Live acum
Prime time 19:00/ Mireasa. Capriciile iubirii
Homepage » Actualitate » Stiri interne » Loredana Atănăsoaie a descris, pas cu pas, scena crimei din Mangalia! Ce le-a spus fata care și-a ucis cea mai bună prietenă, anchetatorilor: "M-am pierdut cu firea..."

Loredana Atănăsoaie a descris, pas cu pas, scena crimei din Mangalia! Ce le-a spus fata care și-a ucis cea mai bună prietenă, anchetatorilor: "M-am pierdut cu firea..."

De Oana Vacarusi.
Publicat pe 09.08.2023 la 23:43 Actualizat pe 09.08.2023 la 23:43

Tot mai multe detalii despre crima petrecută în Mangalia, care a șocat întreaga țară, ies la iveală. Loredana Atănăsoaie, tânăra care și-a ucis cea mai bună prietenă și apoi i-a abandonat trupul neînsuflețit sub o bancă, în parc, a descris, pas cu pas, cum i-a luat viața Alinei. Ce le-a spus anchetatorilor.

Loredana Atănăsoaie a descris, pas cu pas, scena crimei din Mangalia

colaj spynews / facebook

Loredana Atănăsoaie a povestit, pas cu pas, în fața anchetatorilor, momentul în care și-a ucis cea mai bună prietenă, pe Alina. Criminala a povestit că totul a pornit de la o ceartă banală dar că, la un moment dat, s-a pierdut cu firea și și-a înjunghiat prietena.

Loredana Atănăsoaie a descris, pas cu pas, scena crimei din Mangalia

În fața anchetatorilor, Loredana Atănăsoaie a făcut mărturisiri șocante! Fata de 18 ani, care și-a ucis cu sânge rece cea mai bună prietenă, pe Alina, a descris, pas cu pas, momentul crimei. Potrivit spuselor ei, timp de 30 de minute a privit-o colega ei de cameră cum suferă și a împiedicat-o să strige după ajutor.

„Am mai avut niște discuții contradictorii cu Alina legate de plecarea ei acasă, întrucât știam că vrea să plece din hotel. Într-un moment de furie, întrucât Alina îmi răspundea evaziv, am început să tremur. Inițial, am ezitat, însă după aceea am înjunghiat-o. Menționez că Alina nu dormea, însă stătea cu ochii închiși și fața la perete. Nu am vrut să o omor, însă am avut un moment în care m-am pierdut cu firea”, relatează stirileprotv.ro

Așadar, după ce a atacat-o, ucigașa le-a a povestit anchetatorilor cum și-a privit prietena, timp de aproximativ jumătate de oră, în timp ce ea se zbătea între viață și moarte și ar fi împiedicat-o să strige după ajutor, cu toate că, povestește ea, victima s-ar fi zbătut și chiar ar fi zgâriat-o. După ce adolescenta a murit, Loredana a scos hainele Alinei din valiză, i-a pus trupul neînsuflețit și ulterior a chemat un taxi pentru a merge în parcul din Mangalia, acolo unde a și scăpat de cadavru.

Care a fost ultimul mesaj pe care Alina i l-a trimis omului de afaceri care o ajuta

Omul de afaceri care o ajuta pe Alina, tânăra ucisă în Mangalia a spus că ultima dată când a vorbit cu adolescenta a fost cu două săptămâni înainte de crima odioasă, atunci când Alina Elena l-a rugat să îl ajute să închirieze o garsonieră. Voia să locuiască singură din cauză că se certa des cu Loredana Atănăsoaie.

"Timp de trei ani, lună de lună, m-am întâlnit cu Alina, cu care discutam părintește, o învățam să se ferească de droguri, de proxeneți, de oameni răi, să învețe bine. Îi plăteam 700 de lei pe lună, chiria la cămin, plus 300 de lei bani de buzunar. Venea la mine, îmi arăta carnetul de note, învăța bine. Știu că își dorea ca, după clasa a XII-a, pe care o începea în toamnă, să intre la o postliceală sanitară, dorea să devină asistentă. I-am spus că o voi ajuta și sprijini financiar, pe toată perioada studiilor.

Mă doare sufletul să vă spun că ultimul mesaj de la ea este de acum două săptămâni, când îmi spunea că lucrează pe litoral și mă ruga dacă pot să o ajut cu închirierea unei garsoniere, până ce rezolvă cu căminul. I-am răspuns că voi găsi o soluție, să nu-și facă probleme, urma să o ajut cu garsoniera, dar, iată, s-a întâmplat această nenorocire. Personal, trăiesc o mare dramă. Alina ar fi putut ajunge unde și-a dorit, avea putere de muncă, era organizată, cuminte, serioasă. Într-o clipă de nebunie, colega ei i-a tăiat aripile. Nu-mi revin, nu pot să cred ce s-a întâmplat.", a declarat Ionel Sandu, potrivit click.ro.

