Live acum Viața fără filtru
Prime time 19:00 Mireasa. Capriciile iubirii
Homepage » Actualitate » Stiri interne » S-a deschis o nouă plajă în România. Este situată la o oră de mers de București. Foto

S-a deschis o nouă plajă în România. Este situată la o oră de mers de București. Foto

Publicat pe 23.05.2022 la 09:40 Actualizat pe 23.05.2022 la 09:40

Sezonul de vară s-a deschis în majoritatea stațiunilor din țara noastră. Ei bine, românii se pot bucura de o nouă plajă din România. Aceasta este situată la doar o oră de mers de București și este cu adevărat fantastică.

S-a deschis Plaja Mare din Călărași

facebook

O nouă plajă s-a deschis, în țara noastră, vineri pe data de 20 mai. Aceasta se află la doar o oră de mers de București. Dacă vei merge acolo, vei rămâne cu adevărat fascinat de apă, priveliște, dar și de „cazări”.

O nouă plajă s-a deschis în țara noastră

Potrivit paginii de Facebook Samskara Beach, operatorul care activează pe Brațul Borcea, s-a deschis Plaja Mare din Călărași. Turiștii care vor să petreacă câteva zile aici se pot caza în căsuțele de lemn special amenajate, decorate home made.

Plaja Mare din Călărași se află la doar o oră de mers de București, mai exact, 115 kilometri, și aproximativ o oră și jumătate de Constanța. Aceasta a fost amenajată special pentru turiști și este exact ca oricare altă plajă de pe litoral, diferența este că aici nu poți sta în cazări, ci doar în căsuțele de lemn.

Cum poți ajunge pe plajă și cât costă un bilet

Turiștii care vor să ajungă pe Plaja Mare din Constanța se pot deplasa cu catamaranul care traversează de pe un braț pe altul în câteva minute. Prețul unui bilet este foarte mic, de doar zece lei pentru adulți și cinci lei pentru copii.

Samskara Beach a anunțat, pe pagina personală de Facebook, că plaja se află la 115 de kilometri de București, iar aici este un mic paradis, datorită colibelor șo căsuțelor din lemn, care se află între pădure și apă.

„Aproape de București, dar departe de aglomerație și haos!!! Doar 115 km te despart de un mic "PARADIS"! Căsuțele și colibele dintre pădure și plajă îți oferă un puternic sentiment de libertate. Aici găsești liniște, muzică bună, plajă, plimbări cu barca, mâncare tradițională românească, grătar și multe alte surprize. Samskara Beach a creat ambientul perfect pentru meditație, yoga, mindfulness și alte practici spirituale”, scrie Samskara Beach pe Facebook.

