Live acum
Prime time 19:00 Mireasa. Capriciile iubirii
Homepage » Actualitate » Stiri interne » Florin Buliga, criminalul din Braşov, a explicat de ce şi-a ucis soţia şi copiii: "E foarte greu"

Florin Buliga, criminalul din Braşov, a explicat de ce şi-a ucis soţia şi copiii: "E foarte greu"

Publicat pe 10.04.2019 la 11:19 Actualizat pe 10.04.2019 la 11:37

Florin Buliga, bărbatul din Braşov care şi-a ucis soţia şi copiii, a vorbit pentru prima dată în faţa instanţei de judecată. Bărbatul susţine că nu a vrut să facă recurs şi că vrea să fie pedepsit pentru că aşa este normal.

Florin Buliga, criminalul din Braşov, a explicat de ce şi-a ucis soţia şi copii: "E foarte greu"

arhivă

Florin Buliga, bărbatul din Braşov care şi-a ucis soţia şi copiii, a vorbit pentru prima dată în faţa instanţei de judecată. Bărbatul susţine că nu a vrut să facă recurs şi că vrea să fie pedepsit pentru că aşa este normal.

Florin Buliga a ţinut să menţioneze că îşi cere scuze în faţa tuturor celor din jurul lui. Bărbarul declară că se simte vinovat şi nu a făcut recurs pentru a i se reduce pedeapsa.

"Aşa cum am zis şi la fond, simt același lucru și acum. Nu am făcut aceste recurs pentru a reduce pedeapasa, domnul avocat a dorit să facă. Eu am declarat de la bun început că nu voi face recurs în situația mea.

As vrea sa spun că m-am gândit mult dacă să vorbeasc sau nu, dar e foarte greu. E ca si cum ai încerca să îi arăţi unui orb culoarea unei lămâi. Evident că faptele necesită şi o pedeapsă, ce e cel mai important este ceea ce cred, că îmi cer iertare celor din jurul meu și mă doare că s-a creat această suferinţă între noi. Ce se întâmplă în țară are legătură cumva. Când zic iertare, mă gândesc la a o găsi în inima noastră, cu gândul la părinți. Am fost condus de un raționament mai puțin lumesc", a spus Florin Buliga, potrivit observator.tv.

Tribunalul pentru Minori și Familie Braşov a decis ca Florin Buliga să fie închis pe viaţă. Decizia nu a fost definitivă, iar avocatul bărbatului a făcut recurs.

Vă reamintim că Florin Buliga și-a ucis familia pe 27 martie 2018. Femeia avea 42 de ani, iar copiii numai 18, respectiv, 13 ani. Criminalul a spus că uciderea lor i-a ajutat de fapt, fiind acum într-o lume mai bună.

R.P.

