Live acum Petrecem in familie (r)
Prime time 19:30/ In culisele celebritatii
Homepage » Actualitate » Stiri interne » Nimic nu stă în calea românilor, nici măcar pandemia de COVID-19! Destinațiile exotice pe care și le-au ales pentru vacanța de iarnă

Nimic nu stă în calea românilor, nici măcar pandemia de COVID-19! Destinațiile exotice pe care și le-au ales pentru vacanța de iarnă

Publicat pe 13.12.2020 la 17:02 Actualizat pe 13.12.2020 la 17:07

Nici măcar pandemia de coronavirus, care a afectat întreg globul, nu a putut să-i oprească pe români să-și cumpere bilete către cele mai exotice destinații pentru vacanța de Crăciun sau Revelion. Iată câteva locuri în care aceștia vor să ajungă.

Ce destinații au ales românii pentru vacanțele de Crăciun și de Revelion

pixabay

Perioada sărbătorilor de iarnă se apropie cu pași repezi, iar românii se pregătesc temeinic pentru vacanțele ce urmează, în ciuda pandemiei de coronavirus! Nu s-au putut abține nici anul acesta, iar unii dintre cei mai curajoși și-au comandat bilete de avion și și-au rezervat camere în cele mai inedite locuri.

Agerpres transmite că, în ciuda pandemiei de coronavirus, unii români au ales să-și petreacă vacanțețe într-o țară străină, în timpul sărbătorilor din acest an. Cele mai populare destinații sunt Maldive, Zanzibar, Dubai, Egipt sau Turcia.

Pachetul de vacanță include asigurări de sănătate și asigurări care acoperă pierderile financiare cauzate de anularea sau în cazul în care ești depistat cu noul coronavirus fix la plecarea din țară.

Una dintre agențiile de turism anunță că necesită, pentru o vacanță, un avans de 10%, iar ultima plată se face cu 30 de zile înainte de plecare.

Vestea bună pentru aventuroșii care preferă locurile mai „calde” și vor să părăsească țara în timpul vacanței de iarnă este că de la 1 ianuarie, locuitorii din România pot călătorii și în Republica Dominicană, Cancun și Ras-al-Khaimah din Emiratele Arabe.

Una dintre cele mai scumpe vacanțe se arată în Maldive, mai exact pentru un Revelion petrecut acolo te costă 2.000 de euro pentru o singură persoană, iar peste 1.000 de românia au ales să-și petreacă sărbătorile acolo, potrivit unei surse.

De asemenea, sunt variante și ceva mai iefine pentru buzunarele strâmtorate, care nu necesită deplasarea cu avionul, mai exact, pentru Instanbul! Puteți lua autocarul sau avionul pentru 165 de euro per persoană, cazarea fiind incluză pentru 4 nopți.

