Live acum Mireasa. Capriciile iubirii (r)
Prime time 19:00/ Mireasa. Capriciile iubirii
Homepage » Actualitate » Stiri interne » Șoferul care a ucis-o pe Diana într-un grav accident rutier a fost prins. Bărbatul fugise de la locul unde s-a produs tragedia

Șoferul care a ucis-o pe Diana într-un grav accident rutier a fost prins. Bărbatul fugise de la locul unde s-a produs tragedia

Publicat pe 04.10.2022 la 13:34 Actualizat pe 04.10.2022 la 13:34

Șoferul care a ucis-o pe Diana Zaharie într-un grav accident rutier, în Italia, a fost prins. După ce a provocat tragedia, bărbatul a fugit și a abandonat-o pe marginea unui drum din Cassino. Vinovatul a fost identificat după aproape trei săptămâni de cercetări.

Șoferul care a ucis-o pe Diana în accident a fost prins

Facebook

Diana Zaharie, o tânără în vârstă de 22 de ani, a murit într-un grav accident rutier, când se afla în vacanță în Italia. După trei săptămâni de la tragedie, oamenii legii l-au identificat pe șoferul vinovat, un bărbat de 44 de ani, care locuiește în Valleluce.

Șoferul vinovat de moartea Dianei a fost prins

După ce a provocat tragedia, șoferul a abandonat-o pe Diana pe margina șoselei. Bărbatul le-a spus polițiștilor că nu a putut evita accidentul și din cauză că s-a panicat a decis să fugă. Cu toate astea, el nu le-a spus autorităților din ce motv nu s-a prezentat la o secție de poliție.

Oamenii legii au reușit să-l identifice datorită unor bucăți din mașină care au fost găsite la locul accidentului. Diana Zaharie a fost găsită fără suflare de alți șoferi. Aceștia i-au sesizat pe polițiști, iar medicii au intervenit de urgență la fața locului, însă a fost prea târziu și au fost nevoiți să declare decesul.

Totul s-a întâmplat pe data de 12 septembrie. Diana Zaharia s-a stins din viață dimineață, când ieșise la alergat. Din păcate, șoferul a lovit-o mortal, iar tânăra nu ar fi avut șanse să supraviețuiască în urma impactului.

Diana și-ar fi sărbătorit ziua de naștere

Diana Zaharie era studentă în Cluj Napoca și era cunoscută drept actriță, în cadrul unei trupe de teatru. După ce a produs accidentul, șoferul nu s-a gândit să o ajute pe tânără, ci a fugit.

Tânăra ar fi împlinit luna aceasta vârsta de 23 de ani, însă nu a mai apucat din cauza tragediei. Diana Zaharie va rămâne în aminitrea celor ce au cunoscut-o. Vestea a venit ca un fulger pentru toată lumea. A plecat în vacanță să se distreze, dar nu a mai apucat să se întoarcă.

