Ea este Andreea, tânăra de 23 de ani înjunghiată mortal de iubit în Capitală. Crima a avut loc chiar sub ochii fetiței sale
Ea este Andreea, tânăra de doar 23 de ani care a fost ucisă cu bestalitate de iubitul său, astăzi, în Capitală. Individul a înjunghiat-o mortal în mod repetat, chiar sub privirile îngrozite ale fetiței ce se afla cu ei în casă la momentul crimei.
- Ea este tânăra ucisă în Capitală
- Andreea avea doar 23 de ani și un copil
- Fetița tinerei a asistat la crimă
Andreea a fost ucisă cu sânge rece de către concubinul său, alături de care locuia în cartierul Militari din Capitală. Cei doi s-au certat, iar bărbatul, pe nume Ionuţ Alexandru Busa, a apucat un cuțit și nu i-a mai păsat că în imobil se afla și fetița victimei, în vârstă de doar patru anișori.
După ce a înjunghiat-o de mai multe ori în zona abdomenului și i-a provocat răni grave la nivelul capului, criminalul a fugit, fiind acum căutat de urgență de oamenii legii. Martori la cele întâmplate au fost atât rudele tinerei, cât și vecinii celor doi, care din păcate nu au putut interveni, individul fiind înarmat și foarte periculos.
Andreea avea doar 23 de ani și a fost ucisă de față cu fiica eu de doar patru anișori
Oamnii legii ajunși la locul sângerosului atac au demarat căutările agresorului, iar medicii, deși au încercat minute bune să o resusciteze pe tânăra de 23 de ani, nu au mai reușit să îi redea suflul din cauza rănilor incompatibile cu viața.
„Astăzi, prin apel 112, Poliția Capitalei a fost sesizată cu privire la faptul că o femeie, de 23 de ani, a fost agresată ,în locuință, de către concubinul ei. La fața locului s-au deplasat polițiști din cadrul Secției 21 Poliție, precum și echipaj de prim ajutor. Femeia de 23 de ani prezenta mai multe leziuni și în pofida eforturilor medicilor, a fost declarat decesul. La fața locului cercetările sunt efectuate de procurorul criminalist din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul București și polițiști ai Serviciului Omoruri, în vederea stabilirii situației de fapt. De asemenea, sunt efectuate verificări în vederea depistării bărbatului. Cercetările sunt efectuate de Parchetul de pe lângă Tribunalul București și Serviciul Omoruri din Poliția Capitalei, sub aspectul săvârșirii infracțiunii de omor”, se arată într-un comunicat al Poliţiei Capitalei.