CITEȘTE ȘI:
În articolul
Nimic nu stă în calea românilor, nici măcar pandemia de COVID-19! Destinațiile exotice pe care și le-au ales pentru vacanța de iarnă
:
Share pe Facebook Share pe Whatsapp
Știri
Beauty & Lifestyle
Top 10 cele mai sigure țări de vizitat pentru femei. Unde poți călători singură fără probleme
  • Unde să călătorești singură fără să duci grija pericolelor
  • Cele mai sigure țări pentru femei
Showbiz intern
Tzancă Uraganu și Lambada își sărbătoresc fiul cel mare! Ce urare emoționantă a transmis Alina Marymar de ziua lui Andreas
  • Tzancă Uraganu și Lambada își sărbătoresc fiul cel mare
  • Alina Marymar, mesaj emoționant de ziua lui Andreas
Showbiz intern
Cu ce se ocupă femeia care i-a luat locul Sabrinei în viața lui Andrei Perneș de la Mireasa. Se despărțise definitiv de fosta soție de opt luni
  • Cu ce se ocupă femeia care i-a luat locul Sabrinei în viața lui Andrei Perneș de la Mireasa
  • Fostul concurent și Sabrina nu mai erau împreună de opt luni
Beauty & Lifestyle
De ce este bine să consumi semințe de dovleac. Ce beneficii au pentru sănătate
  • De ce este bine să consumi semințe de dovleac
  • Fac parte din categoria superalimentelor
Showbiz intern
Ți se rupe sufletul! Tatăl lui Andrei Perneș de la Mireasa, în lacrimi! Nu s-a putut desprinde de sicriu / FOTO
  • Andrei Perneș de la Mireasa a fost înmormântat astăzi în satul natal
  • Tatăl lui, copleșit de durere
  • Nu s-a putut desprinde de sicriul
Showbiz intern
Lacrimi și durere la despărțirea de Andrei Perneș de la Mireasa. Imagini sfâșietoare de la înmormântare / FOTO
  • Andrei Perneș de la Mireasa este condus astăzi pe ultimul drum
  • Lacrimi și durere la despărțirea de fostul concurent
Vezi toate știrile noi
Recomandări
recomandare pe observatornews.ro
"Nu pot să cred că America ne cere să-i alegem pe oamenii ruşilor". Iulian Fota, despre atacurile din SUA la adresa României
recomandare pe as.ro
Greşeala fatală care l-a costat toată averea pe un fost milionar român celebru: „De acolo a plecat”!
Romania TV
Magazinele ”La Sibieni”, ÎNCHISE pe capete. Angajații spălau salamul expirat cu acetonă și îl repuneau la vânzare
Romania TV
Un bucătar renumit a slăbit 90 de kilograme în 8 luni. Nu și-a tăiat stomacul și a ținut o dietă foarte UȘOARĂ!
recomandare pe antena3.ro
"A murit pentru că a furat ciocolată". Cutremurătorul caz al unei fete de 13 ani, care lucra ca menajeră în casa unei familii bogate
recomandare pe antena3.ro
Povestea ardeleanului de culoare care oferă consultanță în afaceri și te învață să gătești pe TikTok: „Am fost sărac lipit”
recomandare pe antena3.ro
Insula care se poate închiria în întregime cu doar 50 de euro pe noapte. Are o casă cu 9 dormitoare, complet utilată
recomandare pe playtech.ro
Durere mare la înmormântarea lui Andrei Perneș! Obiectul ciudat pus pe sicriu, cei prezenţi nu au...
recomandare pe playtech.ro
Secretul moldovencelor pentru cea mai bună ciorbă de fasole. Doar ele o fac aşa
recomandare pe redactia.ro
Care ar fi, de fapt, cauza morții lui Andrei Perneș. De ce a pierdut controlul volanului fostul concurent de la "Mireasa""
recomandare pe redactia.ro
Care ar fi, de fapt, cauza morții lui Andrei Perneș. De ce a pierdut controlul volanului fostul concurent de la "Mireasa""
recomandare pe Ciao.ro
Mânuţele la control! Vedele din România, surprinse în ipostaze stânjenitoare cu mâna la...
recomandare pe shtiu.ro
Am putea să trăim în România numai cu produse 100% românești? Nu mai conducem BMW-uri, nu mai vorbim la telefoane mobile
recomandare pe ProSport.ro
FOTO. Vicecampioana olimpică și-a arătat tatuajele și piercing-ul dintr-o zonă delicată
recomandare pe bzi.ro
Cum a surprins-o Fuego pe Irina Loghin de ziua de naștere a artistei! Ce cadou inedit i-a oferit
recomandare pe bzi.ro
Sânziana Negru a fost reținută pe un aeroport din Arabia Saudită! Ce a putut să pățească influencerița
recomandare pe dailybusiness.ro
Guvernul a salvat firmele mari de la taxe suplimentare. Cum au beneficiat aceste companii de „iertarea” statului
recomandare pe dailybusiness.ro
Se scumpesc biletele de tren! Cu cât se vor majora tarifele în funcţie de tipul trenului
recomandare pe Jurnalul.ro
Astrologia și succesul financiar: Ce zodii produc cei mai mulți miliardari?
recomandare pe a1.ro
Ce sport practică fiul lui Pepe, după aproape doi ani de înot. Micuțul este susținut de tatăl său: „Am vorbit cu..”