Toto Dumitrescu scapă de arestul preventiv! Decizie definitivă în cazul fiului lui Ilie Dumitrescu
Publicat pe 25.09.2025 la 15:19 Actualizat pe 25.09.2025 la 15:59
Decizie explozivă în cazul lui Toto Dumitrescu! Fiul lui Ilie Dumitrescu scapă de arestul preventiv, după ce contestația i-a fost admisă, astăzi, de Tribunalul București. Decizia magistraților este definitivă.
- Toto Dumitrescu iese din arest astăzi
- Decizia este definitivă și nu poate fi contestată
Vești bune pentru Toto Dumitrescu! Fiul lui Ilie Dumitrescu iese, astăzi, din arestul preventiv și urmează să fie plasat în arest la domiciliu. Decizia magistraților de la Tribunalul București este definitivă. Toto Dumitrescu a ajuns în arestul preventiv în urmă cu o săptămână, după ce a fugit de la locul unui accident în care a fost implicat în București.
Toto Dumitrescu a scăpat de arestul preventiv
Toto Dumitrescu a fost arestat preventiv pentru 30 de zile după ce a fugit de la locul unui accident în care a fost implicat săptămâna trecută. Fiul lui Ilie Dumitrescu a declarat atunci că a fugit pentru că s-ar fi speriat.
Actorul a fost găsit după două zile de polițiști și a fost săltat de acasă. Toto Dumitrescu nu ar fi vrut să le deschidă ușa oamenilor legii, motiv pentru care ar fi fost nevoiți să obțină un mandat. După ce a ajuns în fața instanței, acesta a fost arestat preventiv.
Fiul lui Ilie Dumitrescu a contestat măsura arestului preventiv, iar cererea s-a judecat astăzi. Tribunalul București au schimbat măsura dispusă asupra lui Toto Dumitrescu, din arest preventiv în arest la domiciliu. Decizia este definitivă, astfel că fiul lui Ilie Dumitrescu urmează să plece din arestul preventiv în curând.
Fiul lui Ilie Dumitrescu a consumat droguri
După ce a fost săltat de oamenii legii, Toto Dumitrescu a fost testat antidrog. Conform testului realizat de polițiști, s-a constatat că acesta a consumat cocaină. Pentru a verifica rezultatul, Toto Dumitrescu a fost dus la INML, unde s-a confirmat că era drogat.
Fiul lui Ilie Dumitrescu a declarat că a consumat cocaină după ce a fugit de la locul accidentului, spunând că nu ar fi fost sub influența drogurilor la volan. Acest lucru ar fi fost invocat și în instanță, în momentul cererii de schimbare a măsurii preventive.