Exclusiv | Fulgy de la Clejani, băut la volan | Unde l-au prins polițiștii!
Publicat pe 14.10.2025 la 22:10 Actualizat pe 14.10.2025 la 22:10
Nici n-a scăpat bine de problemele pe care le avea, din cauza tâlhăriei și a dependenței de substanțe interzise, că Fulgy s-a trezit cu un nou dosar penal!
- Fulgy a avut astăzi termen, într-un nou dosar penal
- El este acuzat că a șofat sub influența alcoolului
- Dan Constantin Fulgeraş Manole abia scăpase de problemele cu legea
Astăzi, Dan Constantin Fulgeraş Manole, alias Fulgy, a fost citat în fața judecătorilor din București, într-un dosar penal în care are calitatea de inculpat, pentru că, potrivit procurorilor, a condus sub influența alcoolului. Conform unor surse judiciare, Fulgy a fost prins băut la volan de agenții de la Brigada Rutieră pe o stradă din Sectorul 3, în timpul unei acțiuni de amploare, ce viza depistarea conducătorilor auto care circulau sub influența drogurilor sau a băuturilor alcoolice.
La începutul acestui an, SPYNEWS.ro a dezvăluit că Fulgy a scăpat definitiv de problemele cu justiția din România: în dosarul accidentului va plăti o firmă de asigurări, care s-a ales cu o majorare a notei de plată, iar în dosarul jurnalistului tâlhărit a scăpat de internarea la dezintoxicare.
În dosarul accidentului rutier, cea care va plăti pentru pagubele produse va fi compania de asigurări. După ce decizia a rămas definitivă, firma la care Fulgy avea poliță RCA a fost obligată să achite nu doar daunele de 2.900 de lei, ci și penalități de 0,2 % din sumă, pentru fiecare zi de întârziere.