Live acum Știrile Antena Stars
Prime time 19:00 Mireasa. Capriciile iubirii
Homepage » Actualitate » Stiri interne » Corina, o asistentă medicală, a murit de coronavirus singură, în propria casă. Femeia avea numai 41 de ani

Corina, o asistentă medicală, a murit de coronavirus singură, în propria casă. Femeia avea numai 41 de ani

De Redactia Spynews.ro.
Publicat pe 11.04.2020 la 15:28 Actualizat pe 11.04.2020 la 15:28

Dramă uriașă pentru familia unei românce de doar 41 de ani, stabilită în Italia. Corina era asistentă medicală și a fost găsită moartă singură, în propria locuință.

Corina, o asistentă medicală, a murit de coronavirus singură, în propria casă. Femeia avea numai 41 de ani

Facebook

Dramă uriașă pentru familia unei românce de doar 41 de ani, stabilită în Italia. Corina era asistentă medicală și a fost găsită moartă singură, în propria locuință.

Nicoleta Corina Berinde, o asistentă în vârstă de 41 de ani, s-a sfârșit într-un mod tragic. Femeia a fost descoperită fără suflare, în propria casă.

Assocarenews.it informează că asistenta medicală prezenta simptone de coronavirus. Autoritățile sanitare nu ar fi considerat însă că este nevoie să i se facă testul. Aceasta nu a vrut să plece acasă, deși ne aflăm în pandemie de coronavirus, din dorința de a-i ajuta pe pacienți.

Femeia a locuit o bună parte din viață în Negrești-Oaș, dar se stabilise apoi la Torino, în Italia.

Nicoleta Corina Berinde a lucrat vreme de 6 ani ca asistentă medicală, la căminul de bătrâni din Beinasco.

Deși nu suferea de alte boli, coronavirusul a răpus-o.

Familia Corinei și-a ridicat mai multe semne de întrebare abia după ce fratele româncei a observat că ceva nu este în regulă cu sora sa. Fratele femeii susține că în ultimele 48 de ore starea acesteia s-a înrăutățit și prezenta simptome specifice coronavirusului: tușea din ce în ce mai tare și întâmpina dificultăți de respirație.

Cel care a încercat să tragă un semnal de alarmă a fost medicul de familie al Corinei, care a inistat să i se facă testul pentru COVID-19. Autoritățile sanitare au hotărât însă că nu este nevoie, fără să țină cont de laptul că la căminul de bătrâni în care lucra femeia au fost înregistrate cazuri de infectare cu coronavirus, potrivit Asso Care News.

