Lacrimi și regrete pentru Ionuț Hanganu, polițistul din Brașov răpus de coronavirus! Colegii nu își pot reveni din șoc: „Ne este greu să acceptăm”
Ionuț Hanganu, polițistul de doar 34 de ani din Brașov, care a fost ucis de virusul nemilos, este plâns crunt de familia și colegii care nu își pot reveni din șocul dispariției tânărului. Apropiații agentului au transmis mesaje emoționante după moartea sa prematură.
- Ionuț Hanganu este crunt plâns de colegi
- Polițistul era soț și tată a doi copii
- Tânărul a murit infectat cu Covid-19 la doar 34 de ani
Ionuț Hanganu era șef al Biroului de Investigații Criminale din Poliția Transporturi Brașov, avea doar 34 de ani, și s-a infectat cu noul coronavirus. Acesta și-a dat ultima suflare joi, iar cunoscuții sunt șocați de trecerea în neființă a tânărului.
Imediat după diagnosticare, Ionuț a fost internat de urgență și intubat, pentru că starea lui se degradase rapid. Medicii nu au mai putut, însă, să facă nimic pentru viața polițistului, deși nu avea alte probleme de sănătate, iar vârsta nu era înaintată.
Ionuț Hanganu era tatăl a doi copii, soția lui fiind împietrită de durerea care a cuprins-o la aflarea veștii că partenerul ei de viață nu mai este.
Colegii lui Ionuț sunt șocați de moartea prematură a polițistului
Colegii lui Ionuț au postat mai multe mesaje emoționante pe rețelele de socializare, semn că polițistul era foarte îndrăgit și apreciat de colegii lui.
”Ne mor polițiștii! Efectele muncii din prima linie sunt necruțătoare, colegul nostru Ionuț Hanganu din cadrul IPJ Brașov pierzând, la doar 34 de ani, lupta cu virusul nemilos care a cuprins întreaga lume. Durerea resimțită nu poate fi exprimată în cuvinte, iar trecerea sa în neființă ne îndoliază sufletele, știind că Ionuț a lăsat în urmă o soție și doi copii în vârsta de 3 și respectiv 7 ani ale căror destine sunt profund cutremurate. În aceste clipe, în care atât familia cât și noi, colegii lui suntem vitregiți de un soț, părinte și camarad de nădejde, ne este foarte greu să acceptăm că Ionuț a plecat să-și continue misiunea în ceruri, de unde va continua să-și vegheze familia și colegii la fel de bine și cu aceeași dragoste cum făcut-o și când se afla în preajma noastră”, au scris reprezentanții sindicatului pe Facebook.
Ionuț Hanganu va fi înmormântat mâine, 8 noiembrie, colegii și apropiații fiind așteptați să îi aducă un ultim omagiu. Agenții care se vor afla în timpul muncii sunt rugați ca la ora 12:00 să aibă câte un moment de reculegere în memoria colegului lor trecut mult prea devreme în neființă.