Live acum
Prime time 19:00/ Mireasa. Capriciile iubirii
Homepage » Actualitate » Stiri interne » Răsturnare de situație în cazul polițistului care și-a pus capăt zilelor pe mormântul fetiței sale. De ce s-ar fi sinucis, de fapt, Cristian

Răsturnare de situație în cazul polițistului care și-a pus capăt zilelor pe mormântul fetiței sale. De ce s-ar fi sinucis, de fapt, Cristian

De Oana Vacarusi.
Publicat pe 06.12.2023 la 09:46 Actualizat pe 06.12.2023 la 09:46

Apar noi detalii în cazul polițistului care și-a pus capăt zilelor pe mormântul fetiței sale. Președintele executiv al Sindicatului Național al Polițiștilor din România DECUS, Bogdan Bănică, susține că omul legii nu s-ar fi sinucis din cauza fiicei sale, ci din cauza unor șefi din poliție care l-ar fi hărțuit.

Cristian activa ca polițist în cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Botoșani începând din anul 1996

colaj spynews / facebook

La sfârșitul lunii noiembrie, chiar de Sfântul Andrei, vestea că un polițist din Botoșani s-a sinucis chiar la mormântul fiicei sale, pe care o chema Andreea, a șocat Ministerul de Interne.

Răsturnare de situație în cazul polițistului care și-a pus capăt zilelor pe mormântul fetiței sale

La aproximativ o săptămână distanță de la tragicul eveniment, președintele executiv al Sindicatului Național al Polițiștilor din România DECUS, Bogdan Bănică, spune că omul legii ar fi decis să își pună capăt zilelor din cauza unor șefi din poliție care l-ar fi hărțuit, scrie stiripesurse.ro.

„Polițistul se plângea colegilor despre mobbing din partea unor șefi, acesta fiind în cursul unor cercetări disciplinare pentru presupuse abateri disciplinare minore".

Potrivit spuselor președintelui executiv al Sindicatului Național al Polițiștilor din România DECUS, Cristian, polițistul care s-a sinucis, se plângea permanent colegilor în ultimul timp. Bărbatul ar fi simțit o presiune psihică intensă și nejustificat de accentuată asupra lui în ultima vreme, din partea structurilor de control, pentru simplul fapt că întârziase introducerea unor date în SNRI.

"E posibil ca hărțuirea concetrată din partea superiorilor să-l fi determinat pe Cristi să-și ia zilele", spune Bogdan Bănică, notează sursa menționată anterior care citează botosaninews.ro.

Ce au transmis reprezentanții poliției după ce Cristian și-a pus capăt zilelor

Cristian era polițist în cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Botoșani începând din anul 1996. Bărbatul își pierduse fiica, pe Andreea. Micuța s-a stins din viață la vârsta de doar un an.

"Astăzi, 30 noiembrie, în jurul orei 10.30, Inspectoratul de Poliție Judeţean Botoșani a fost sesizat cu privire la faptul că, în comuna Vlăsinești, a fost găsită o persoană decedată, care prezenta o plagă împușcată la nivelul capului.

În urma deplasării la fața locului, s-a constatat că cele sesizate se confirmă, fiind stabilită identitatea victimei, în persoana unui bărbat, de 47 de ani, din municipiul Botoșani.

Totodată, s-a constatat faptul că acesta este polițist activ al Inspectoratului de Poliție Județean Botoșani, fiind încadrat din anul 1996.

Cercetările sunt continuate, sub coordonarea procurorului din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Botoșani, pentru săvârșirea infracțiunii de ucidere din culpă, urmând să se stabilească cu exactitate împrejurările în care s-a produs evenimentul."

Bărbatul era absolvent al Școlii de Poliție Slatina, promoție 1996, încadrat doar în structuri de ordine publică, în prezent șef la Postul de Poliție Stăuceni.

A avut o fetiță decedată la 1 an, înmormântată în Vlasinesti și s-a sinucis pe mormântul fetiței pe care o chema Andreea.”, se arată în comunicatul transmis de oamenii legii după ce Cristian s-a sinucis.

