat pe 15.05.2024 la 15:25 Actualizat pe 15.05.2024 la 15:25

Caz de-a dreptul halucinant în Galați! Un copil orfan de mamă, în vârstă de 10 ani, a fost la un pas de a-și pierde viața, după ce a fost snopit în bătaie chiar de către doi membri din familia sa. Deși ar fi trebuit să-i ofere protecție, atât verișorul copilului, cât și nașul de botez al acestuia, l-au bătut cu un bici de sârmă, iar motivul este parcă de necrezut: băiatul ar fi speriat un cal.

Caz de-a dreptul halucinant în Galați

captură foto / Observator.ro

Un băiețel din Galați a primit, de la verișorul și nașul său de botez, o lecție care ar fi putut să îi fie fatală! A fost snopit în bătaie cu un bici de sârmă. Nimănui nu i-a venit să creadă care este motivul pentru care a fost lovit cu o asemenea cruzime!

Un copil de 10 ani din Galați a fost snopit în bătaie de doi membri din familie

În aceste momente, copilul este internat la Spitalul de Pediatrie din Galați. Se află în afara oricărui pericol, fiind sub supravegherea medicilor specialiști. Copilul a primit bătaia soră cu moartea la o zi după ce ar fi speriat calul celor doi bărbați, care se afla la păscut, cu un șarpe care ar fi fost aproape mort.

Cei doi bărbați, verișorul copilului, în vârstă de 30 de ani și nașul de botez, în vârstă de 60 de ani, au decis să îl pedepsească pe cel mic pentru că le-ar fi speriat calul, așa că au pus la cale un plan bine definit. Ziua următoare, atunci când copilul, elev în clasa a treia, se întorcea de la școală, l-au ademenit într-o curte.

L-au chemat pe copil în gospodăria respectivă spunându-i că îi vor da bani pentru a-și cumpăra ce dorește de la magazin. În realitate, în curte, l-a așteptat o bătaie soră cu moartea. În timp ce nașul de botez îl ținea pe copil, verișorul îl lovea cu un bici de sârmă.

Copilul este orfan de mamă și crescut de bunică

Aflat în gospodăria respectivă, fiind lovit cu biciul, copilul în vârstă de 10 ani a început să țipe după ajutor. Din fericire, strigătele sale au fost auzite de un localnic, care nu a stat prea mult pe gânduri și a anunțat autoritățile, apelând numărul unic de urgență 112.

La scurt timp, copilul a fost transportat de urgență la spital, iar cei doi bărbați, în vârstă de 30, respectiv 60 de ani, au fost reținuți. În prezent, ambii sunt acuzaţi de lipsire de libertate în formă agravantă, loviri şi alte violenţe sub formă agravantă, precum şi tulburarea ordinii şi liniştii publice.

Inițial, copilul a fost dus la spitalul din orașul Târgu Bujor, însă a fost transferat la spitalul de pediatrie din Galați din cauza loviturilor destul de serioase. Băiatul a rămas orfan de mamă în urmă cu opt ani, de când este crescut de bunica sa. Provine dintr-o familie cu o situație financiară precară, iar tatăl său muncește cu ziua prin localitate.

