Live acum Spynews TV
Prime time 19:00 Petrecem in familie (r)
Homepage » Actualitate » Stiri interne » Cum s-a răzbunat un bărbat, furios că vecinul său sforăie prea tare! Atacul l-a luat complet prin surprindere: „E cumplit”

Cum s-a răzbunat un bărbat, furios că vecinul său sforăie prea tare! Atacul l-a luat complet prin surprindere: „E cumplit”

Publicat pe 29.12.2020 la 00:07 Actualizat pe 29.12.2020 la 00:07

Un bărbat din Cluj s-a răzbunat crunt pe vecinul său, pe motiv că acesta sforăia mult prea tare. Tragedia era inimentă, însă victima a dat vina, culmea, pe sistemul de izolație fonică al blocului.

Un bărbat a fost înjughiat de un vecin pe motiv că sforăia prea tare

Un bărbat de 60 de ani din Cluj a fost atacat în scara blocului de către un alt locatar, furios că nu poate dormi din cauza sforăiturilor vecinului său. Incidentul șocant a avut loc cu puțin timp înainte de Crăciun, când bărbatul din Câmpia Turzii se întorcea acasă.

În scara blocului, acesta a fost surprins de un vecin, înarmat cu un cuțit, care l-a înjunghiat destul de grav, furios fiind că nu se poate odihni din cauză că bărbatul de 60 de sforăie îngrozitor de tare. Victima s-a ales cu buza de sus perforată, iar, din fericire, a fost salvat la timp chiar de către soția agresorului, fiind transportat imediat a spital pentru îngrijiri.

Bărbat înjunghiat de un vecin, pe motiv că sforăie prea tare

În apărarea lui, bărbatul agresat recunoaște că are o problemă care îl face să sforăie destul de rău, dar nici vecinii lui nu se arată prea înțelegători, bătând de fiecare dată fie în țevi, fie în calorifere, în speranța că se va face liniște.

„Marea mea problemă este că sforăi destul de tare și-i deranjez pe vecinii, care, cum mă pun și eu puțin la somn, indiferent de perioada zilei, și încep să bată în țevi și-n calorifere. M-am operat de patru ori până acum: la Sibiu, o dată și de trei ori la clinici particulare și de stat din Cluj-Napoca, apelând la toți doctorii posibili, numai să scap de această cumplită meteahnă. De altfel, printr-o aplicație, am ajuns să îmi și măsor debitul sonor: nu depășește 25 de decibeli, ceea ce nu e exagerat, cred eu, dar pentru că izolația fonică a blocului meu e destul de precară, cum ațipesc puțin, că vecinii și încep să-mi bată, ca nebunii, în țevi și calorifere!", spune bărbatul agresat.

Având în vedere că medicii i-au recomandat peste o săptămână de îngrijiri medicale, acesta și-a scos certificat medico-legal și a anunțat și Poliția, depunând o plângere împotriva agresorului său. Chiar a luat legătura și cu un avocat pentru a i se face dreptate, vecinul furios fiind acum acuzat de vătămare corporală.

CITEȘTE ȘI:


În articolul
Cum s-a răzbunat un bărbat, furios că vecinul său sforăie prea tare! Atacul l-a luat complet prin surprindere: „E cumplit”
:
Share pe Facebook Share pe Whatsapp
Știri
Showbiz intern
Locul în care a mers MGK, la o zi după ce a fost eliberat. Și-a petrecut 24 de ore la sediul Poliției
  • MGK a fost eliberat
  • Unde a mers trapperul, la o zi de când a ieșit din arest
Showbiz intern
Gabriela Prisăcariu, apariție bombă! Soția lui Dani Oțil s-a fotografiat în ipsotaze extrem de sexy
  • Cât de sexy e Gabriela Prisăcariu
  • Soția lui Dani Oțil și-a expus silueta în toată splendoarea
Stiri internationale
Băiat de 12 ani, împușcat mortal de polițiști! Oamenii legii erau în misiune
  • Incident grav în timpul unei misiuni a poliției
  • Un băiat de 12 ani a murit după ce a fost împușcat de agenți
Stiri interne
Un alt incendiu în Reșița! O mașină a luat foc în parcare
  • Incendiu în Reșița
  • Două mașini, făcute scrum
Showbiz intern
Dana Roba, îndrăgostită din nou! Este vorba despre un artist tânăr, de această dată: "Ne face să..."
  • Dana Roba s-a îndrăgostit
  • Cine i-a cucerit inima make-up artistei
Stiri internationale
Boala gravă din cauza căreia tot mai mulți tineri nu mai pot merge. Medicii trag un semnal de alarmă
  • Alarmă medicală!
  • O boală gravă îi lasă pe tineri fără puterea de a merge
  • Medicii trag un semnal de alarmă
Vezi toate știrile noi
Recomandări
recomandare pe observatornews.ro
Cea mai înzăpezită țară din lume, unde nămeţii sar de 10 m. Oamenii sapă tuneluri ca să poată ieși din case
recomandare pe as.ro
Detalii teribile despre accidentul cu 7 morţi din Timiş. Ce s-a putut afla despre şoferul microbuzului
Romania TV
Breaking news dureros! Nicușor Dan este în DOLIU, tragedia s-a produs în urmă cu puțin timp
Romania TV
Noua taxă introdusă în România. Legea implementată de Guvern
recomandare pe antena3.ro
Femeia acuzată că și-a ucis 11 soți spune acum că, de fapt, nu-și amintește de câte ori a fost căsătorită, dar nimeni nu mai trăiește
recomandare pe antena3.ro
O româncă mutată de 12 ani din țară povestește cum a primit permis de conducere în 45 de minute și pașaport în 20, direct pe aeroport
recomandare pe antena3.ro
Polițistul care l-a prins pe agresorul livratorului străin povestește pas cu pas ce s-a întâmplat. Bătăușul și-a chemat în ajutor mama
recomandare pe playtech.ro
Se întorc ninsorile în Bucureşti. Va ninge zile în şir în Capitală, conform meteorologilor
recomandare pe playtech.ro
Cine plătește reparația centralei într-o locuință închiriată? Ce spune legea
recomandare pe redactia.ro
Ultima imagine postată de Tal Berkovich înainte să moară. Fosta concurentă de la „Chefi la cuțite” s-a stins în urma unui accident
recomandare pe redactia.ro
Doliu imens la ANTENA 1. S-a stins INTR-UN ACCIDENT GROAZNIC. Confirmarea a venit ACUM
recomandare pe Ciao.ro
Horoscop 2026 cu Marian Golea. Patru zodii renasc și își schimbă destinul. Previziuni complete pentru toate semnele zodiacale
recomandare pe shtiu.ro
Am putea să trăim în România numai cu produse 100% românești? Nu mai conducem BMW-uri, nu mai vorbim la telefoane mobile
recomandare pe ProSport.ro
Ce a văzut toată lumea după ce prezentatoarea TV s-a întins prea tare. „Mi s-a rupt bluza”
recomandare pe bzi.ro
Cătălin Crișan, schimbare care i-a șocat pe fani. Artistul, greu de recunoscut la 57 de ani
recomandare pe bzi.ro
Cum arată casa lui Gino Iorgulescu. Vila în care a copilărit Mario Iorgulescu este un adevărat muzeu privat
recomandare pe dailybusiness.ro
Pâinea, tot mai scumpă pe mesele românilor. Franzela albă rămâne soluția celor cu venituri mici
recomandare pe dailybusiness.ro
Alex Pretti, bărbatul ucis de un agent ICE în Minneapolis, era asistent medical ATI
recomandare pe Jurnalul.ro
Horoscop săptămânal, 26 ianuarie - 1 februarie 2026. Alungă frica și mergi înainte cu credință și iubire
recomandare pe a1.ro
A murit Tal Berkovich, fosta concurentă Chefi la cuțite. S-a stins din viață la 40 de ani. Care a fost cauza decesului