CITEȘTE ȘI:
În articolul
S-a deschis o nouă plajă în România. Este situată la o oră de mers de București. Foto
:
Share pe Facebook Share pe Whatsapp
Știri
Emisiuni TV
Fosta ispită de la Insula Iubirii care a vrut să-și pună capăt zilelor! Cristina Scarlevschi a avut o cădere psihică
  • Cristina Scarlevschi a avut o cădere psihică
  • Ispita de la Insula Iubirii a vrut să se sinucidă
Showbiz intern
Ce avere au Cătălin Măruță și Andra. O firmă le aduce profit de peste 2 milioane de lei
  • Câți bani dețin Andra și Cătălin Măruță
  • Cei doi au profit de milioane de lei
Emisiuni TV
Barbara Băcăuanu, despre 2026: „În toate domeniile apar schimbări”
  • Ce se anunță despre 2026
  • Barbara Băcăuanu va fi prezentă la Lumea nevăzută
Emisiuni TV
Sorin Mărcuș, primele declarații după ce și-a oficializat relația cu Marina Almășan: "Am abordat-o cu mult curaj"
  • Sorin Mărcuș, primele declarații, după ce s-a afișat alături de Marina Almășan
  • Când și-a dat seama omul de afaceri că este îndrăgostit
  • Cei doi se susțin necondiționat
Stiri interne
Pacientă, bătută cu pumnii și picioarele de un asistent, la Spitalul Bălăceanca. Totul a fost filmat
  • O pacientă a fost bătută la Spitalul Bălăceanca
  • Incidentul ar fi fost filmat de camerele de supraveghere
Emisiuni TV
Ion Țiriac, interviu în exclusivitate la “Visul românesc-Succes american”: „Acesta este tot secretul vieţii”
  • Ion Țiriac, interviu în exclusivitate la “Visul românesc-Succes american
  • Discuția a fost una aparte, marcată de emoție, sinceritate și lecții de viață
Vezi toate știrile noi
Recomandări
recomandare pe observatornews.ro
Localitatea din România unde troienele au trecut de un metru
recomandare pe as.ro
Cu ce se ocupă românii care l-au surclasat pe Ion Ţiriac în topul ierarhiei miliardarilor anunţat de americani
Romania TV
Georgiana Lobonț, criticată că e prea slabă. Artista s-a pozat în costum de baie, în Zanzibar, iar criticii au stat la pândă și au atacat: Ai bețe, îți lipsesc schiurile
Romania TV
Suma URIAȘĂ pe care a dat-o Monica Bîrlădeanu pe rochia mini cu care a încins internetul. Un român de rând muncește o lună pe acești bani!
recomandare pe antena3.ro
Femeia acuzată că și-a ucis 11 soți spune acum că, de fapt, nu-și amintește de câte ori a fost căsătorită, dar nimeni nu mai trăiește
recomandare pe antena3.ro
O româncă mutată de 12 ani din țară povestește cum a primit permis de conducere în 45 de minute și pașaport în 20, direct pe aeroport
recomandare pe antena3.ro
Polițistul care l-a prins pe agresorul livratorului străin povestește pas cu pas ce s-a întâmplat. Bătăușul și-a chemat în ajutor mama
recomandare pe playtech.ro
Cât trebuie să fie umiditatea în dormitor în timpul iernii: sfaturile experţilor
recomandare pe playtech.ro
Ţurțur sau țurțure? 80% dintre români folosesc forma greşită
recomandare pe redactia.ro
De ce ți se usucă gura noaptea în somn: 8 cauze importante pe care trebuie să le știi
recomandare pe redactia.ro
Cine pierde pensia de urmaș în 2026. Noile reguli lovesc mii de români
recomandare pe Ciao.ro
ULTIMĂ ORĂ! Moment de panică, în direct, la Radio ZU! Morar, Buzdugan și Emma, evacuați de urgență
recomandare pe shtiu.ro
Am putea să trăim în România numai cu produse 100% românești? Nu mai conducem BMW-uri, nu mai vorbim la telefoane mobile
recomandare pe ProSport.ro
Ce a văzut toată lumea după ce prezentatoarea TV s-a întins prea tare. „Mi s-a rupt bluza”
recomandare pe bzi.ro
Simona Halep a aruncat internetul în aer cu oferta de Revelion 2026! Românii nu au iertat-o!
recomandare pe bzi.ro
Denise Rifai a făcut furori la evenimentul Adinei Buzatu! Toate privirile au fost îndreptate către ea! – GALERIE FOTO
recomandare pe dailybusiness.ro
Partidul de guvernământ din Kosovo câștigă alegerile după mai multe luni de blocaj politic
recomandare pe dailybusiness.ro
Kremlinul: „Întreaga lume apreciază eforturile de pace ale președintelui Trump”
recomandare pe Jurnalul.ro
„Ghinion” pentru Traian Băsescu, înainte de Crăciun: Întoarcerea în casa de protocol, blocată de manevra juridică prin care și-a luat SPP-iștii înapoi
recomandare pe a1.ro
Georgiana Lobonț, apariție sexy în costum de baie pe internet, în vacanță. Cum au reacționat fanii și de ce au criticat-o