Live acum Film: Idilă de Crăciun (r)
Prime time
Homepage » Actualitate » Stiri interne » O tânără de doar 19 ani și-a pierdut viața într-un cumplit accident rutier: „Nu a avut parte de absolvire, de bal, de amintiri”

O tânără de doar 19 ani și-a pierdut viața într-un cumplit accident rutier: „Nu a avut parte de absolvire, de bal, de amintiri”

Publicat pe 22.05.2020 la 14:41 Actualizat pe 22.05.2020 la 14:41

O tânără care urma să dea Bacalaureatul anul acesta a murit într-un accident tragic. Dispariția ei este cu atât mai dureroasă, cu cât povestea ei de viață este foarte tristă.

O tânără de doar 19 ani și-a pierdut viața într-un cumplit accident rutier: „Nu a avut parte de absolvire, de bal, de amintiri”

facebook

O tânără care urma să dea Bacalaureatul anul acesta a murit într-un accident tragic. Dispariția ei este cu atât mai dureroasă, cu cât povestea ei de viață este foarte tristă.

Adriana Gabriela Vîlcea avea 19 ani și era elevă la Colegiul Național „Ion Minulescu” din Slatina. Dorința ei era să devină studentă la Academia de Poliție, însă visul ei frumos s-a transformat într-un coșmar pentru familie și apropiați.

Condițiile în care se pregătea pentru examenul maturității și pentru admiterea la facultate erau unele neobișnuite, iar vestea tragică a morții ei a căzut ca un trăsnet peste cei care o cunoșteau pe Adriana.

Tânăra adolescentă se afla în mașină cu iubitul ei, pe un drum din județul Olt. Băiatul a pierdut controlul volanului și s-a lovit de un cap de pod. Tânărul, care terminase același liceu și era student la Facultatea de Pompieri, a supraviețuit impactului, însă Adriana nu a avut nici o șansă, fiind aruncată prin parbriz.

Povestea tristă a tinerei a cărei vis a fost spulberat

Viitorul îi părea strălucit, însă viața ei nu era chiar atât de fericită precum părea.

„Ce s-a întâmplat este o tragedie fără margini, nu puteam să-mi imaginez aşa ceva. Cu atât mai mult cu cât fata asta a suferit enorm pentru că nu şi-a cunoscut niciodată mama. Mama ei a decedat şi a au fost crescute, pentru că ea mai are o soră mai mare cu un an, au fost crescute doar de tată. Cu atât mai mult tragedia este nemărginită pentru tată. Mai are o soră vitregă, tot la noi la şcoală. Adrianei îi plăcea viaţa foarte mult. Era veselă, era jovială, era francă, o caracteriza dezinvoltura, ce avea de spus ea spunea.

Încerca să-şi egaleze sora, tot timpul spunea că sora ei învaţă bine şi că nu poate să înţeleagă cum reuşeşte. În ultimul an se pregătea pentru examen, chiar mi-au spus doamnele profesoare, ea dădea la Română şi la Istorie, fiind la Ştiinţe Sociale, îi încheiaseră media 10. Se implica la ore, voia să obţină o notă mare pentru examen. Se pregătea pentru admitere la Poliţie, la Academie, din ce ştiu eu“, a povestit pentru Adevărul diriginta fetei, prof. Cristina Marin.

În contextul pandemiei de coronavirus și a restricțiilor impuse, colegii tinerei nu o pot conduce pe Adriana pe ultimul său drum, motiv pentru care toți sunt distruși de durere.

„Am vorbit aseară pe grup. Sunt şocaţi, sunt distruşi, se legaseră prietenii, vă daţi seama, patru ani împreună... Megeau la pregătire împreună pentru examen, asta avea de făcut, se pregătea pentru examen, să meargă mai departe... Din păcate examenul a venit mult mai devreme, examen pe care l-a picat... Nici nu pot să-mi imaginez ce e în sufletul lor. Psihologic vorbinn, vă daţi seama că ei acum sunt tulburaţi la maxim şi le va fi foarte greu să se concentreze asupra examenului, asupra orelor, acum urmau nişte ore de pregătire.

E foarte-foarte greu, suntem bulversaţi cu totul. E un impact psihologic enorm, mai ales în aceste condiţii. N-au avut parte de absolvire, de bal, de poze, de amintiri. Nu s-au creat amintirile cu ei, nu ai nimic. În loc să fi fost premierea în perioada asta, avem parte de înmormântări. E cu totul catastrofal, bulversant, de neimaginat“, a mai spus prof. Marin.

