Live acum Meniu de vedeta
Prime time 19:00/ Petrecem în familie
Homepage » Actualitate » Stiri interne » Revolut dă credite de nevoi personale în România cu o sumă maximă de 125.000 lei. Cât este dobânda

Revolut dă credite de nevoi personale în România cu o sumă maximă de 125.000 lei. Cât este dobânda

Publicat pe 19.08.2022 la 10:39 Actualizat pe 19.08.2022 la 10:39

Sunt peste 1.5 milioane de români care folosesc un card Revolut. Acesta a reuşit să câştige încrederea a milioane de oameni din toată lumea graţie taxelor mici pentru plăti, graţie numeroaselor metode de fidelizare a utilizatorilor şi a evoluţiei continue. Revolut lansează primul său credit de nevoi personale din România. Clienții pot beneficia până la 125.000 lei, în câteva minute. Dobânda este fixă și se încadrează între 6,99-15,59%.

Revolut este aplicația financiară care deține peste 20 de milioane de clienți în întreaga lume. Peste 2 milioane dintre aceștia sunt în România.

Primii clienți români ai Revolut Bank au fost invitați deja să aplice pentru creditul de nevoi personale, a anunțat compania într-un comunicat.

România este cea de-a patra piață europeană unde Revolut Bank lansează creditul de nevoi personale. Primele care s-au bucurat de această au fost Polonia, Lituania și Irlanda.

Acesta este primul produs de împrumut pe care super-aplicația îl oferă clienților săi români. Clienții pot aplica direct în aplicație și pot primi până la 125.000 RON în câteva minute. Contractul de credit este semnat cu o semnătură electronică calificată, iar fondurile sunt puse la dispoziție instant în contul clientului.

Clienții vor putea să modifice data de rambursare lunară, să efectueze rambursări parțiale sau totale direct din aplicație și să-și verifice extrasul de credit în orice moment”, transmite compania.

Gabriela Simion, Director General al sucursalei Revolut din România, ne-a explicat în ce constă creditul de nevoi personale, dar și cum poți îl poți utiliza.

Creditul de nevoi personale – în stilul Revolut, este ușor de obținut, direct din aplicație, în câțiva pași simpli, și foarte transparent în privința costurilor - singurul cost care se percepe fiind dobânda. Nu există comisioane de emitere și pentru rambursare anticipată și nici alte costuri ascunse.

Împrumutul se adresează, pentru moment, clienților Revolut cu istoric de creditare al căror venit poate fi verificat online, însă este un proces etapizat și, în curând, vom fi în măsură să adăugăm și alte categorii acceptate. Produsul este oferit doar în moneda locală RON, cu dobândă fixă pe toată perioada creditului, ​​și o durată de maxim 60 de luni.

Ca și în cazul altor produse Revolut, ne gândim mai întâi la clienți și ne străduim să le oferim o experiență de management al finanțelor personale complet diferită. Produsul nostru este disponibil 24/7 în aplicație. Clienții au libertatea de a accesa creditul cu ușurință oricând au nevoie de bani și pentru suma de care au nevoie, fără bătăi de cap sau comisioane suplimentare, atunci când obțin un împrumut sau îl rambursează”, a declarat Gabriela Simion, Director General al sucursalei Revolut din România.

Ce presupune creditul pentru nevoi personale Revolut

Suma maximă acordată în moneda locală este de 125.000 lei.

Rata de dobândă este fixă pe toată perioada de creditare.

Aceasta este cuprinsă între 6,99% și 15,59%, în funcție de profilul clientului.

Nu ai comisioane de emitere și rambursare anticipată. Perioadă de rambursare este de maximum 60 de luni.

Aprobarea și gestionarea creditului este exclusiv online.

Ai posibilitatea de a solicită creditul de oriunde, oricând.

Acesta este doar începutul, intenția fiind să adăugăm, în viitorul apropiat, și alte produse de creditare cu costuri reduse care să ajute milioane de români să-și gestioneze mai eficient cheltuielile de zi cu zi”, a mai adăugat Gabriela Simion.

