Live acum Spynews TV Live
Prime time 19:00 Mireasa. Capriciile iubirii
Homepage » Actualitate » Stiri interne » O nouă dramă în familia tinerei însărcinate care a murit în explozia din Rahova. Fratele ei, momente cumplite

O nouă dramă în familia tinerei însărcinate care a murit în explozia din Rahova. Fratele ei, momente cumplite

De Oana Vacarusi.
Publicat pe 19.11.2025 la 16:39 Actualizat pe 19.11.2025 la 16:39

Răzvan, un tânăr de 17 ani, a fost grav afectat de explozia care a avut loc pe 17 octombrie într-un bloc de pe strada Rahova din București, tragedie în care și-a pierdut sora, o tânără însărcinată în vârstă de 24 de ani. În urma deflagrației, Răzvan a suferit mai multe răni și a fost supus, ieri, 18 noiembrie, unui examen medical detaliat la INML.

O nouă dramă în familia tinerei însărcinate care a murit în explozia din Rahova

colaj spynews / facebook

Adrian Cuculis, cel care este avocatul familiei a anunțat că familia tinerei însărcinate care a murit în explozia din Rahova s-a constituit parte civilă în procesul penal.

În urma expertizelor se va stabili cu exactitate daunele pe care familia le va solicita.
În prezent, valoarea acestora se ridică la aproximativ un milion și jumătate de euro, scrie stiripesurse.ro.

O nouă dramă în familia tinerei însărcinate care a murit în explozia din Rahova. Fratele ei, momente cumplite

Fratele tinerei însărcinate care a murit în explozia din Rahova, Răzvan, trăiește clipe de coșmar. Tânărul, care a fost și el grav rănit în urma deflagrației, a povestit cu durere despre momentele cumplite pe care le-a trăit în ziua de 17 octombrie.

„Eu am reuşit să intru în apartament doar în momentul exploziei. Atunci când am ieşit, am simţit picioarele cum sângerează, am intrat să iau repede o pereche de papuci şi am coborât”, a declarat fratele tinerei însărcinate care a murit în explozia din Rahova, notează news.ro.

Tânărul povestește că a reușit să rămână lucid în cele mai critice momente și să iasă din apartament pentru a cere ajutor.

„Îmi aduc aminte tot şi cum am ieşit, cum am ţipat, cum am încercat să o scot pe sora mea şi cum mi-am luat telefonul şi am sunat la 112 , pe mama, şi cum am fost în SMURD, totul îmi aduc aminte. Am fost lucid , nu am rămas inconştient. Eu văd situaţia foarte complicată pentru toţi locatarii blocului, inclusiv pentru mine şi pentru mama, că nu avem unde locui, sper să se găsească vinovaţii şi să fim despăgubiţi în această situaţie şi să ne putem reveni. Nu ne-au dat voie să intrăm, încă este banda poliţiei acolo, eu am reuşit să intru în apartament doar în momentul exploziei, atunci când am ieşit, am simţit picioarele cum sângerează şi am intrat să iau repede o pereche de papuci şi am coborât. Apartamentul, în afară de baie şi dormitor, care sunt distruse, este intact”, a mai spus Răzvan.

Răzvan: „Vreau să continui tratamentul psihologic...”

În ciuda pagubelor materiale, Răzvan și mama lui se confruntă acum cu o problemă mai mare: faptul că nu au unde locui și sunt obligați să se lupte cu multiplele traume, atât fizice, cât și emoționale.

„Vreau să continui tratamentul psihologic pentru că nu pot trăi aşa. Moartea surorii mele este cel mai greu lucru pentru mine. Trebuie să fim puternici şi să mergem înainte, în viaţă. Cei vinovaţi să fie băgaţi la puşcărie, asta doresc, cei vinovaţi să fie băgaţi pe viaţă la puşcărie pentru moartea surorii mele. Am avut braţul drept în orteză, am stat trei săptămâni, clavicula fracturată, am şi aici sternul fracturat, pe biletul de ieşire din spital se presupunea faptul că am leziuni la coaste şi un posibil hematom la cap pentru că am fost cusut, din cauza peretelui care a căzut peste sora mea, peretele fiind puţin înclinat, a căzut şi peste mine şi m-a lovit în mai multe locuri, am fost vânăt peste tot. Am vorbit şi cu un psiholog, în regim propriu, fiind naşa mea am vorbit cu ea despre problemele mele, m-a înţeles şi vreau să continui tratamentul psihologic pentru că nu pot trăi aşa. Moartea surorii mele este cel mai greu lucru pentru mine”, a declarat tânărul.

