Live acum
Prime time 19:00/ Mireasa. Capriciile iubirii
Homepage » Actualitate » Stiri interne » Reacția conducerii școlii din Bacău, după ce doi elevi și-au bătut profesorul de geografie. Colegii au luat parte la scenele șocante: ”Se jucau...”

Reacția conducerii școlii din Bacău, după ce doi elevi și-au bătut profesorul de geografie. Colegii au luat parte la scenele șocante: ”Se jucau...”

De Ilinca Lunca.
Publicat pe 28.03.2024 la 10:05 Actualizat pe 28.03.2024 la 10:05

Bătaia de la școala din Bacău a ajuns în atenția tuturor, inclusiv a conduceriim care a reacționat. Directorul școlii a privit imaginile cu conflictul revoltător din timpul orein de geografie, când un profesor a fost bătut de doi elevi, iar un alt cadru didactic a fost pus la pământ. Iată ce părere are!

Cei doi elevi ar fi fost problematici.

Unsplash

În urmă cu o zi, doi elevi au fost filmați în timp ce băteau un profesor de geografie în timpul orei, în sala de clasă.

Conflictul dintre ei a început când au filmat activitatea, iar profesorul le-a spus să se oprească. Elevii au sărit pe el, iar ceilalți colegi au început să filmeze scandalul, în timp ce profesorul era bătut.

Cum a reacționat conducerea școlii, când un profesor de geografie a fost bătut în sala de clasă, în Bacău

Imaginile șocante au apărut în atenția tuturor, mai ales a directorului școlii din Bacău, care și-a exprimat revolta în urma a ceea ce s-a întâmplat.

Cei doi elevi, frate și soră, i-au spus acestuia că au vrut să filmeze ora de geografie pentru că profesorul le vorbește urât și voiau să aibă o dovadă în acest sens.

Bătaia a început când profesorul a vrut să îi ia unuia dintre ei telefonul din mână. Amândoi l-au agresat pe acesta, iar directorul școlii a dezvăluit că sunt copii problematici, cu lipsuri în educație. De asemenea, acest scandal nu este primul în care ei sunt implicați. Conducerea va lua măsuri în cazul lor.

”Profesorul încerca să-l ia, a refuzat (n.r. eleva). Având un frate acolo, i-a pasat telefonul. Deci, practic, se jucau "urşii şi vânătorii" cu profesorul de geografie.

Copiii au carenţe educaţionale, sunt copii problematici, au mai fost implicaţi şi în alte incidente. Problema se rezolvă la nivel de şcoală”, a declarat Doinița Tulac, directorul Liceului Tehnologic Răchitoasa, la observatornews.ro.

Un elev a fost bătut în Arad

Un alt elev a fost implicat într-un scandal uriaș, în Arad. Doi colegi de liceu l-au bătut crunt, cu pumnii și cu picioarele. Copilul a avut răni în zona feței și pe corp, motiv pentru care are nevoie de îngrijiri medicale și aproximativ 15 zile de spitalizare.

Procurorii cer ca cei doi elevi să fie arestați preventiv pentru 30 de zile, în urma scandalului pe care l-au provocat. Agresorii sunt minori, având vârste de 16 și 17 ani.

”La data de 27.03.2024, procurorul de caz din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Arad a înaintat către judecătorul de drepturi şi libertăţi din cadrul Judecătoriei Arad o propunere de arestare preventivă pentru o durată de 30 de zile cu privire la doi inculpaţi minori M.R.Ş şi M.D.N., în vârstă de 16 ani respectiv 17 ani, ambii cercetaţi pentru săvârşirea infracţiunilor de lovirea sau alte violenţe şi tulburarea ordinii şi liniştii publice.

În ambele dosare penale cercetările continuă în vederea lămuririi tuturor împrejurărilor de fapt şi a stabilirii răspunderii penale”, au transmis procurorii.

