Live acum Spynews TV (r)
Prime time 19:00/ Petrecem in familie (r)
Homepage » Actualitate » Stiri interne » Un român stabilit în Germania a încercat să ascundă de autorități 33.000 de euro în două pâini. Bărbatul nu a putut să justifice proveniența banilor în fața polițiștilor / FOTO

Un român stabilit în Germania a încercat să ascundă de autorități 33.000 de euro în două pâini. Bărbatul nu a putut să justifice proveniența banilor în fața polițiștilor / FOTO

Publicat pe 31.01.2024 la 17:54 Actualizat pe 31.01.2024 la 17:54

O situație șocantă i-a uimit pe polițiștii din Germania, după ce un șofer român a fost prins cu 33.000 de euro ascunși în două pâini. Bărbatul nu a putut să justifice proveniența banilor în fața polițiștilor.

Un român stabilit în Germania a încercat să ascundă de autorități 33.000 de euro în două pâini

nos.nl

Un român a fost prins cu 33.000 de euro ascunși în două pâini, pe care le avea în Peugeot-ul său. Prins de oamenii legii, bărbatul nu a putut să justifice proveniența banilor în fața autorităților.

A ascuns 33.000 de euro în două franzele

Mai exact, potrivit anchetei desfășurate de autoritățile germane, controlul a avut loc în zona de odihnă Irschenberg de pe autostrada A8 din landul Bavaria.

Mai mult decât atât, oamenii legii au găsit banii în mașina românului, ascunși în două franzele, potrivit Bild.

Bărbatul nu a putut să justifice proveniența banilor în fața polițiștilor

Ei bine, cei 33.000 de euro au fost confiscați, urmând să intre în posesia landului german sau să se întoarcă la proprietarul de drept.

Astfel că, potrivit unei legi din anul 2022, landul coletează banii găsiți, pentru care cei ce se află în posesia lor nu le pot justifica provenineța, aceștia urmând să intre în visteria proprie sau să se întoarcă la victime dacă provin dintr-o infracțiune.

Româncă stabilită în Italia, acuzată că a furat 300.000 euro din casa unei bătrâne

O altă situație a ajuns în centrul atenției, la începutul anului 2024, după ce s-a spus că Anca Egorov ar fi furat o sumă de peste 300.000 euro din casa unei femei pentru care lucra.

Ei bine, în urma anchetei, această ar fi folosit banii pentru a cumpăra o tutungerie, pe care a vândut-o ulterior. Bâtrâna a rămas fără acești bani în mod neașteptat.

Se știe că femeia are vârsta de 47 ani și lucra ca și îngrijitoare de bătrâni. În schimb, după ce s-a spus că ar fi furat din casa femeii din Italia, aceasta a ajuns în fața magiastraților, unde nu a făcut nicio declarație, însă avocatul ei a fost cel care i-a fost alături și a apărat-o cu argumente mai puțin așteptate.

Inițial, clienta mea intenționa să răspundă întrebărilor judecătorului, dar sursele media au intervenit, sugerând existența unei noi victime și a unui alt dosar de anchetă. Am sfătuit-o să utilizeze dreptul de a nu răspunde pentru a discuta clar cu procurorul public acuzațiile”, a declarat avocatul femeii.

