Live acum
Prime time 19:00/ Petrecem in familie (r)
Homepage » Actualitate » Stiri interne » Încă un deces în urma incendiului de la Matei Balș! Bilanțul tragediei ajunge la 18 morți

Încă un deces în urma incendiului de la Matei Balș! Bilanțul tragediei ajunge la 18 morți

De Razvan Paltin.
Publicat pe 10.02.2021 la 22:19 Actualizat pe 10.02.2021 la 22:19

Victimele din incendiul de la Spitalul Matei Balș din Capitală continuă să crească de la o zi la alta! În acestă seară a mai fost anunțat încă un deces, astfel că se ajunge la 18 morți.

18 persoane au murit în incendiul de la Matei Balș

arhiva

În urmă cu două săptămâni un incendiu tragic a avut loc la Spitalul Matei Balș din Capitală, acolo unde pacienții infectați cu coronavirus ajung în stare gravă și se luptă pentru viața lor.

Iată că parcă nu ar fi fost de ajuns suferința prin care trec, după infectarea cu COVID-10, explozia puternică din urmă cu două săptămâni a făcut și mai multe victime, iar în acel moment cinci persoane au fost declarate decedate.

Din nefericire, de la o zi la alta cazurile de deces de pe urma incendiului devastator au continuat să apară, iar în această seară autoritățile au mai anunțat că încă o persoană a pierit după explozia care a avut loc în interiorul spitalului.

„Este vorba despre un bărbat în vârstă de 68 de ani, transferat după incendiu la Spitalul Clinic de Urgență „Sf. Pantelimon” din București. Pacientul a fost diagnosticat cu o formă severă SARS Cov-2 și prezenta afecțiuni asociate.”, se arată în comunicatul transmis, miercuri, de ministerul Sănătății.

În aceste momente va începe o anchetă medico-legală pentru a se stabili cu exactitate care au fost cauzele care au dus la decesul bărbatului!

Pe 29 ianuarie, la ora 05:00, s-a dat alarma la Matei Balș

În luna noiembrie a anului trecut 15 persoane și-au pierdut viața în incendiul de la secția ATI a Spitalului din Piatra Neamț, iar acum iată că la doar câteva luni un altul a avut loc la un spital din Capitală.

La ora 05:00 s-a dat alarma pe data de 29 ianuarie, atunci când pompierii au fost anunțați că un fum negru și dens iese dintr-unul dintre pavilioanele instituției medicale de la secția ATI.

Peste 100 de persoane au fost evacutate în acel moment din interiorul clădirii și nici până în acest moment nu se știe cu exactitate care a fost cauza incendiului!