CITEȘTE ȘI:
În articolul
Loredana Atănăsoaie a descris, pas cu pas, scena crimei din Mangalia! Ce le-a spus fata care și-a ucis cea mai bună prietenă, anchetatorilor: "M-am pierdut cu firea..."
:
Share pe Facebook Share pe Whatsapp
Știri
Emisiuni TV
Larisa Iordache, prima apariție după ce a născut! Cum se descurcă în rolul de mămică
  • Larisa Iordache, primele declarații după naștere
  • Cum se descurcă în rolul de mămică
Monden
Cum să dai volum părului tău. Vei ajunge mai rar la hairstylist
  • Cum să ai mai mult volum la păr
  • Vei ajunge mai rar la hairstylist
Horoscop zilnic
Horoscop vineri, 14 martie 2025: O perioadă cu ambiții mari pentru nativii Rac
  • Horoscopul zilei de vineri, 14 martie 2025
  • Ce ne-au pregătit astrele pentru ziua de vineri
  • Vezi cum stai în materie de bani, dragoste, sănătate și noroc
Emisiuni TV
Mireasa - Capriciile iubirii. Mihaela a izbucnit în lacrimi. Concurenta a fost jignită de tatăl lui Ștefan: „Am și eu mamă și tată”
  • Mihaela a fost jignită de tatăl lui Ștefan, iubitul ei
  • Concurenta a izbucnit în plâns
Showbiz intern
Cum s-a afișat Dorian Popa alături de iubita lui. Vloggerul și femeia care l-a cucerit au aceeași pasiune / FOTO
  • Dorian Popa, o nouă imagine alături de iubită
  • Vloggerul și femeia care l-a cucerit au aceeași pasiune
Showbiz intern
Lidia Buble se confruntă cu o situație delicată. Nepoțelul artistei a fost operat pentru a treia oară, la doar cinci luni: „Să vă rugați”
  • Lidia Buble se confruntă cu o situație delicată
  • Nepoțelul artistei a fost operat pentru a treia oară, la doar cinci luni
Vezi toate știrile noi
Recomandări
recomandare pe observatornews.ro
Alternative de investiții mai bune decât imobiliarele, accesibile direct de pe telefon. Guda: "De ce să vă complicați?"
recomandare pe as.ro
Ce pensie poate avea românul care aşteaptă încă milionul de euro! „Eu mai am o speranţă”
Romania TV
Anunțul MOMENTULUI de la ANM. Iarna se întoarce în România. NINSORI și ploi la București!
Romania TV
BREAKING NEWS! Veste proastă primită de Simona Halep!
recomandare pe antena3.ro
În 1975, o tânără a fost găsită moartă într-o pădure și nimeni nu a știut ce s-a întâmplat. Un indiciu pierdut a elucidat acum misterul
recomandare pe antena3.ro
Un sat abandonat din Spania este scos la vânzare cu 89.000 de euro: „Dacă tăiați buruienile se vede marea”
recomandare pe antena3.ro
Presupusul nepot al lui Nicolae Ceauşescu a fost prins la furat de brânză într-un supermarchet din Italia
recomandare pe playtech.ro
Top 3 zodii care vor cunoaşte abundenţa financiară până la final de martie. Vin bani din toate direcţiile
recomandare pe playtech.ro
Ce să faci cu bulbii de lalea când încep să răsară. Aşa vor fi flori din belşug în următoarea lună
recomandare pe redactia.ro
Planul pus la cale de Putin pentru Ucraina. Președintele Rusiei vrea să-l facă pe Trump să accepte totul
recomandare pe redactia.ro
Când sunt Rusaliile anul acesta. Românii vor avea trei zile libere
recomandare pe Ciao.ro
A murit actrița iubită de toți românii! Doliu imens în lumea filmului
recomandare pe shtiu.ro
Am putea să trăim în România numai cu produse 100% românești? Nu mai conducem BMW-uri, nu mai vorbim la telefoane mobile
recomandare pe ProSport.ro
Reacția lui Gigi Becali pentru George Simion. Mesaj dur
recomandare pe bzi.ro
Carmen Harra vorbește despre surpriza de la alegeri: „O femeie apare în prim plan!“
recomandare pe bzi.ro
Minerva, mesaje din lumea de dincolo! Ce i-a cerut Gabrielei Lucuțar să-i pună în sicriu
recomandare pe dailybusiness.ro
Cât costă un kilogram de roșii românești la tarabe. Prețuri cu 50% mai mari decât anul trecut
recomandare pe dailybusiness.ro
Dispar paracetamolul și amoxicilina din farmacii! UE a dat ordinul!
recomandare pe Jurnalul.ro
Metamorfoză: 3 Zodii se reinventează TOTAL în Martie 2025
recomandare pe a1.ro
Babasha și-a cumpărat casă în complexul lui Dorian Popa. Cum arată vila în construcții | VIDEO