Live acum
Prime time 19:00/ Mireasa. Capriciile iubirii
Homepage » Actualitate » Stiri interne » Soția lui Cristian Amariei, polițistul ucis în Timiș, mesaj cutremurător: „Ce-i cu lumea asta?”

Soția lui Cristian Amariei, polițistul ucis în Timiș, mesaj cutremurător: „Ce-i cu lumea asta?”

Publicat pe 11.06.2019 la 10:42 Actualizat pe 11.06.2019 la 11:02

Mesaj cutremurător făcut public de către soția lui Cristian Amariei, polițistul ucis la Timiș, în timp ce se afla în misiune. Ofițerul a lăsat un gol uriaș în urmă, iar femeia care i-a fost alături ani de zile își plânge amarul cum poate ea.

Soția lui Cristian Amariei, polițistul ucis în Timiș, mesaj cutremurător: „Ce-i cu lumea asta?”

Facebook

Mesaj cutremurător făcut public de către soția lui Cristian Amariei, polițistul ucis la Timiș, în timp ce se afla în misiune. Ofițerul a lăsat un gol uriaș în urmă, iar femeia care i-a fost alături ani de zile își plânge amarul cum poate ea.

La bine de o săptămână de la tragedia care a șocat o țară întreagă, soția lui Cristian Amariei a distribuit un mesaj cutremurător, prin care îndeamnă la o schimbare absolut necesară în interiorul sistemului.

„Ce-i cu lumea asta? Nimeni nu mai răspunde la telefon? Nici tata nu mai răspunde.” - acestea sunt vorbele din seara asta ale celui mic , care în 2 iunie a rămas fără tată! Sper ca toți cei care au curajul să plângă doar pe Facebook și doar în fațacamerelor, să își amintească aceste vorbe în fiecare seară când pun capul pe pernă, fără a face ceva în legătură cu sistemul!”, a distribuit femeia, pe Facebook.

Cristian Amariei, omorât în misiune. Ionel Marcel Lepa s-a sinucis

Vă reamintim că, pe 2 iunie, polițistul Cristian Amariei (43 de ani) a fost împușcat mortal de către interlopul Ionel Marcel Lepa, care era urmărit național și internațional. Ucigașul a fost prins două zile mai târziu și arestat. Luni dimineața, însă, Lepa s-a sinucis în Peninteciarul Timișoara, acesta spânzurându-se cu un cearceaf.

A.P.

În articolul
Soția lui Cristian Amariei, polițistul ucis în Timiș, mesaj cutremurător: „Ce-i cu lumea asta?”
:
Share pe Facebook Share pe Whatsapp
Știri
Emisiuni TV
Avocatul familiei Prigoană, primele declarații despre procesul cu Adriana Bahmuțeanu! A contrazis acuzațiile vedetei: ”Nu există nicio sumă de 45.000 euro”
  • Ce spune avocatul lui Honorius Prigoană despre procesul cu Adriana Bahmuțeanu
  • Cum ar sta lucrurile în acest conflict
Horoscop zilnic
Horoscop joi, 13 martie 2025: Balanțele vor avea parte de o zi aglomerată
  • Horoscopul zilei de joi, 13 martie 2025
  • Ce ne-au pregătit astrele pentru ziua de joi
  • Vezi cum stai în materie de bani, dragoste, sănătate și noroc
Emisiuni TV
Chefi la cuțite, 12 martie 2025. Cine a câștigat a treia amuletă. Preparatele au fost jurizate de Chef Vlad Pădurescu
  • Cine a câștigat a treia amuletă
  • Preparatele au fost jurizate de Chef Vlad Pădurescu
Showbiz intern
Primele imagini cu Ștefan Floroaica și Alexandru Ion de la filmările Asia Express! Cum se descurcă cei doi actori | FOTO
  • Cum se descurcă concurentții de la Asia Express în noul sezon
  • Ștefan Floroaica și Alexandru Ioan au fost surprinși așa cum nu i-ai mai văzut
Stiri interne
Gest sinistru făcut în pușcărie de criminalul care a îngrozit România / Familia victimei este în stare de șoc
  • Criminalul care a șocat România a transmis niște mesaje sinistre, din pușcărie
  • Mama fetei care a fost ucisă de Alexandru Mavrichie nu își poate reveni
  • Conducerea penitenciarului a anunțat, în exclusivitate pentru SPYNEWS.ro, măsuri drastice
Stiri interne
Oreste a scăpat definitiv, după ce a fost prins drogat la volan / Detalii exclusive
  • Oreste Teodorescu a scăpat definitiv de dosarul penal
  • El a fost condamnat, cu amânare, pentru că a șofat drogat
  • Săptămâna aceasta s-a împlinit termenul stabilit de judecători
  • Oreste nu mai are nicio interdicție
Vezi toate știrile noi
Recomandări
recomandare pe observatornews.ro
Deţinut român, găsit mort într-o închisoare din Italia. Bărbatul şi-ar fi pus capăt zilelor în celulă
recomandare pe as.ro
Afacerea de zeci milioane de euro cu care Dan Şucu vrea să îi dea lovitura lui Gigi Becali chiar în Pipera
Romania TV
Anunțul MOMENTULUI de la ANM. Iarna se întoarce în România. NINSORI și ploi la București!
Romania TV
BREAKING NEWS! Veste proastă primită de Simona Halep!
recomandare pe antena3.ro
Un sat abandonat din Spania este scos la vânzare cu 89.000 de euro: „Dacă tăiați buruienile se vede marea”
recomandare pe antena3.ro
Presupusul nepot al lui Nicolae Ceauşescu a fost prins la furat de brânză într-un supermarchet din Italia
recomandare pe antena3.ro
Oamenii dintr-un orășel englez au aflat că vecina lor era milionară abia după ce aceasta a murit. Surpriza uriașă a fost testamentul ei
recomandare pe playtech.ro
Când se taie trandafirii. Întârzierea te poate lăsa fără flori abundente în această vară
recomandare pe playtech.ro
Soţia lui Gică Hagi, gafă de neimaginat la Palatul Cotroceni! A întors toate privirile când a…
recomandare pe redactia.ro
Când sunt Rusaliile anul acesta. Românii vor avea trei zile libere
recomandare pe redactia.ro
Când sunt Rusaliile anul acesta. Românii vor avea trei zile libere
recomandare pe Ciao.ro
A murit actrița iubită de toți românii! Doliu imens în lumea filmului
recomandare pe shtiu.ro
Am putea să trăim în România numai cu produse 100% românești? Nu mai conducem BMW-uri, nu mai vorbim la telefoane mobile
recomandare pe ProSport.ro
Reacția lui Gigi Becali pentru George Simion. Mesaj dur
recomandare pe bzi.ro
Minerva, mesaje din lumea de dincolo! Ce i-a cerut Gabrielei Lucuțar să-i pună în sicriu
recomandare pe bzi.ro
Ce dramă a trăit Andi Moisescu! De ce nu l-a crescut mama sa în primii ani de viață
recomandare pe dailybusiness.ro
500 de lei de la stat pentru acești români. Banii ajung în cont din 2025
recomandare pe dailybusiness.ro
Iarna revine în forță! România, lovită de un nou val de ninsori în plină primăvară
recomandare pe Jurnalul.ro
Reguli noi pentru angajații și angajatorii din România 
recomandare pe a1.ro
Reacția Corneliei, mama Cristinei Cioran, când a aflat de cea de-a doua sarcină a fiicei. „S-a întâmplat necazul, scandalul…”