CITEȘTE ȘI:
În articolul
Copil de 10 ani din Galați, snopit în bătaie cu biciul! Vărul şi naşul lui l-au lovit pentru că ar fi speriat un cal / FOTO
:
Share pe Facebook Share pe Whatsapp
Știri
Showbiz intern
Răzvan Simion, experiență inedită la Formula 1 în Monaco. Prezentatorul a fost alături de Sofia Vergara și alte celebrități / FOTO
  • Răzvan Simion, experiență inedită la Formula 1 în Monaco
  • Prezentatorul a fost alături de Sofia Vergara și alte celebrități 
Showbiz intern
Claudiu Gherguț a avut o copilărie foarte dificilă! Câștigătorul Chefi la cuțite, sezonul 15, a vorbit despre momentele care l-au marcat: ”Nu aveam foarte mult de mâncare”
  • Claudiu Gherguț a făcut mărturisiri despre copilăria lui
  • Prin ce obstacole a trecut
Horoscop zilnic
Horoscop vineri, 30 mai 2025: Balanțele ar putea să aibă întâlniri interesante
  • Horoscopul zilei de vineri, 30 mai 2025
  • Ce ne-au pregătit astrele pentru ziua de vineri
  • Vezi cum stai în materie de bani, dragoste, sănătate și noroc
Stiri interne
Vrei să faci cununia civilă în interiorul Cazinoului Constanța? Cât de costă să îl închiriezi pentru o oră
  • Vrei să faci cununia civilă în interiorul Cazinoului Constanța?
  • Cât de costă să îl închiriezi pentru o oră
Showbiz intern
Cum ar fi ajuns Iulia Sălăgean să ceară ordin de protecție împotriva lui Alex Bodi! Dezvăluiri noi la Un Show Păcătos
  • Cum ar fi început scandalul între Alex Bodi și Iulia Sălăgean
  • De ce ar fi cerut fosta soție a afaceristului ordin de protecție
Showbiz intern
Marilu Dobrescu vine cu dovezi! A demonstrat că a fost vorba despre violență între ea și fostul iubit: ”M-a strâns de gât” | FOTO
  • Marilu Dobrescu a făcut declarații tulburătoare
  • Cum ar putea demonstra că fostul iubit a bătut-o
Vezi toate știrile noi
Recomandări
recomandare pe observatornews.ro
Dezastru la Salina Praid, din cauza inundaţiilor. Debitul pârâului Corund a ajuns la un nivel nemaiîntâlnit în ultimii 30 de ani
recomandare pe as.ro
Milionarul român care are 9 copii cu 4 femei a fost şofer pentru un bărbat celebru: „Îl luam de acasă”
Romania TV
Mirabela NU a participat la învestirea lui Nicușor Dan. Doar fiica lui a fost prezentă. Ce s-a întâmplat în familia lor!
Romania TV
Nimeni nu scapă! Ce informare scrisă va primi toată lumea până cel târziu în 10 iunie
recomandare pe antena3.ro
A fost model de succes și soția unui star din Baywatch, dar a ajuns să trăiască pe străzi și să mănânce din gunoaie
recomandare pe antena3.ro
Revoluția orizontului începe: Arabia Saudită construiește cel mai înalt turn de pe Pământ cu o viteză uimitoare
recomandare pe antena3.ro
Imagini teribile din dronă cu localitatea Băcel unde totul a devenit o mare de apă și nu se mai vede nicio casă
recomandare pe playtech.ro
Prin ce să dai chiftelele înainte de a le prăji pentru a fi crocante. Aşa fac şi bucătarii din restaurantele tradiţionale
recomandare pe playtech.ro
Zodiile protejate de divinitate de Înălțarea Domnului. Nativii aceştia sunt aleşii astrali
recomandare pe redactia.ro
Acatistul Înălțării Domnului. Rugăciune puternică pentru luminare și ocrotire divină
recomandare pe redactia.ro
Acatistul Înălțării Domnului. Rugăciune puternică pentru luminare și ocrotire divină
recomandare pe Ciao.ro
Ploaia din Capitală le-a pus pe fugă pe vedetele din România! Cum s-au ferit de stropii reci - imagini de senzație
recomandare pe shtiu.ro
Am putea să trăim în România numai cu produse 100% românești? Nu mai conducem BMW-uri, nu mai vorbim la telefoane mobile
recomandare pe ProSport.ro
Prezentatoarea TV a apărut în costum de baie, iar soțul ei a fost numit pe loc „cel mai norocos bărbat din lume”
recomandare pe bzi.ro
Lidia Buble, desființată după ce a pozat topless: „Ce o să fie în sufletul părinților tăi?!”
recomandare pe bzi.ro
Cătălin Botezatu a recunoscut totul: „Sunt dependent de fiole!”
recomandare pe dailybusiness.ro
Cum să îți faci propriul detergent de rufe acasă, natural și foarte rezistent
recomandare pe dailybusiness.ro
Cum să îți faci propriul detergent de rufe acasă, natural și foarte rezistent
recomandare pe Jurnalul.ro
4 Zodii renasc în iunie 2025: Ce le aduce Jupiter în Rac și Venus în Taur
recomandare pe a1.ro
De ce a lipsit Mirabela Grădinaru de la ceremonia de învestire a lui Nicușor Dan. A participat doar Aheea, fiica președintelui