CITEȘTE ȘI:
În articolul
Reacția conducerii școlii din Bacău, după ce doi elevi și-au bătut profesorul de geografie. Colegii au luat parte la scenele șocante: ”Se jucau...”
:
Share pe Facebook Share pe Whatsapp
Știri
Emisiuni TV
Larisa Iordache, prima apariție după ce a născut! Cum se descurcă în rolul de mămică
  • Larisa Iordache, primele declarații după naștere
  • Cum se descurcă în rolul de mămică
Monden
Cum să dai volum părului tău. Vei ajunge mai rar la hairstylist
  • Cum să ai mai mult volum la păr
  • Vei ajunge mai rar la hairstylist
Horoscop zilnic
Horoscop vineri, 14 martie 2025: O perioadă cu ambiții mari pentru nativii Rac
  • Horoscopul zilei de vineri, 14 martie 2025
  • Ce ne-au pregătit astrele pentru ziua de vineri
  • Vezi cum stai în materie de bani, dragoste, sănătate și noroc
Emisiuni TV
Mireasa - Capriciile iubirii. Mihaela a izbucnit în lacrimi. Concurenta a fost jignită de tatăl lui Ștefan: „Am și eu mamă și tată”
  • Mihaela a fost jignită de tatăl lui Ștefan, iubitul ei
  • Concurenta a izbucnit în plâns
Showbiz intern
Cum s-a afișat Dorian Popa alături de iubita lui. Vloggerul și femeia care l-a cucerit au aceeași pasiune / FOTO
  • Dorian Popa, o nouă imagine alături de iubită
  • Vloggerul și femeia care l-a cucerit au aceeași pasiune
Showbiz intern
Lidia Buble se confruntă cu o situație delicată. Nepoțelul artistei a fost operat pentru a treia oară, la doar cinci luni: „Să vă rugați”
  • Lidia Buble se confruntă cu o situație delicată
  • Nepoțelul artistei a fost operat pentru a treia oară, la doar cinci luni
Vezi toate știrile noi
Recomandări
recomandare pe observatornews.ro
Alternative de investiții mai bune decât imobiliarele, accesibile direct de pe telefon. Guda: "De ce să vă complicați?"
recomandare pe as.ro
Ce pensie poate avea românul care aşteaptă încă milionul de euro! „Eu mai am o speranţă”
Romania TV
Anunțul MOMENTULUI de la ANM. Iarna se întoarce în România. NINSORI și ploi la București!
Romania TV
BREAKING NEWS! Veste proastă primită de Simona Halep!
recomandare pe antena3.ro
În 1975, o tânără a fost găsită moartă într-o pădure și nimeni nu a știut ce s-a întâmplat. Un indiciu pierdut a elucidat acum misterul
recomandare pe antena3.ro
Un sat abandonat din Spania este scos la vânzare cu 89.000 de euro: „Dacă tăiați buruienile se vede marea”
recomandare pe antena3.ro
Presupusul nepot al lui Nicolae Ceauşescu a fost prins la furat de brânză într-un supermarchet din Italia
recomandare pe playtech.ro
Top 3 zodii care vor cunoaşte abundenţa financiară până la final de martie. Vin bani din toate direcţiile
recomandare pe playtech.ro
Ce să faci cu bulbii de lalea când încep să răsară. Aşa vor fi flori din belşug în următoarea lună
recomandare pe redactia.ro
Planul pus la cale de Putin pentru Ucraina. Președintele Rusiei vrea să-l facă pe Trump să accepte totul
recomandare pe redactia.ro
Când sunt Rusaliile anul acesta. Românii vor avea trei zile libere
recomandare pe Ciao.ro
A murit actrița iubită de toți românii! Doliu imens în lumea filmului
recomandare pe shtiu.ro
Am putea să trăim în România numai cu produse 100% românești? Nu mai conducem BMW-uri, nu mai vorbim la telefoane mobile
recomandare pe ProSport.ro
Reacția lui Gigi Becali pentru George Simion. Mesaj dur
recomandare pe bzi.ro
Carmen Harra vorbește despre surpriza de la alegeri: „O femeie apare în prim plan!“
recomandare pe bzi.ro
Minerva, mesaje din lumea de dincolo! Ce i-a cerut Gabrielei Lucuțar să-i pună în sicriu
recomandare pe dailybusiness.ro
Cât costă un kilogram de roșii românești la tarabe. Prețuri cu 50% mai mari decât anul trecut
recomandare pe dailybusiness.ro
Dispar paracetamolul și amoxicilina din farmacii! UE a dat ordinul!
recomandare pe Jurnalul.ro
Metamorfoză: 3 Zodii se reinventează TOTAL în Martie 2025
recomandare pe a1.ro
Babasha și-a cumpărat casă în complexul lui Dorian Popa. Cum arată vila în construcții | VIDEO