Un livrator, bătut de un bărbat cu pumnii și picioarele, în București. Agresorul a fost condamnat în trecut pentru tentativă de omor
Publicat pe 23.10.2025 la 17:33 Actualizat pe 23.10.2025 la 17:33
Un livrator de mâncare a fost bătut cu pumnii și picioarele, în București. Incidentul a avut loc în Sectorul 2. Agresorul a fost condamnat în trecut pentru tentativă de omor și a fost eliberat în luna ianuarie a acestui an.
- Un livrator de mâncare, bătut cu pumnii și picioarele, în București
- Agresorul a fost închis în trecut pentru tentativă de omor
Un livrator de mâncare a fost bătut, în București. Incidentul a avut loc în Sectorul 2 al Capitalei, în urmă cu aproape o săptămână. Bărbatul care l-a bătut a fost condamnat în trecut la închisoare pentru tentativă de omor și era în libertate din luna ianuarie a acestui an.
Un livrator, bătut de un fost deținut
Potrivit primelor informații, incidentul a avut loc vinerea trecută, puțin după miezul nopții, atunci când bărbatul l-ar fi lovit pe livrator cu pumnii și picioarele la nivelul capului, corpului și al picioarelor.
Bărbatul a fost condamnat în trecut la închisoare pentru tentativă de omor, iar în prezent este arestat preventiv.
„La data de 17.10.2025, în jurul orei 01:05, în timp ce se afla în dreptul unui imobil situat în Sectorul 2, Bucureşti, pe fondul unor neînţelegeri legate de livrarea unei comenzi, inculpatul I.M.C. a exercitat acte de violenţă fizică asupra persoanei vătămate M.C., livrator, prin aceea că a lovit-o în repetate rânduri cu pumnii şi picioarele la nivelul capului, corpului şi membrelor inferioare, provocându-i leziuni traumatice evaluate la 8-9 (opt-nouă) zile de îngrijiri medicale. La data de 22.10.2025 Judecătoria Sectorului 2 a admis propunerea Parchetului de pe lângă Judecătoria Sectorului 2 Bucureşti şi a dispus arestarea preventivă a inculpatului pentru o perioadă de 30 zile, începând cu data de 22.10.2025”, a transmis Parchetul de pe lângă Judecătoria Sectorului 2 București, într-un comunicat.
Un livrator din Bangladesh, lovit pe stradă de un tânăr de 20 de ani
La finalul lunii august, Ismail, un tânăr născut în Bangladesh, a fost lovit de un tânăr de 20 de ani, în București, în timp ce livra o comandă.
Bărbatul a fost lovit în față cu pumnul de un tânăr român, care ar fi avut și în trecut probleme de comportament și antecedente violente. Tânărul ar fi crescut la casa de copii.