Live acum Viaţa fără filtru (r)
Prime time 19:00 Mireasa. Capriciile iubirii
Homepage » Actualitate » Stiri interne » Fetița din Galați care a fost ucisă de mama ei, arsă cu aprinzătorul de aragaz! Femeia va fi supusă unei expertize psihiatrice

Fetița din Galați care a fost ucisă de mama ei, arsă cu aprinzătorul de aragaz! Femeia va fi supusă unei expertize psihiatrice

Publicat pe 01.02.2024 la 11:44 Actualizat pe 01.02.2024 la 11:44

Fetița din Galați, ucisă cu bestialitate de mama ei, a fost arsă cu aprinzătorul de aragaz. Femeia va fi supusă unei expertize psihologice. Noi detalii terifiante din cazul care a șocat România.

Mama criminală din Galați a ars-o pe fetița de 9 ani cu aprinzătorul de aragaz

Observatornews

O fetiță de doar 9 ani a fost găsită moartă în apartament, victima unor leziuni externe și interne extrem de grave. Mama criminală, reținută pentru 24 de ore, va fi supusă unei expertize psihiatrice, în timp ce ceilalți doi copii ai familiei, două fetițe de 5 și 7 ani, au fost plasați sub protecția statului.

Fetița care a fost ucisă de mama ei, arsă cu aprinzătorul de aragaz

Vecinii au relatat că au auzit zgomote puternice și țipete din apartamentul familiei, însă nimeni nu a intervenit pentru a preveni tragicul incident. În locuință, alături de mamă și cei trei copii, mai locuiau fratele femeii și soția acestuia.

După zece ore de audieri, mama a fost reținută pentru 24 de ore și a recunoscut fapta în fața procurorilor, afirmând că a comis fapta teribilă din cauza unui acces de furie. Ea va fi supusă unei expertize psihiatrice, iar azi va fi prezentată în fața instanței cu propunerea de arestare preventivă.

Raportul medico-legal finalizat de legiști a confirmat că fetița a murit din cauza unor leziuni externe și interne grave. Este important de precizat faptul că micuța prezenta vânătăi pe tot corpul și arsuri profunde.

Cu atât mai mult, copila a fost arsă cu un aprinzător de aragaz. Ceilalți doi copii, aflați în stare de șoc, au fost preluați de asistenți sociali.

Autoritățile au deschis un dosar penal pentru omor calificat în acest caz tragic. Rămâne de văzut ce se va mai anunța cu privire la acest caz halucinant.

Mama din Galați locuia în chirie

În urma descoperirii șocante a crimei din Galați, proprietara apartamentului în care femeia și-a ucis brutal fetița de 9 ani a făcut declarații tulburătoare despre relația cu mama criminală și despre atmosfera din locuința închiriată.

Deși femeia locuia în apartamentul închiriat de la proprietară de ceva timp, aceasta susține că nu știa nimic cu privire la actele de violență cruntă comise asupra copiilor.

„Am închiriat apartamentul şi habar nu am ce era acolo. Ştiam că are în plasament nişte fete, dar nu ştiu ce s-a întâmplat cu fetele alea, de unde erau, nu m-a interesat”, a declarat Cătălina, proprietara apartamentului, conform observatornews.ro.

Femeia închiriaseră apartamentul pentru o perioadă semnificativă de timp, însă proprietara nu a avut cunoștință despre chinurile la care femeia își supunea fetițele chiar sub acoperișul casei sale.