În articolul
Revolut dă credite de nevoi personale în România cu o sumă maximă de 125.000 lei. Cât este dobânda
:
Share pe Facebook Share pe Whatsapp
Știri
Showbiz intern
Ema Karter, declarații exclusive despre iubit! Este sau nu însurat bărbatul cu care s-a cuplat fosta actriță din filme pentru adulți
  • Ema Karter nu mai e singură
  • Tânăra s-a cuplat și ne spune dacă iubitul e însurat sau nu
  • Declarații exclusive
Showbiz intern
Gabi Bădălău, escapadă cu băieții în Austria. Au susținut echipa națională și s-au pozat cu fotbaliștii / FOTO
  • Gabi Bădălău și băieții lui, alături de tricolori în Austria
  • Au susținut echipa națională și s-au pozat cu fotbaliștii
Beauty & Lifestyle
Satul italian unde pare că timpul a rămas pe loc. Locuitorii de aici au păstrat tradițiile medievale de vinificație
  • Manarola, tărâmul vinului uitat
  • Locuitorii de aici au păstrat tradițiile medievale de vinificație
Stiri interne
Doliu în lumea muzicii populare! A murit fostul dirijor al Ansamblului „Doina Gorjului”, Aurel Blondea
  • Lumea muzicii populare, în doliu
  • Aurel Blondea, fost dirijor al Ansamblului „Doina Gorjului”, a murit
Showbiz intern
Cleopatra Stratan, imagine emoționantă alături de fratele ei. Cezar e cu 6 ani mai mic decât artista
  • Cleopatra Stratan, fotografie rară alături de fratele mai mic
  • Imaginea a emoționat fanii
Showbiz intern
Maria Covașa, criticată dur după o nouă intervenție estetică! Ce îmbunătățiri a ales să își facă fosta concurentă de la Insula Iubirii
  • Maria Covașa, din nou în atenția publicului
  • Ce îmbunătățiri a ales să își facă fosta concurentă de la Insula Iubirii
Vezi toate știrile noi
Recomandări
recomandare pe observatornews.ro
Și-a înjunghiat mama cu foarfeca de 20 de ori. Brăileanul s-a enervat când a auzit că vrea să plece în Spania
recomandare pe as.ro
Milionarul român care are 9 copii cu 4 femei diferite, dezvăluiri şoc: “Sunt condamnat!” Câţi bani cheltuie în vacanţă
Romania TV
Mihaela Borcea, din nou mireasă! Cu cine s-a căsătorit fosta soție a lui Cristi Borcea
Romania TV
Mihaela Borcea, din nou mireasă! Cu cine s-a căsătorit fosta soție a lui Cristi Borcea
recomandare pe antena3.ro
Un bărbat a cumpărat dintr-un magazin de vechituri niște desene, în urmă cu 50 de ani și acum le vinde cu sume uriașe. Ce erau, de fapt
recomandare pe antena3.ro
Scandal fără sfârșit în cazul înotătoarei acuzate că s-a îmbrăcat indecent la Olimpiadă: „Prezența ei creează un mediu nepotrivit”
recomandare pe antena3.ro
„Poarta către Iad” ar putea, în sfârșit, să se stingă după 50 de ani. Cum a apărut craterul uriaș cuprins de foc în mijlocul deșertului
recomandare pe playtech.ro
Rugăciunea care se citește în cele două zile de Rusalii 2025. Rostește-o dimineața pentru bunăstare, liniște și belșug
recomandare pe playtech.ro
Răsturnare de situaţie în cazul lui Cristian Boureanu! Ce s-a descoperit despre una dintre fetele care au ajuns în casa acestuia: 'Lucreaza la...
recomandare pe redactia.ro
Nicușor Dan a promulgat legea cerută de foarte mulți români. Care sunt măsurile legale stabilite
recomandare pe redactia.ro
E DOLIU in Romania. Institutul National de Statistica a facut anuntul: "Ne luam ADIO de la Ilie Dumitrescu.."
recomandare pe Ciao.ro
Ploaia din Capitală le-a pus pe fugă pe vedetele din România! Cum s-au ferit de stropii reci - imagini de senzație
recomandare pe shtiu.ro
Am putea să trăim în România numai cu produse 100% românești? Nu mai conducem BMW-uri, nu mai vorbim la telefoane mobile
recomandare pe ProSport.ro
FOTO. Milionarul a uitat-o definitiv pe Mădălina Ghenea pentru o altă actriță
recomandare pe bzi.ro
Lidia Buble, desființată după ce a pozat topless: „Ce o să fie în sufletul părinților tăi?!”
recomandare pe bzi.ro
Cătălin Botezatu a recunoscut totul: „Sunt dependent de fiole!”
recomandare pe dailybusiness.ro
Marilu Dobrescu, dezvăluiri halucinante despre relația cu Iustin Petrescu: „Prietena mea a venit într-un suflet să mă ridice de acasă imediat după bătaie”
recomandare pe dailybusiness.ro
Marilu Dobrescu, dezvăluiri halucinante despre relația cu Iustin Petrescu: „Prietena mea a venit într-un suflet să mă ridice de acasă imediat după bătaie”
recomandare pe Jurnalul.ro
Îți iei medicamentele cu cafea? S-ar putea să le iei degeaba
recomandare pe a1.ro
SPP-istul lui Nicușor Dan, care a făcut furori pe internet, a fost retras din post. Popularitatea sa, un risc de securitate