CITEȘTE ȘI:
În articolul
Răsturnare de situație în cazul polițistului care și-a pus capăt zilelor pe mormântul fetiței sale. De ce s-ar fi sinucis, de fapt, Cristian
:
Share pe Facebook Share pe Whatsapp
Știri
Beauty & Lifestyle
Orașul din Egipt pe care trebuie să-l vizitezi. Este un muzeu în aer liber
  • Orașul din Egipt pe care trebuie să-l vizitezi
  • Este un muzeu în aer liber
Showbiz intern
Monica Bîrlădeanu, urare emoționantă pentru soțul ei, Valeriu Gheorghiță. Cei doi s-au căsătorit în urmă cu câteva luni: „Un tată grozav”
  • Monica Bîrlădeanu, urare emoționantă pentru soțul ei, Valeriu Gheorghiță
  • Cei doi s-au căsătorit în urmă cu câteva luni
Horoscop zilnic
Horoscop luni, 26 mai 2025: Taurii fac investiții majore
  • Horoscopul zilei de luni, 26 mai 2025
  • Ce ne-au pregătit astrele pentru ziua de luni
  • Vezi cum stai în materie de bani, dragoste, sănătate și noroc
Showbiz intern
Alexandru Ciucu îi dă replica Alinei Sorescu! Ce spune designerul după ce fosta soție l-a acuzat că apelează la apariții aranjate /VIDEO
  • Alexandru Ciucu îi dă replica Alinei Sorescu
  • Ce spune designerul după ce fosta soție l-a acuzat
Stiri interne
Sentința lui Culiță Sterp, modificată! / Decizie de ultimă oră a judecătorilor
  • Judecătorii au fost nevoiți să modifice sentința lui Culiță Sterp
  • Măsura a fost necesară după ce artistul s-a mutat la Sebeș
  • Ca să muncească în folosul comunității, el ar fi trebuit să facă naveta 160 de kilometri
Paparazzi
Imagini exclusive cu Andrada Alexa, încă soţia antrenorului Dan Alexa! Unde şi în compania cui a fost surprinsă bruneta / PAPARAZZI
  • Imagini rare cu Andrada Alexa
  • Ce face bruneta de când s-a despărțit de Dan Alexa
Vezi toate știrile noi
Recomandări
recomandare pe observatornews.ro
Vijeliile violente care au măturat România au dus la moartea unui tânăr şi au provocat pagube uriaşe. Meteorologii au emis 30 de avertizări în ultimele 24 de ore
recomandare pe as.ro
Milionarul care a renunţat la cetăţenia română, decizie radicală! Ce a făcut alături de iubita cu 23 de ani mai tânără
Romania TV
Nimeni nu scapă! Ce informare scrisă va primi toată lumea până cel târziu în 10 iunie
Romania TV
Cine este SSP-istul lui Nicușor Dan. Le-a înnebunit pe internaute, care îl vor de bărbat, doar că el e puțin... însurat: Îl caut pe domnul de la SPP pentru o prietenă
recomandare pe antena3.ro
O profesoară din România a fost ucisă într-un mod șocant în Belgia, de fostul iubit. Poliția l-a găsit lângă ea, după câteva ore
recomandare pe antena3.ro
Prințesa Iman, nepoata ultimului șah al Iranului, a organizat o nuntă cum nimeni nu se aștepta și a făcut publice imaginile
recomandare pe antena3.ro
Apar noi detalii tulburătoare în cazul Denisei, românca răpită în Italia. Acum, polițiștii și-au îndreptat atenția asupra mamei ei
recomandare pe playtech.ro
Cât de norocos ești în funcție de numărul apartamentului sau casei. Ce spun specialiștii despre locuințele unde trăiesc cei mai fericiți și bogați români
recomandare pe playtech.ro
Horoscopul zilei de duminică, 25 mai 2025. Zodia pentru care se schimbă norocul, primește oportunitatea vieții
recomandare pe redactia.ro
Ce ocupație are soția lui Ionel Ganea și cum a început povestea de dragoste dintre ei. Cei doi trec prin momente cumplite
recomandare pe redactia.ro
Zodia care își iubește mama mai mult decât orice. Legătura de sânge care nu se rupe niciodată
recomandare pe Ciao.ro
Vedetele din România care s-au călugărit. Au renunțat la celebritate pentru o viață în rugăciune
recomandare pe shtiu.ro
Am putea să trăim în România numai cu produse 100% românești? Nu mai conducem BMW-uri, nu mai vorbim la telefoane mobile
recomandare pe ProSport.ro
Prezentatoarea TV a apărut în costum de baie, iar soțul ei a fost numit pe loc „cel mai norocos bărbat din lume”
recomandare pe bzi.ro
Cătălin Botezatu a recunoscut totul: „Sunt dependent de fiole!”
recomandare pe bzi.ro
Anca Serea și-a făcut de cap, alături de fiica ei, în club! S-au dezlănţuit în club până-n zori!
recomandare pe dailybusiness.ro
Biscuiții Petit Beurre retrași din magazinele Supeco din cauza riscului de intoxicație
recomandare pe dailybusiness.ro
34 de studenți români afectați de interdicția SUA pentru studenții străini a Harvard
recomandare pe Jurnalul.ro
5 zodii predispuse să ia decizii proaste
recomandare pe a1.ro
Gafa făcută de George Simion în timp ce transmitea live pe TikTok. A filmat mai mult decât voia