CITEȘTE ȘI:
În articolul
Încă un deces în urma incendiului de la Matei Balș! Bilanțul tragediei ajunge la 18 morți
:
Share pe Facebook Share pe Whatsapp
Știri
Showbiz intern
Misha, vacanță de vis cu fiica ei și a lui Connect-R! Ce destinție au ales cele două | FOTO
  • Momente de neuitat pentru Misha și fiica ei
  • Cele două, în vacanță într-un loc de vis
Showbiz intern
Alexia Talavutis, în lacrimi! Cine este bărbatul care a facut-o pe cântăreață să se emoționeze atât de mult!
  • Alexia Talavutis emoționată până la lacrimi din pricina unei poze
  • Cine e bărbatul care o face să se simtă așa
Showbiz intern
Ioana Grama recunoaste ca iubeste din nou! Nu s-a intors la fostul! “Este cel mai frumos barbat pe care l-am iubit vreodata”
  • Ioana Grama vorbește despre trecutul ei amoros
  • Noua relație a Ioanei Grama
Monden
Ionela şi Teodor, foştii concurenţi de la MPFM, au aflat sexul celui de-al doilea copil! Când e programată nașterea
  • Teodor și Ionela au aflat sexul bebelușului
  • Când vor deveni cei doi părinți pentru a doua oară
  • Au început deja pregătirile
Paparazzi
Imagini rare cu Gabriela Cristea, de când a renunţat la televiziune pentru a petrece mai mult timp cu familia! Cum a fost surprinsă vedeta
  • Gabriela Cristea a renunțat la micile ecrane
  • În ce ipostaze a fost surprinsă vedeta la mall
Showbiz intern
Denisa Nechifor și Adrian Cristea, pregătiți pentru adolescență? Fiica lor începe să interacționeze cu băieții
  • Pregătiți pentru adolescență
  • Începe să interacționeze cu băieții
Vezi toate știrile noi
Recomandări
recomandare pe observatornews.ro
Ce pensie plătește statul român unui cetățean care a lucrat doar o zi
recomandare pe as.ro
Milionarul român cu trei pensii a dat cărţile pe faţă! Ce salariu are, de fapt, Gino Iorgulescu. A spulberat misterul
Romania TV
Valentina Pelinel și Borcea, luați la mișto, după ce și-au editat pozele din vacanță în ultimul hal: ''Penibil. Mototolul ăla nu are mâini, tu ești tunată toată
Romania TV
Statul impozitează banii românilor din bănci. De la ce sumă îţi dispar 16% din conturi
recomandare pe antena3.ro
O femeie a așteptat 25 de ani să deschidă cadoul de nuntă primit de la prietena ei. Ce a găsit în cutie a lăsat-o fără cuvinte 
recomandare pe antena3.ro
Lana câștigă o avere ajutând femei să afle dacă soții lor sunt infideli: E șocant cât de repede cedează. Care este metoda ei
recomandare pe antena3.ro
În Portugalia, o femeie s-a dezechilibrat și a căzut peste soțul ei. Bărbatul a murit asfixiat
recomandare pe playtech.ro
Spunem sau nu La mulți ani pe 15 august, de Adormirea Maicii Domnului? Preotul Nicolae Mogage: 'E un moment de...
recomandare pe playtech.ro
Anunţ de ultimă oră! Cum va fi vremea de Sfânta Maria la mare şi la munte? ANM a emis mai multe coduri de...
recomandare pe redactia.ro
Anunț important de la stat pentru preoți, călugări și călugărițe. Ce nu mai au voie să facă de la 1 septembrie
recomandare pe redactia.ro
VIDEO Gafă uluitoare la o televiziune în timpul funeraliilor lui Ion Iliescu.  "Am văzut cum a fost așezat sicriul cu trupul neînsuflețit al președintelui Nicușor Dan”
recomandare pe Ciao.ro
S-au despărţit cu scandal! Cele mai scurte căsnicii ale vedetelor din România
recomandare pe shtiu.ro
Am putea să trăim în România numai cu produse 100% românești? Nu mai conducem BMW-uri, nu mai vorbim la telefoane mobile
recomandare pe ProSport.ro
Maria, clona lui Kim Kardashian, a atras toate privirile. Cum și-a făcut apariția prezentatoarea TV
recomandare pe bzi.ro
Fotbalistul Alex Florin Macarencu, acuzat de producerea unui accident mortal în Constanța. Acesta ar fi fost băut și drogat și ar fi fugit de la locul faptei
recomandare pe bzi.ro
Scandalul moștenirii lui Felix Baumgartner! Noi dezvăluiri despre conflictul Mihaelei Rădulescu cu familia sportivului
recomandare pe dailybusiness.ro
Au apărut pe câmpuri iepurii Frankestein, care au tentacule pe față. Virusul care îi face să aibă un aspect macabru
recomandare pe dailybusiness.ro
Coletele Shein si Temu vor avea de suferit. Guvernul introduce taxa de 25 de lei pentru coletele sub 150 de euro din afara UE
recomandare pe Jurnalul.ro
Portalul Leului din 8 August deschide poarta miracolelor pentru fiecare zodie: Află ce binecuvântări îți aduce acest eveniment cosmic
recomandare pe a1.ro
Adevărul despre relația pe care Oana Roman o are cu fratele ei vitreg. Fiul lui Petre Roman e cu 35 de ani mai tânăr decât ea