Live acum Un show păcătos
Prime time 19:00 Mireasa. Capriciile iubirii
Homepage » Actualitate » Stiri interne » Copil de 12 ani, lovit de o mașină de poliție! Minorul era pe trecerea de pietoni, în Bistrița

Copil de 12 ani, lovit de o mașină de poliție! Minorul era pe trecerea de pietoni, în Bistrița

Publicat pe 21.12.2023 la 14:54 Actualizat pe 21.12.2023 la 15:48

Un copil, în vârstă de 12 ani, a fost lovit de o mașină de poliție. Minorul se afla pe trecerea de pietoni, pe Drumul Național 17, în comuna Şieu-Măgheruş din Bistriţa-Năsăud.

Un copil de 12 ani a fost lovit de o mașină de poliție

Arhivă

Un incident șocant a avut loc astăzi în comuna Şieu-Măgheruş din Bistriţa-Năsăud, unde un copil în vârstă de 12 ani a fost lovit de o mașină de poliție chiar pe o trecere de pietoni de pe Drumul Național 17.

Un copil de 12 ani a fost lovit de o mașină de poliție

Potrivit martorilor oculari, autospeciala de poliție din alt județ se afla într-o misiune atunci când a avut loc tragicul accident.

Inspectoratul de Poliție Județean (IPJ) Bistrița-Năsăud a confirmat că autospeciala implicată aparține altui județ și a anunțat deschiderea unui dosar penal pentru investigarea cauzei și a împrejurărilor exacte ale incidentului. Conducătorul auto, un bărbat de 22 de ani din Dej, a fost testat negativ pentru alcool și substanțe interzise.

„Astăzi, 21 decembrie, pe Drumul Naţional 17, în localitatea Şieu-Măgheruş a avut loc un accident rutier. Din primele date, o autospecială de poliţie din alt judeţ ar fi acroşat un minor, de 12 ani, din Şieu-Măgheruş care s-ar fi angajat în traversarea străzii. În urma accidentului, pietonul a fost transportat la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale. Conducătorul auto, un bărbat de 22 de ani, din Dej, a fost testat cu aparatele din dotare, rezultatele fiind negative în ambele cazuri. Poliţiştii Serviciului Rutier Bistriţa-Năsăud au întocmit dosar penal şi continuă cercetările pentru a stabili cauza şi împrejurările exacte în care a avut loc evenimentul", a informat IPJ.

Victima a fost transportată la spital

Victima, un minor din Şieu-Măgheruş, a fost transportată la spital pentru îngrijiri medicale imediate. Primarul comunei, Sorin Mititean, a declarat că accidentul a avut loc pe trecerea de pietoni din apropierea școlii, iar conform martorilor, autospeciala de poliție avea semnalele acustice și luminoase activate.

„Dimineaţa a fost un accident pe o trecere de pietoni, aici, în faţa şcolii. (...) Eu nu eram aici, doar ce am putut afla de la oamenii care erau în zonă când am ajuns. Ştiu că a fost lovit pe trecerea pentru pietoni de către o maşină care se deplasa cu semnalele acustice şi luminoase pornite", a spus primarul comunei Şieu-Măgheruş, Sorin Mititean.

Cercetările continuă pentru a stabili cu exactitate cauza și circumstanțele tragicului eveniment.

