”L-au umilit, a fost distracţia unor copii bolnavi”. Fiica bărbatului ucis în Buzău de trei minori pentru o bicicletă, declarații dureroase / VIDEO
Un bărbat din Buzău a fost ucis cu bestialitate de doi minori de 9, 10 și 15 ani. Motivul crimei a fost bicicleta victimei! Fiica îndrurerată face declarații sfâșietoare după ce tatăl ei s-a stins din viață. Ce spune femeia despre crima care a șocat toată țara.
- Fiica bărbatului ucis în Buzău, declarații șocante
- Ce a spus femeia
Chiar dacă au ucis o persoană, cei ce au comis oribila faptă se află în aceste momente în libertate. Ba chiar mai mult, ar fi posibil ca minorii să nu fie puși să plătească pentru cele întâmplate, mai ales pentru că legea este destul de blândă atunci când vine vorba de copii.
Fiica bărbatului ucis în Buzău, declarații șocante
Fiica bărbatului care a murit la vârsta de 81 de ani susține că tatăl ei a fost batjocorit, umilit, legat și ucis de cei trei minori, totul din „distracția unor copii”. Femeia trece prin momente grele și este devastată din cauza pierderii.
Bărbatul ar fi fost urmărit de cei trei de când ar fi plecat de acasă, iar când se afla departe de sat au început să îl bată până l-au lăsat fără suflare. Primele informații arată că totul a fost descoperit de un vecin.
„A fost legat de mâini, de picioare, târât... Şi de gât l-ar fi legat. L-au dezbrăcat de haine, l-au udat cu apă, l-au batjocorit, l-au umilit, a fost distracţia unor copii bolnavi”, a mărturisit Voinea Neaga, fiica bărbatului, potrivit observatornews.ro
Minorii au furat bicicleta
Cei trei minori au furat bicicleta bărbatului după ce l-au ucis, iar aceasta a fost găsită în curtea băiatului în vârstă de 15 ani, unul dintre cei ce au comis oribila crimă. Toată lumea este șocată și nimeni nu se aștepta la o astfel de tragedie.
Oamenii legii se ocupă de cercetarea cazului pentru a se afla cu exactitate cum s-a întâmplat totul. Legea este destul de permisivă în cazul copiilor și rămâne de văzut dacă cei trei minori considerați vinovați vor primi sau nu vreo pedeapsă.