CITEȘTE ȘI:
În articolul
Fetița din Galați care a fost ucisă de mama ei, arsă cu aprinzătorul de aragaz! Femeia va fi supusă unei expertize psihiatrice
:
Share pe Facebook Share pe Whatsapp
Știri
Emisiuni TV
Ce cuplu a părăsit competiția Power Couple! Cei doi soți nu au fost salvați de nicio echipă din concurs: "Nu suntem supărați"
  • Prima eliminare la Power Couple
  • Ce cuplu a părăsit competiția în ediția din această seară
  • Soții nu au fost salvați de niciun concurent
Showbiz intern
Vanessa, imagini inedite din vacanță! Cu cine s-a afișat iubita lui Bogdan de la Ploiești
  • Vanessa, apariție incediară pe rețelele de socializare
  • Cu cine s-a afișat bruneta
Stiri interne
Îngrijorător! Decizie de ultimă oră a MAE! Urmează un atac?
  • Decizie de ultimă oră a MAE
  • Ce avertisment a fost emis pentru cetățeni
Showbiz intern
Imagini demult uitate cu tatăl lui Mario Iorgulescu. Gino Iorgulescu petrecea alături de Adrian Minune și arunca cu banii
  • Gino Iorgulescu petrecea alături de Adrian Minune acum 25 de ani
  • Tatăl lui Mario Iorgulescu arunca cu banii
Emisiuni TV
Cum arată casa în valoare de 3,5 milioane de euro a lui Silviu Prigoană. Vila este o adevărată bijuterie imobiliară
  • Cum arată casa lui Silviu Prigoană
  • Are cazino, piscină și restaurant japonez
Stiri internationale
Un băiat de 11 ani s-a sinucis lovindu-se cu capul de podea, la școală! Informații care vă pot afecta emoțional
  • Caz șocant într-o școală
  • Un băiat de 11 ani s-a sinucis lovindu-se cu capul de podea, la școală
  • Informații care vă pot afecta emoțional
Vezi toate știrile noi
Recomandări
recomandare pe observatornews.ro
Reacţia unei tinere din Indonezia când ţine în mână bani româneşti: "De ce sunt aşa?"
recomandare pe as.ro
Văduva bărbatului ucis de Mario Iorgulescu a ajuns să aibă acum o avere de un milion de euro. Cum a fost posibil
Romania TV
Noul ministru al Apărării, anunţ oficial despre armata obligatorie. Ce trebuie să ştie tinerii de peste 18 ani din România
Romania TV
Georgiana Lobonț, criticată că e prea slabă. Artista s-a pozat în costum de baie, în Zanzibar, iar criticii au stat la pândă și au atacat: Ai bețe, îți lipsesc schiurile
recomandare pe antena3.ro
Femeia acuzată că și-a ucis 11 soți spune acum că, de fapt, nu-și amintește de câte ori a fost căsătorită, dar nimeni nu mai trăiește
recomandare pe antena3.ro
O româncă mutată de 12 ani din țară povestește cum a primit permis de conducere în 45 de minute și pașaport în 20, direct pe aeroport
recomandare pe antena3.ro
Polițistul care l-a prins pe agresorul livratorului străin povestește pas cu pas ce s-a întâmplat. Bătăușul și-a chemat în ajutor mama
recomandare pe playtech.ro
Vacanțe low-cost în 2026: cele mai ieftine țări europene pentru turiști
recomandare pe playtech.ro
De ce nu e corect să spunem „icre de pește”. Confuzia lingvistică pe care o fac mulți români
recomandare pe redactia.ro
De ce ți se usucă gura noaptea în somn: 8 cauze importante pe care trebuie să le știi
recomandare pe redactia.ro
Cine pierde pensia de urmaș în 2026. Noile reguli lovesc mii de români
recomandare pe Ciao.ro
De ce a murit jurnalista Nicoleta Drăgușin + Simptomele bolii care a răpus-o
recomandare pe shtiu.ro
Am putea să trăim în România numai cu produse 100% românești? Nu mai conducem BMW-uri, nu mai vorbim la telefoane mobile
recomandare pe ProSport.ro
Ce a văzut toată lumea după ce prezentatoarea TV s-a întins prea tare. „Mi s-a rupt bluza”
recomandare pe bzi.ro
Simona Halep a aruncat internetul în aer cu oferta de Revelion 2026! Românii nu au iertat-o!
recomandare pe bzi.ro
Denise Rifai a făcut furori la evenimentul Adinei Buzatu! Toate privirile au fost îndreptate către ea! – GALERIE FOTO
recomandare pe dailybusiness.ro
Plafonarea gazelor expiră de la 1 aprilie. Bogdan Ivan: „Nu ar trebui să existe scumpiri, avem mecanisme de protecție”
recomandare pe dailybusiness.ro
Ministrul Energiei convoacă Comandamentul Energetic Național, pe fondul vremii severe și al avariilor din rețea
recomandare pe Jurnalul.ro
„Ghinion” pentru Traian Băsescu, înainte de Crăciun: Întoarcerea în casa de protocol, blocată de manevra juridică prin care și-a luat SPP-iștii înapoi
recomandare pe a1.ro
Georgiana Lobonț, apariție sexy în costum de baie pe internet, în vacanță. Cum au reacționat fanii și de ce au criticat-o