CITEȘTE ȘI:
În articolul
Copil de 12 ani, lovit de o mașină de poliție! Minorul era pe trecerea de pietoni, în Bistrița
:
Share pe Facebook Share pe Whatsapp
Știri
Emisiuni TV
Copiii Adrianei Bahmuțeanu nu au participat la nunta ei! Care a fost motivul: ”Îi înțeleg”
  • Adriana Bahmuțeanu nu i-a avut pe copiii ei alături de ea la cununia civilă
  • Vedeta a făcut declarații emoționante la Spynews TV
Showbiz intern
Cu ce probleme se confruntă Oana Moșneagu. Soția lui Vlad Gherman are dureri de ani de zile: "Vreau să testez..."
  • Ce probleme are Oana Moșneagu
  • Soția lui Vlad Gherman își dorește să scape de dureri
Showbiz intern
Andreea Bostănică și-a cumpărat apartament de lux în Dubai! Cadou fabulos de ziua ei de naștere | VIDEO
  • Cum arată noul apartament al Andreei Bostănică
  • Influencerița deține un imobil în Dubai
Stiri interne
Milionarul acuzat că și-a răpit copiii a comis-o din nou | Cine încearcă să-l bage în pușcărie pe Adrian Marțian!
  • Adrian Marțian a fost chemat la tribunal de un sportiv din Cluj-Napoca
  • Un afacerist a obținut redeschiderea unui dosar de evaziune, în care Marțian este acuzat și de înșelăciune
  • Fosta soție a lui Marțian i-a pregătit, la rândul ei, o surpriză
Stiri interne
„Regizorul morții”, în stare critică | Sergiu Băhăian nu se mai poate ține pe picioare | Complicii lui au murit în pușcărie
  • Sergiu Băhăian n-a mai apucat să iasă din închisoare
  • Judecătorii i-au întrerupt pedeapsa, trei luni
  • Decizia a fost contestată
  • Băhăian n-a mai ajuns la proces, fiindcă nu se mai poate ridica din pat
Paparazzi
Este unul dintre cei mai modeşti fotbalişti. Florin Răducioiu îşi respectă fanii mai presus decât orice | PAPARAZZI
  • Florin Răducioiu, mereu aproape de fani
  • Gestul simplu care arată cât își respectă fanii
Vezi toate știrile noi
Recomandări
recomandare pe observatornews.ro
Fabrica de volane din Brad se închide după 2 decenii de activitate. Sute de hunedoreni rămân fără loc de muncă
recomandare pe as.ro
Cât a ajuns să coste un sejur de Revelion 2026 la Hotelul Simona Halep
Romania TV
BOMBĂ! Gigi Becali l-a cumpărat pe Louis Munteanu de la Ioan Varga. Transferul trebuia ţinut secret până la iarnă!
Romania TV
BOMBĂ! Gigi Becali l-a cumpărat pe Louis Munteanu de la Ioan Varga. Transferul trebuia ţinut secret până la iarnă!
recomandare pe antena3.ro
Femeia acuzată că și-a ucis 11 soți spune acum că, de fapt, nu-și amintește de câte ori a fost căsătorită, dar nimeni nu mai trăiește
recomandare pe antena3.ro
O româncă mutată de 12 ani din țară povestește cum a primit permis de conducere în 45 de minute și pașaport în 20, direct pe aeroport
recomandare pe antena3.ro
Polițistul care l-a prins pe agresorul livratorului străin povestește pas cu pas ce s-a întâmplat. Bătăușul și-a chemat în ajutor mama
recomandare pe playtech.ro
Românii, furaţi la unul dintre cele mai mari hoteluri din Turcia. Cum operează cameristele: 'Seiful era blocat...
recomandare pe playtech.ro
De acum vine ce e mai rău! Vremea se schimbă iar radical, ninsorile se înteţesc. Anunţ de ultimă oră de la meteo
recomandare pe redactia.ro
Maine e mare sarbatoare!! Il cinstim pe sfantul care ne protejeaza de farmece si vraji. Multi romani ii poarta numele 👇 VEZI IN PRIMUL COMENTARIU 👇
recomandare pe redactia.ro
Ce poreclă avea Gigi Becali în tinerețe. Mulți nu știau că i se spunea așa: ”Nu se lua de el nici Miliția, nici Securitatea!”
recomandare pe Ciao.ro
S-au despărţit cu scandal! Cele mai scurte căsnicii ale vedetelor din România
recomandare pe shtiu.ro
Am putea să trăim în România numai cu produse 100% românești? Nu mai conducem BMW-uri, nu mai vorbim la telefoane mobile
recomandare pe ProSport.ro
FOTO. Prezentatoarea TV generată cu AI e noua senzație a Ligii Campionilor. Costă o avere imaginile cu ea
recomandare pe bzi.ro
Schimbare uluitoare a Ioanei State! Cât a slăbit vedeta! – GALERIE FOTO
recomandare pe bzi.ro
Cum s-a afișat fiica Andreei Marin în America: Ce face Violeta Bănică în weekend
recomandare pe dailybusiness.ro
Criza de la CFR Călători se adânceşte! Circulaţia trenurilor companiei de stat ar putea fi întreruptă începând cu data de 7 octombrie
recomandare pe dailybusiness.ro
România va produce drone defensive împreună cu Ucraina pentru apărarea Flancului Estic al NATO
recomandare pe Jurnalul.ro
Horoscopul iubirii: Pasiune și relații noi în Octombrie 2025
recomandare pe a1.ro
David Popovici primește ajutor de la stat 1,2 milioane de euro. La ce folosesc banii