În articolul
Florin Buliga, criminalul din Braşov, a explicat de ce şi-a ucis soţia şi copiii: "E foarte greu"
:
Share pe Facebook Share pe Whatsapp
Știri
Stiri interne
Scene șocante într-un liceu din Dâmbovița! Un elev a fost lovit în cap cu bâta de baseball 
  • Elev bătut într-un liceu din Dâmbovița
  • A fost lovit în cap cu bâta de baseball
Showbiz intern
Oana Moșneagu și Vlad Gherman, tablou de familie! Cei doi soți s-au fotografiat în ipostaze incendiare
  • Oana Moșneagu și Vlad Gherman, mai îndrăgostiți ca niciodată
  • Imagini de colecție cu cei doi actori
Showbiz intern
Adela Popescu revine în televiziune! Ce a declarat soția lui Radu Vâlcan
  • Adela Popescu revine pe micile ecrane
  • Ce dezvăluiri a făcut soția lui Radu Vâlcan
Emisiuni TV
Cine este Ben, concurentul de la Mireasa, sezonul 13. A crescut fără părinți și a fost înșelat de logodnică înainte de nuntă
  • Cine este Ben de la „Mireasa”
  • Care este povestea acestuia de viață
Horoscop
Luna Nouă în Capricorn pe 18 ianuarie! Ce urmează pentru nativi
  • 18 ianuarie, Luna Nouă în Capricorn
  • Ce transformări îi așteaptă pe nativi
Showbiz intern
Claudia Pătrășcanu s-a împăcat cu iubitul! În urmă cu trei luni se despărțiseră
  • Claudia Pătrășcanu și iubitul ei, din nou împreună
  • Artista anunțase despărțirea în octombrie 2025
Vezi toate știrile noi
Recomandări
recomandare pe observatornews.ro
Unde poți cumpăra o insulă la prețul unei garsoniere din București. Avertisment pentru cumpărători
recomandare pe as.ro
Văduva bărbatului ucis de Mario Iorgulescu a ajuns să aibă acum o avere de un milion de euro. Cum a fost posibil
Romania TV
Noul ministru al Apărării, anunţ oficial despre armata obligatorie. Ce trebuie să ştie tinerii de peste 18 ani din România
Romania TV
Georgiana Lobonț, criticată că e prea slabă. Artista s-a pozat în costum de baie, în Zanzibar, iar criticii au stat la pândă și au atacat: Ai bețe, îți lipsesc schiurile
recomandare pe antena3.ro
Femeia acuzată că și-a ucis 11 soți spune acum că, de fapt, nu-și amintește de câte ori a fost căsătorită, dar nimeni nu mai trăiește
recomandare pe antena3.ro
O româncă mutată de 12 ani din țară povestește cum a primit permis de conducere în 45 de minute și pașaport în 20, direct pe aeroport
recomandare pe antena3.ro
Polițistul care l-a prins pe agresorul livratorului străin povestește pas cu pas ce s-a întâmplat. Bătăușul și-a chemat în ajutor mama
recomandare pe playtech.ro
Cum se curăţă uşor încălţămintea din piele întoarsă iarna: aşa păstrezi ghetele şi cizmele ca noi ani de zile
recomandare pe playtech.ro
Perla turismului românesc de care sigur nu ai auzit. Piscina, ciubărul, munţii şi mâncarea delicioasă îi atrag pe mulţi străini
recomandare pe redactia.ro
Cine pierde pensia de urmaș în 2026. Noile reguli lovesc mii de români
recomandare pe redactia.ro
Dan Petrescu, detalii neștiute despre cea mai grea perioadă din viața sa. Ce spune despre boala care suferă de ceva timp. "Asta este"
recomandare pe Ciao.ro
De ce a murit jurnalista Nicoleta Drăgușin + Simptomele bolii care a răpus-o
recomandare pe shtiu.ro
Am putea să trăim în România numai cu produse 100% românești? Nu mai conducem BMW-uri, nu mai vorbim la telefoane mobile
recomandare pe ProSport.ro
Ce a văzut toată lumea după ce prezentatoarea TV s-a întins prea tare. „Mi s-a rupt bluza”
recomandare pe bzi.ro
Simona Halep a aruncat internetul în aer cu oferta de Revelion 2026! Românii nu au iertat-o!
recomandare pe bzi.ro
Denise Rifai a făcut furori la evenimentul Adinei Buzatu! Toate privirile au fost îndreptate către ea! – GALERIE FOTO
recomandare pe dailybusiness.ro
Plafonarea gazelor expiră de la 1 aprilie. Bogdan Ivan: „Nu ar trebui să existe scumpiri, avem mecanisme de protecție”
recomandare pe dailybusiness.ro
Ministrul Energiei convoacă Comandamentul Energetic Național, pe fondul vremii severe și al avariilor din rețea
recomandare pe Jurnalul.ro
„Ghinion” pentru Traian Băsescu, înainte de Crăciun: Întoarcerea în casa de protocol, blocată de manevra juridică prin care și-a luat SPP-iștii înapoi
recomandare pe a1.ro
Ce spune Bella Santiago despre conflictul dintre Nicu și Iulia de la Survivor. Cum a reacționat când a văzut imaginile