În articolul
O tânără de doar 19 ani și-a pierdut viața într-un cumplit accident rutier: „Nu a avut parte de absolvire, de bal, de amintiri”
:
Share pe Facebook Share pe Whatsapp
Știri
Stiri internationale
Copilul unui influencer a murit la doar cinci ani, după ce s-a îmbolnăvit de o formă severă de gripă. Fiul lui s-a stins după 11 de zile de la diagnostic
  • Fiul unui influencer a murit la 5 ani, după ce s-a îmbolnăvit de o formă severă de gripă
  • Copilul a murit la finalul lui 2025
Stiri internationale
Mamă a doi copii, aflată în Bali pentru prima dată, rănită grav în vacanță, într-un accident teribil. Iubitul ei a murit pe loc
  • O femeie de 33 ani, rănită grav, în urma unui accident, în vacanță
  • Era împreună cu iubitul în Bali
Stiri interne
Ziua cea mare pentru liderul polițiștilor acuzați de tortură | Bagă bani!
  • Viorel Șeicaru află pe 15 ianuarie cât de sărac va fi în 2026
  • Liderul de sindicat al polițiștilor, care este condamnat pentru tortură, a cerut să fie iertat
  • Reprezentantul Poliției Române ar fi tras țeapă unei firme
Showbiz intern
Claudia Pătrășcanu, primele declarații după ce a petrecut Revelionul în Dubai, în același loc cu fostul soț, Gabi Bădălău, și Bianca Drăgușanu! Au stat sau nu la aceeași masă?
  • Claudia Pătrășcanu a petrecut Revelionul cu Gabi Bădălău și Bianca Drăgușanu?
  • Cântăreața, declarații exclusive pentru Spynews.ro
  • Cum stă situația?
Horoscop
Horoscopul lunii ianuarie 2026! Astrograma pentru fiecare zodie în parte
  • Horoscopul lunii ianuarie 2026
  • Cum va fi această lună pentru fiecare zodie în parte
Showbiz intern
Angela Martini și Dragoș Săvulescu au petrecut Revelionul împreună cu mama milionarului! Fosta Miss, mai apropiată ca oricând de mama soacră | VIDEO
  • Angela Martini, alături de soacră, în noaptea de Revelion
  • Imagini rare cu fosta Miss și Geta Săvulescu
Vezi toate știrile noi
Recomandări
recomandare pe observatornews.ro
Festivalul unde "bătaia" aduce donații: cum transformă Spania făina în simbol al carității
recomandare pe as.ro
În ce a investit Adrian Ilie primul milion de dolari! Din ce face acum o avere: “E mai bine să nu ştie lumea”
Romania TV
Vlăduța Lupău, vizată într-un dosar penal internațional. Oamenii legii au căutat-o acasă. Ce acuzații i se aduc!
Romania TV
Se schimbă banii, cum îi afectează pe români trecerea la euro de la 1 ianuarie 2026
recomandare pe antena3.ro
Femeia acuzată că și-a ucis 11 soți spune acum că, de fapt, nu-și amintește de câte ori a fost căsătorită, dar nimeni nu mai trăiește
recomandare pe antena3.ro
O româncă mutată de 12 ani din țară povestește cum a primit permis de conducere în 45 de minute și pașaport în 20, direct pe aeroport
recomandare pe antena3.ro
Polițistul care l-a prins pe agresorul livratorului străin povestește pas cu pas ce s-a întâmplat. Bătăușul și-a chemat în ajutor mama
recomandare pe playtech.ro
Ai voie să montezi camera de filmat pe casa scării: ce scrie în lege
recomandare pe playtech.ro
Facultatea la pensie. Se iau sau nu în considerare anii petrecuţi învăţând
recomandare pe redactia.ro
Reacția neașteptată a iubitului Rodicăi Stănoiu după ce femeia a fost deshumată la doar câteva zile de la înmormântare. Prima poză cu tânărul IUBARET
recomandare pe redactia.ro
Nicusot Dan , gest RAR la PARADA!! Nu s-a mai intamplat asta cu un presedinte in ultimii ani
recomandare pe Ciao.ro
ULTIMĂ ORĂ! Moment de panică, în direct, la Radio ZU! Morar, Buzdugan și Emma, evacuați de urgență
recomandare pe shtiu.ro
Am putea să trăim în România numai cu produse 100% românești? Nu mai conducem BMW-uri, nu mai vorbim la telefoane mobile
recomandare pe ProSport.ro
Ce a văzut toată lumea după ce prezentatoarea TV s-a întins prea tare. „Mi s-a rupt bluza”
recomandare pe bzi.ro
Simona Halep a aruncat internetul în aer cu oferta de Revelion 2026! Românii nu au iertat-o!
recomandare pe bzi.ro
Denise Rifai a făcut furori la evenimentul Adinei Buzatu! Toate privirile au fost îndreptate către ea! – GALERIE FOTO
recomandare pe dailybusiness.ro
Partidul de guvernământ din Kosovo câștigă alegerile după mai multe luni de blocaj politic
recomandare pe dailybusiness.ro
Kremlinul: „Întreaga lume apreciază eforturile de pace ale președintelui Trump”
recomandare pe Jurnalul.ro
Apare concediul „de epuizare”. Burnoutul va fi reglementat prin lege. Ce obligații noi vor avea angajatorii
recomandare pe a1.ro
Ramona Olaru îi dă replica lui Alex Bodi. Cum a reacționat când a aflat ce a spus afaceristul despre ea