În articolul
Corina, o asistentă medicală, a murit de coronavirus singură, în propria casă. Femeia avea numai 41 de ani
:
Share pe Facebook Share pe Whatsapp
Știri
Emisiuni TV
Raluca și Monica, fetele de la trupa Angels, s-au reunit după 22 de ani de la desfiinţare, ”Cu siguranţă, ne aşteaptă multe concerte împreună”
  • Raluca și Monica, fetele de la trupa Angels, s-au reunit după 22 de ani de la desfiinţare
  • Mărturisiri emoționante la Spynews TV
Showbiz intern
Ana Pandeli, soția lui Codin Maticiuc, declarație emoționantă de ziua lui de naștere! Afaceristul a împlinit 45 de ani
  • Codin Maticiuc a împlinit 45 de ani
  • Ce declarație de dragoste i-a făcut soția lui
Showbiz intern
Cine este domnișoara care deja s-a afișat cu Alex Bodi după despărțire! A mai avut legătură cu el și în trecut
  • Cine este femeia care s-a afișat alături de Alex Bodi
  • Afaceristul a confirmat apoi separarea de Ancuța
Showbiz intern
Alex Bodi, primele declarații după despărțirea de Ancuța! Afaceristul a transmis un mesaj tranșant
  • Alex Bodi a făcut declarații despre despărțirea de Ancuța
  • Care ar fi fost motivul separării dintre ei
Emisiuni TV
Asia Express, 5 octombrie 2025. Cine a câștigat jocul de amuletă. Echipa care a obținut avantajul de 1.000 de euro
  • Cine a câștigat jocul de amuletă, la Asia Express
  • Proba a avut loc într-o rezervație naturală
Emisiuni TV
Asia Express, 5 octombrie 2025. Ce echipă a ajuns prima la Irina Fodor. Cine va concura pentru jocul de amuletă
  • Ce echipă a ajuns prima la Irina Fodor
  • Cine va juca a șasea amuletă
Vezi toate știrile noi
Recomandări
recomandare pe observatornews.ro
Zonele lovite de ploi torențiale și vânt puternic. Fenomene extreme pun autoritățile pe jar
recomandare pe as.ro
Cât a ajuns să coste un sejur de Revelion 2026 la Hotelul Simona Halep
Romania TV
BOMBĂ! Gigi Becali l-a cumpărat pe Louis Munteanu de la Ioan Varga. Transferul trebuia ţinut secret până la iarnă!
Romania TV
BOMBĂ! Gigi Becali l-a cumpărat pe Louis Munteanu de la Ioan Varga. Transferul trebuia ţinut secret până la iarnă!
recomandare pe antena3.ro
Femeia acuzată că și-a ucis 11 soți spune acum că, de fapt, nu-și amintește de câte ori a fost căsătorită, dar nimeni nu mai trăiește
recomandare pe antena3.ro
O româncă mutată de 12 ani din țară povestește cum a primit permis de conducere în 45 de minute și pașaport în 20, direct pe aeroport
recomandare pe antena3.ro
Polițistul care l-a prins pe agresorul livratorului străin povestește pas cu pas ce s-a întâmplat. Bătăușul și-a chemat în ajutor mama
recomandare pe playtech.ro
'Stau cu chirie de 16 ani. Am vreun drept la casă?'. Răspunsul avocatului, viral
recomandare pe playtech.ro
Românii, furaţi la unul dintre cele mai mari hoteluri din Turcia. Cum operează cameristele: 'Seiful era blocat...
recomandare pe redactia.ro
Maine e mare sarbatoare!! Il cinstim pe sfantul care ne protejeaza de farmece si vraji. Multi romani ii poarta numele 👇 VEZI IN PRIMUL COMENTARIU 👇
recomandare pe redactia.ro
Ce poreclă avea Gigi Becali în tinerețe. Mulți nu știau că i se spunea așa: ”Nu se lua de el nici Miliția, nici Securitatea!”
recomandare pe Ciao.ro
S-au despărţit cu scandal! Cele mai scurte căsnicii ale vedetelor din România
recomandare pe shtiu.ro
Am putea să trăim în România numai cu produse 100% românești? Nu mai conducem BMW-uri, nu mai vorbim la telefoane mobile
recomandare pe ProSport.ro
FOTO. Prezentatoarea TV generată cu AI e noua senzație a Ligii Campionilor. Costă o avere imaginile cu ea
recomandare pe bzi.ro
Schimbare uluitoare a Ioanei State! Cât a slăbit vedeta! – GALERIE FOTO
recomandare pe bzi.ro
Cum s-a afișat fiica Andreei Marin în America: Ce face Violeta Bănică în weekend
recomandare pe dailybusiness.ro
Criza de la CFR Călători se adânceşte! Circulaţia trenurilor companiei de stat ar putea fi întreruptă începând cu data de 7 octombrie
recomandare pe dailybusiness.ro
România va produce drone defensive împreună cu Ucraina pentru apărarea Flancului Estic al NATO
recomandare pe Jurnalul.ro
Horoscop octombrie 2025. 4 zodii vor avea un nou început: schimbări majore în bani, relații, stil și casă
recomandare pe a1.ro
Când și de ce a renunțat Nicoleta Luciu la silicoane. Vedeta a slăbit, însă nu vrea să se oprească aici