Scandal într-o parcare din Cluj-Napoca! Un agent de pază a lovit cu bastonul un tânăr care înjura necontrolat / FOTO
Un scandal teribil a avut loc ieri în parcarea unui supermarket din Cluj-Napoca. Doi paznici s-au certat cumplit cu un individ care le adresa injurii repetate. Unul dintre agenții de pază chiar a folosit violența, spune el, pentru a se apăra.
- Scand în parcarea unui centru comercial din Cluj
- Doi paznici s-au luat la ceartă cu un tânăr ce îi înjura fără oprire
- Unul dntre agenții d epază s-a ales cu dosar penal
Scandalul a avut loc ieri, în parcarea unui centru comercial din Cluj. Doi agenți de pază au încercat să potolească un tânăr care îi înjura necontrolat, iar unul dintre paznici chiar l-a lovit pe individ cu bastonul din dotare.
Martorii la incident l-au imobilizat pe paznic, deși „victima” continua să adreseze injurii grave la adresa agentului de pază. Scandalul nu s-a oprit, mai ales că pe imagini se poate observa cum paznicul s-a ales cu tricoul sfâșiat și într-o stare avansată de nervi.
Scandal în parcarea unui magazin din Cluj-Napoca, între un client și un paznic
Persoana care a surprins imaginile a încercat să îl tragă la răspundere pe paznic pentru că a apelat la violență în cazul tânărului recalcitrant, însă fără vreun folos, pentru că incidentul s-a transformat într-un sandal luat mult prea personal.
Ulterior, paznicul a postat pe contul său de socializare varianta lui de poveste, susținând că el a fost chemat să intervină într-un alt scandal, izbucnit în parcarea subterană a centrului comercial și l-a lovit pe tânăr pentru a se apăra.
„Să înțeleagă toată lumea că eu am fost chemat de un client în parcarea subterană pentru că a fost lovit cu capul în gură de față cu soția și copilul de către mizerabilul ăla. Ajungând acolo a început să ne înjure de morți de Dumnezei, după care a sărit la bătaie, iar eu unul nu am putut să stau să mă uit cum sare la omul meu să îl lovească și de acolo a început tot circul. Persoana care a filmat era un băgător de seamă, la care când i-am zis că dacă venea și îl lovea și pe el cu capul în gură ce făcea, la care mi-a râs că îl omora pe moldovean. În fine, eu consider că a fost auto apărare față de un drogat sau bețivan”, a fost explicația oferită de agentul de pază care s-a bătut cu individul cu vocabular „elevat”.
În uma acestui incident, Poliția Cluj a precizat că tânărul a depus plângere împotriva paznicului, acesta fiind acum cercetat penal pentru lovire.