CITEȘTE ȘI:
În articolul
Șoferul care a ucis-o pe Diana într-un grav accident rutier a fost prins. Bărbatul fugise de la locul unde s-a produs tragedia
:
Share pe Facebook Share pe Whatsapp
Știri
Stiri interne
Anunț de ultimă oră despre moștenirea lui Silviu Prigoană / Adriana Bahmuțenu a sesizat autoritățile
  • Adriana Bahmuțeanu a notificat Camera Executorilor Judecătorești
  • Decizia vine la scurt timp după ce Honorius a încercat să-și execute tatăl decedat, pentru o datorie de 600.000 de lei
  • Bahmu le-a reamintit executorilor că legea este clară: morții nu pot fi executați silit!
Emisiuni TV
Chefi la cuțite, 28 aprilie 2025. Ce concurent a părăsit competiție după al cincilea battle: "Sunt foarte dezamăgită"
  • Ce concurent a fost eliminat după al cincilea battle
  • Ce echipă a pierdut un om
Showbiz intern
Brunetă din showbiz, de urgență la spital! A ajuns la capătul puterilor din cauza problemelor din ultima vreme
  • Bruneta a ajuns de urgență la spital
  • Cum ce problemă s-a confrunat
  • Declarații exclusive
Showbiz intern
Iuliana Beregoi și Andreea Bostănică, înțepături usturătoare. De la ce a pornit totul 
  • Scandalul continuă între Andreea Bostănică și Iuliana Beregoi
  • Un răspuns la detectorul de minciuni a aprins spiritele
Emisiuni TV
Mihai Mitoșeru, primele declarații despre noua iubită! Este prima relație oficială după divorț
  • Mihai Mitoșeru iubește din nou
  • Prezentatorul a vorbit cu sinceritate despre femeia care l-a cucerit
Emisiuni TV
Rețeta lui Chef Horia Manea de ciulama de pui cu mămăliguță. Ingredientul secret pentru un preparat gustos
  • Cum faci cea mai bună ciulama de pui cu mămăliguță
  • Ingredientul secret pentru un preparat gustos
Vezi toate știrile noi
Recomandări
recomandare pe observatornews.ro
Tradiţii şi superstiţii de Sfântul Gheorghe. Ce nu ai voie să faci azi, 23 aprilie
recomandare pe as.ro
Milionarul român, coproprietar la cel mai tare restaurant din Dubai rupe tăcerea: „Am investit, mai deschidem unul”
Romania TV
Mario Iorgulescu a EVADAT și riscă trei ani de închisoare în plus. Este dat în urmărire internațională
Romania TV
Mario Iorgulescu a EVADAT și riscă trei ani de închisoare în plus. Este dat în urmărire internațională
recomandare pe antena3.ro
Descoperire senzațională făcută pe fundul mării, într-un vas scufundat în 1942
recomandare pe antena3.ro
Mihai Leu este în stare critică. A fost adus la Fundeni cu un elicopter SMURD
recomandare pe antena3.ro
O femeie a găsit oase umane în pereții casei sale, apoi a descoperit un secret înfiorător
recomandare pe playtech.ro
Cum scapi de furnicile din casă sau din curte în mod natural. Este varianta cea mai simplă
recomandare pe playtech.ro
Ordinea în care se pun ingredientele la saramura de peşte. Aşa te asiguri că legumele au consistența perfectă
recomandare pe redactia.ro
Detalii cutremurătoare ies la iveală din ancheta bebelușului furat din maternitatea Bacău. Cum a fost scos micuțul din spital și cu cât s-a vândut micuțul
recomandare pe redactia.ro
Care au fost, de fapt, ultimele cuvinte ale Papei înainte de a muri. Gestul emoționant pe care l-a făcut cu puțin timp înainte să intre în comă
recomandare pe Ciao.ro
Vedetele din România care s-au călugărit. Au renunțat la celebritate pentru o viață în rugăciune
recomandare pe shtiu.ro
Am putea să trăim în România numai cu produse 100% românești? Nu mai conducem BMW-uri, nu mai vorbim la telefoane mobile
recomandare pe ProSport.ro
Gimnasta a făcut avere din alte activități: „Bărbații mi-au cerut apa în care m-am spălat”
recomandare pe bzi.ro
Laura Cosoi, apariție neașteptată în costum de baie! Arată senzațional la 43 de ani, după 4 nașteri
recomandare pe bzi.ro
Loredana Groza s-a sărutat cu un cal! Ipostază șocantă a devenit virală! – FOTO
recomandare pe dailybusiness.ro
Șomajul atinge un minim istoric de 3,33%, impulsionat de relansarea economică europeană
recomandare pe dailybusiness.ro
Poți păstra numărul de înmatriculare dacă vinzi sau radiezi mașina? Legea oferă răspunsul clar
recomandare pe Jurnalul.ro
Ziua eliberării: 3 Zodii încep un nou capitol pe 28 Aprilie 2025
recomandare pe a1.ro
Cleopatra Stratan revine cu piesa „Ghiță”. Cum sună remake-ul emoționant, după aproape 20 ani de la succesul hitului