Live acum Mireasa. Capriciile iubirii (r)
Prime time 19:00/ Mireasa. Capriciile iubirii
Homepage » Actualitate » Stiri interne » Un tânăr de 34 de ani, bolnav de COVID-19, a murit după ce s-a externat de la ATI. Bărbatul a ieșit pe propia semnătură din spital

Un tânăr de 34 de ani, bolnav de COVID-19, a murit după ce s-a externat de la ATI. Bărbatul a ieșit pe propia semnătură din spital

Publicat pe 07.09.2021 la 13:02 Actualizat pe 07.09.2021 la 13:02

Tragedie fără margini la Timișoara! Un tânăr în vârstă de 34 de ani a murit după ce s-a externat de la ATI pe propia semnătură. Bărbatul era infectat cu COVID-19 și se afla în stare critică, medicii încercând să-i salveze viața cu toate puterile. Cadrele medicale au făcut tot posibilul să-l convingă să rămână în continuare în spital, însă tânărul a refuzat categoric.

Tânărul de 34 de ani care a murit nu credea în existența virusului COVID

opiniatimisoarei.ro

Un tânăr în vârstă de 34 de ani din Timișoara a murit la puțin timp după ce s-a externat, pe propia semnătură, din spital, de la secția ATI. Bărbatul era infectat cu COVID-19 și în ultimele zile începuse să se simtă mai bine, solictându-le cadrelor medicale externarea din unitatea spitalicească.

Un tânăr de 34 de ani, bolnav de COVID-19, a murit după ce s-a externat de la ATI

Cadrele medicale de la Spitalul Victor Babeș din Timișoara au făcut sacrificii supreme să salveze un tânăr de 34 de ani care era bolnav de COVID-19. Acesta a ajuns în urmă cu doar câteva săptămâni în stare foarte gravă la spital, astfel că medicii au făcut tot posibilul să-i salveze viața, reușind în cele din urmă să-i stabilizeze starea de sănătate.

Bărbatul se simțea mai bine în ultimele zile, solicitându-le astfel cadrelor medicale să părăsească unitatea spitalicească. Medicii au încercat să-l convingă să nu plece din spital deoarece există posibilitatea să ajungă din nou într-o stare gravă.

Tânărul nu a ascultat în fel și chip recomandările medicilor, astfel că a fost externat din spital pe propia semnătură. Cadrele medicale i-au sugerat bărbatului să nu plece prea departe de raza unde se află unitatea spitalicească, însă el a mers mai bine de 60 de km în localitatea de origine, acolo unde a și murit.

”Ignorând în totalitate sfaturile medicale ale colegilor de pe AȚI și ale colegilor de pe secția de Boli Infecțioase, a părăsit, ieri după amiaza – spre seara, incinta unității noastre, spunandu-ne că vă sta în Timișoara, pentru a fi aproape de spital. Cred că rudele dumnealui l-au dus la Igris, la 60 de kilometri distanta, iar pe drum, din cauza riscului la transort, probabil a făcut o embolie pulmonara, iar medicii de pe ambulanta care a ajuns la el nu au mai putut face nimic pentru a-l salva. Domnul nu era într-o stare buna pentru a pleca din spital. Pe aceasta cale atragem atenția și rugam inclusiv coronascepticii să aibă încredere în cadrele medicale. Noi nu ne putem opune dorințelor pacienților, dar e important să aibă încredere în medici.”, a declarat managerul Spitalului de Boli Infecțioase Victor Babeș din Timișoara, Cristian Oancea, pentru presa locală.

Timișoreanul care a decedat a mărturisit cu puțin timp înainte să se stingă din viață că nu credea în acest virus care a pus stăpânire pe o întreagă populație, astfel că a ales să nu se vaccineze.

Tânărul nu se gândea că poate face o formă atât de severă de COVID-19 și și-a administrat singur medicamente care nu au fost deloc benefice pentru starea de sănătate în care se afla, ajungând astfel pe mâinile medicilor, internat la ATI.