CITEȘTE ȘI:
În articolul
Un român stabilit în Germania a încercat să ascundă de autorități 33.000 de euro în două pâini. Bărbatul nu a putut să justifice proveniența banilor în fața polițiștilor / FOTO
:
Share pe Facebook Share pe Whatsapp
Știri
Beauty & Lifestyle
Locurile din sudul Europei pe care trebuie să le vizitezi. Vei avea parte de o vacanță deosebită
  • Locurile din sudul Europei pe care trebuie să le vizitezi
  • Vei avea parte de o vacanță deosebită
Retete
Ingredientul secret care face ca pâinea prăjită cu avocado să aibă un gust mai bogat și mai cremos. Combinația perfectă pentru un mic dejun delicios
  • Un ingredient face pâinea prăjită cu avocado mai gustoasă
  • Combinația perfectă pentru un mic dejun delicios
Monden
Ce ritual au Irinel Columbeanu și fiica sa, Irina, când se întâlnesc. Fostul milionar este foarte fericit să petreacă timp cu adolescenta: „Se văd la azil”
  • Ce ritual au Irinel Columbeanu și fiica sa, Irina, când se întâlnesc
  • Fostul milionar este foarte fericit să petreacă timp cu adolescenta
Emisiuni TV
Ce cerințe au avut Alina Marymar și Tzancă Uraganu pentru botezul Anastasiei. Ce și-au dorit părinții la marele eveniment: „O responsabilitate mare”
  • Ce cerințe au avut Marymar și Tzancă Uraganu pentru botezul Anastasiei
  • Ce și-au dorit părinții la marele eveniment
Paparazzi
Vlad Chiricheş nu se plictiseşte singur în aeroport! În ce ipostaze l-au surprins paparazzii Spynews.ro
  • Vlad Chiricheş nu se plictiseşte singur în aeroport
  • Cum a fost surprins fotbalistul
Stiri interne
EXCLUSIV | Soțul artistei Carmen de la Sălciua, condamnat! Răsturnare de situație
  • Afaceristul Marian Corcheș a fost condamnat, pentru că a furat curent
  • Inițial, el fusese achitat, însă Curtea de Apel a schimbat radical hotărârea
  • Soțul artistei Carmen de la Sălciua trebuie să achite amenzi penale și daune uriașe
Vezi toate știrile noi
Recomandări
recomandare pe observatornews.ro
Dragoş Anastasiu, despre inechitățile măsurilor de austeritate, bonusurile de la CCR și banii pentru partide
recomandare pe as.ro
Ce a putut păţi milionarul român care s-a botezat din nou la 45 de ani
Romania TV
Se taie banii de concedii medicale. S-a dat lege, angajaţii care se îmbolnăvesc rămân fără salariu!
Romania TV
Este anunţul momentului pentru milioane de români
recomandare pe antena3.ro
O femeie de 50 de ani și-a dat demisia ca să poată trăi permanent pe un vas de croazieră
recomandare pe antena3.ro
O imagine cu pantera neagră în copac, salvată de pompieri, a fost publicată de DSU. Instituția a precizat că e un pamflet
recomandare pe antena3.ro
Mărturia unei vedete OnlyFans. Ce s-a întâmplat când fiul ei de 11 ani a aflat cu ce se ocupa
recomandare pe playtech.ro
Cum s-a comportat Elena Udrea în închisoare. Motivul pentru care ar putea fi eliberată mai devreme
recomandare pe playtech.ro
Limonada bătută, băutura verii cu doar 3 ingrediente. Rețeta care a cucerit internetul
recomandare pe redactia.ro
Se schimbă școala românească din temelii. Părinții riscă și închisoarea dacă nu respectă acest lucru.
recomandare pe redactia.ro
Cine este omul care și-a pierdut viața pe Transfăgărășan după ce a fost atacat de urs
recomandare pe Ciao.ro
Ce alte vedete din România suferă de cancer la colon + Ce simptome au avut: 'Totul a început de la o ciorbă'
recomandare pe shtiu.ro
Am putea să trăim în România numai cu produse 100% românești? Nu mai conducem BMW-uri, nu mai vorbim la telefoane mobile
recomandare pe ProSport.ro
FOTO. Milionarul a petrecut noaptea cu o blondă, înainte să anunțe despărțirea de soție. S-a aflat cine e misterioasa femeie
recomandare pe bzi.ro
Ce a făcut Mihai Leu chiar înainte să moară, deși era în comă profundă. Soția sportivului a oferit detalii dureroase
recomandare pe bzi.ro
Declarații răscolitoare despre Mihai Leu. Amănunte neștiute au ieșit la iveală
recomandare pe dailybusiness.ro
Benzina şi motorina se vor scumpi masiv de la 1 august. Cât va costa un plin după majorarea accizelor
recomandare pe dailybusiness.ro
Știi care este ”vampirul” energetic din casa ta? Te usucă la factura de curent!
recomandare pe Jurnalul.ro
Bani, dragoste? Iată cea mai norocoasă zi a lunii iulie 2025 pentru fiecare zodie
recomandare pe a1.ro
Cine e și cum arată noua iubită a lui Bogdan Cîrlan, fostul concurent de la Insula Iubirii sezonul 7