CITEȘTE ȘI:
În articolul
O nouă dramă în familia tinerei însărcinate care a murit în explozia din Rahova. Fratele ei, momente cumplite
:
Share pe Facebook Share pe Whatsapp
Știri
Showbiz intern
La câte kilograme își dorește Carmen de la Sălciua să ajungă. Artista s-a pus serios pe treabă: „Nu va fi simplu"
  • Câte kilograme își dorește Carmen de la Sălciua sa aibă
  • S-a pus serios pe slăbit
Stiri internationale
O tânără și-a mișcat gâtul și a paralizat! Cum a fost posibil: ”Doar m-am mișcat și s-a întâmplat”
  • O tânără a avut parte de o experiență marcantă
  • Cum a paralizat parțial la doar 23 de ani
Showbiz intern
Imagini rare cu soția lui Florin Salam! Cum își menține Roxana Stoian silueta de invidiat
  • Cum își menține soția lui Florin Salam silueta de invidiat
  • Roxana Stoian, cum rar ai mai văzut-o
Emisiuni TV
Milionarul italian i-ar fi cerut psiholoagei cadourile înapoi! Bărbatul a acuzat-o că e materialistă
  • Diana Pîrje a fost acuzată de milionar că este materialistă
  • Ce l-a deranjat pe bărbat la aceasta
Emisiuni TV
Adda a trecut din nou prin momente dificile, la Power Couple! Ce i-a mai făcut Cătălin Rizea
  • Proba care a panicat-o pe Adda
  • I-a cerut soțului să se oprească imediat
Showbiz intern
Bogdan de la Ploiești și Vanessa s-au întors din vacanță, fiecare la casa lui! Pe cine a găsit artistul acasă
  • Bogdan de la Ploiești a avut parte de o surpriză
  • Cine l-a așteptat acasă la întoarcerea din vacanță
Vezi toate știrile noi
Recomandări
recomandare pe observatornews.ro
A trimis trenul în direcția greșită. Cum a reuşit un impiegat din gara Bucureşti Băneasa gafa colosală
recomandare pe as.ro
Din ce afaceri a făcut o avere de un milion de euro văduva bărbatului ucis de Mario Iorgulescu
Romania TV
ALERTĂ! Nicușor Dan a semnat, este LEGE și se aplică de AZI în toată România. Ce lovitură pentru români
Romania TV
Noul ministru al Apărării, anunţ oficial despre armata obligatorie. Ce trebuie să ştie tinerii de peste 18 ani din România
recomandare pe antena3.ro
Femeia acuzată că și-a ucis 11 soți spune acum că, de fapt, nu-și amintește de câte ori a fost căsătorită, dar nimeni nu mai trăiește
recomandare pe antena3.ro
O româncă mutată de 12 ani din țară povestește cum a primit permis de conducere în 45 de minute și pașaport în 20, direct pe aeroport
recomandare pe antena3.ro
Polițistul care l-a prins pe agresorul livratorului străin povestește pas cu pas ce s-a întâmplat. Bătăușul și-a chemat în ajutor mama
recomandare pe playtech.ro
Vremea schimbă foaia! Luna februarie aduce surprize uriaşe de la meteo, ce se întâmplă după episodul de ger
recomandare pe playtech.ro
Cum recuperezi mai repede permisul suspendat în 2026: condiții, documente și capcane care te pot respinge
recomandare pe redactia.ro
Vesti triste la prima ora...E vorba despre celebrul AXINTE 👇
recomandare pe redactia.ro
Nicușor Dan a semnat decretul! Românii spun adio acestei taxe
recomandare pe Ciao.ro
Gabriela Cristea, adevăratul motiv al plecării lui Cătălin Măruță de la PRO TV. Dezvăluirea care l-a dat de gol
recomandare pe shtiu.ro
Am putea să trăim în România numai cu produse 100% românești? Nu mai conducem BMW-uri, nu mai vorbim la telefoane mobile
recomandare pe ProSport.ro
Ce a văzut toată lumea după ce prezentatoarea TV s-a întins prea tare. „Mi s-a rupt bluza”
recomandare pe bzi.ro
Cătălin Crișan, schimbare care i-a șocat pe fani. Artistul, greu de recunoscut la 57 de ani
recomandare pe bzi.ro
Cum arată casa lui Gino Iorgulescu. Vila în care a copilărit Mario Iorgulescu este un adevărat muzeu privat
recomandare pe dailybusiness.ro
Plafonarea gazelor expiră de la 1 aprilie. Bogdan Ivan: „Nu ar trebui să existe scumpiri, avem mecanisme de protecție”
recomandare pe dailybusiness.ro
Ministrul Energiei convoacă Comandamentul Energetic Național, pe fondul vremii severe și al avariilor din rețea
recomandare pe Jurnalul.ro
„Ghinion” pentru Traian Băsescu, înainte de Crăciun: Întoarcerea în casa de protocol, blocată de manevra juridică prin care și-a luat SPP-iștii înapoi
recomandare pe a1.ro
Deficiența cu care se confruntă fiica șoților Urzică. Gimnastul a vorbit cu lacrimi in ochi despre copiii săi, la Power Couple