CITEȘTE ȘI:
În articolul
Un tânăr de 34 de ani, bolnav de COVID-19, a murit după ce s-a externat de la ATI. Bărbatul a ieșit pe propia semnătură din spital
:
Share pe Facebook Share pe Whatsapp
Știri
Stiri interne
Ultima postare a motociclistului italian, înainte să moară! Bărbatul era fascinat de urșii din România | FOTO
  • Ce a făcut italianul ucis de urs, cu puțin timp înainte să moară
  • Bărbatului nu îi era frică deloc de urșii din zonele montane ale României
Showbiz intern
Alex Bodi, adevărul despre cearta cu iubita lui, Ancuța. Ce s-a întâmplat, de fapt, între cei doi
  • Ce s-a întâmplat, de fapt, între Alex Bodi și iubita sa, Ancuța
  • Primele declarații după cearta dintre cei doi
Showbiz intern
Cristina. Nicoleta. Diandra. Lista ispitelor feminine, din sezonul 9, Insula Iubirii, este completată! Săptămâna viitoare, cuplurile participante vor fi dezvăluite!
  • Cristina. Nicoleta. Diandra
  • Lista ispitelor feminine, din sezonul 9, Insula Iubirii, este completat
Emisiuni TV
Prima apariţie după o lungă pauză. Rucsy, solista trupei Blaxy Girls, direct în platoul „Spynews TV”
  • Rucsy, solista trupei Blaxy Girls, direct în platoul „Spynews TV”
  • Apariție fabuloasă la TV după o lungă pauză
Showbiz intern
Ce a postat Lino Golden, după ce Delia a confirmat divorțul de el! Mesajul artistului le-a atras atenția fanilor | FOTO
  • Lino Golden și Delia au divorțat în urmă cu mai mult timp
  • Ce mesaj a postat artistul
Stiri internationale
Explozie puternică la o benzinărie din Roma! Mai multe persoane au fost rănite, trei dintre ele sunt în stare gravă 
  • Explozie masivă în capitala Italiei
  • O benzinărie a sărit în aer
  • Mai multe persoane au fost rănite, trei dintre ele sunt în stare gravă 
Vezi toate știrile noi
Recomandări
recomandare pe observatornews.ro
Dragoş Anastasiu, despre inechitățile măsurilor de austeritate, bonusurile de la CCR și banii pentru partide
recomandare pe as.ro
Ce a putut păţi milionarul român care s-a botezat din nou la 45 de ani
Romania TV
Se taie banii de concedii medicale. S-a dat lege, angajaţii care se îmbolnăvesc rămân fără salariu!
Romania TV
Este anunţul momentului pentru milioane de români
recomandare pe antena3.ro
O femeie de 50 de ani și-a dat demisia ca să poată trăi permanent pe un vas de croazieră
recomandare pe antena3.ro
O imagine cu pantera neagră în copac, salvată de pompieri, a fost publicată de DSU. Instituția a precizat că e un pamflet
recomandare pe antena3.ro
Festival de meme-uri pe internet cu pantera neagră în România: Felina ba mănâncă o șaorma la terasă, ba duce sticle la reciclat
recomandare pe playtech.ro
Cum s-a comportat Elena Udrea în închisoare. Motivul pentru care ar putea fi eliberată mai devreme
recomandare pe playtech.ro
Plaja din Grecia unde dai 100 de euro pe o bere şi 35 pe o cola. Turiştii s-au revoltat din cauza preţurilor exorbitante: „Nu plătim”
recomandare pe redactia.ro
Se schimbă școala românească din temelii. Părinții riscă și închisoarea dacă nu respectă acest lucru.
recomandare pe redactia.ro
Cine este omul care și-a pierdut viața pe Transfăgărășan după ce a fost atacat de urs
recomandare pe Ciao.ro
Ce alte vedete din România suferă de cancer la colon + Ce simptome au avut: 'Totul a început de la o ciorbă'
recomandare pe shtiu.ro
Am putea să trăim în România numai cu produse 100% românești? Nu mai conducem BMW-uri, nu mai vorbim la telefoane mobile
recomandare pe ProSport.ro
FOTO. Milionarul a petrecut noaptea cu o blondă, înainte să anunțe despărțirea de soție. S-a aflat cine e misterioasa femeie
recomandare pe bzi.ro
Ce a făcut Mihai Leu chiar înainte să moară, deși era în comă profundă. Soția sportivului a oferit detalii dureroase
recomandare pe bzi.ro
Declarații răscolitoare despre Mihai Leu. Amănunte neștiute au ieșit la iveală
recomandare pe dailybusiness.ro
Benzina şi motorina se vor scumpi masiv de la 1 august. Cât va costa un plin după majorarea accizelor
recomandare pe dailybusiness.ro
Știi care este ”vampirul” energetic din casa ta? Te usucă la factura de curent!
recomandare pe Jurnalul.ro
Bani, dragoste? Iată cea mai norocoasă zi a lunii iulie 2025 pentru fiecare zodie
recomandare pe a1.ro
Cine e și cum arată noua iubită a lui Bogdan Cîrlan, fostul concurent de la Insula Iubirii sezonul 7